Skocz do zawartości

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

A znacie coś na iOS? Ja znalazłem EveryTrail ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

 

MotionX GPS , świetna aplikacja, i najlepsza na iOS, może służyć także jako nawigacja. Płatna jakiś 3 euro. Przynajmniej tyle kosztowała, jak kupowałem, wejdź na apple store i sprawdź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś programu, który pozwoli mi zapisać przebieg trasy. Używam teraz endomondo (w wersji demo), ale żre mi ostro baterię i szacuje, że nie pociągnie ponad 6h, a chciałbym zapisać 9-10h. Możecie polecić coś mniej bateriożernego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś programu, który pozwoli mi zapisać przebieg trasy. Używam teraz endomondo (w wersji demo), ale żre mi ostro baterię i szacuje, że nie pociągnie ponad 6h, a chciałbym zapisać 9-10h. Możecie polecić coś mniej bateriożernego ??

Przeczytałem twój post i mając Black Market na telefonie zainstalowałem pełną wersję endo, z ciekawości włączyłem na mojej dzisiejszej jeździe około 32 km, w sumie z dużymi przystankami jechaliśmy, endo odpaliłem troche czasu po wyjeździe i wyszło mi ponad 27km = 3h i 36 min jazdy, mój HTC Desire naładowany na 100% bateria, zużył baterie do 50%. Więc raczej około 7h mi potrzyma.

 

Tak po za tym to bardzo fajny program szkoda że wcześniej nie wiedziałem że coś takiego jest, co działa off line :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji MyTrack napisane jest, że mniej baterii żre w trybie samolotowym, więc przetestowałem i wczoraj udało mi się zarejestrować 9,5h godzinną trasę. Program wyłączyłem przy stanie baterii 2%, bo nie wiem, czy trasa zapisze się automatycznie przy wyłączeniu telefonu jak w Endomondo.

Teraz muszę sprawdzić Endo. w trybie samolotowym i MyTrack w zwykłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Funkcje wersji PRO:

* Programy interwałowe: Wybierz jeden z trzech programów lub stwórz własny i pozwól by trener audio Cię poprowadził

* Wykresy: Przeglądaj wykresy z międzyczasami, tętnem, prędkością i wysokością n.p.m

* Pokonaj siebie: Ustaw poprzedni trening jako cel, a trener audio pomoże Ci poprawić wynik!

* Tryb oszczędzania baterii: Podczas dłuższych treningów, korzystaj z Endomondo w tym trybie

* Cel - czas: Wybierz czas trwania treningu, a trener audio pomoże Ci osiągnąć cel!

* Cel - kalorie: Ustaw ilość kalorii do spalenia, a trener audio Cię poprowadzi!

 

Powyżej masz funkcje które są dostępne w wersji PRO. Czy warto? Nie wiem sam musisz zdecydować, ja kupiłem wersje pro chociaż nie korzystam praktycznie z tych dodatkowych funkcji. Warto wspomóc ekipę tworzącą aplikacje, tym bardziej że cena nie jest jakaś astronomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie testowałem, ale w opcjach jest jakieś oszczędzanie baterii kosztem mniejszej dokładności.

W moim HTC Desire naładowanym do pełna, przy 3,5h jazdy pokazywało mi 50% baterii, programu używałem w tle przy wyłączonym wyświetlaczu.

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, testowalem dzisiaj Endomondo i mam z nim male problemy. Po pierwsze nie moge sie doszukac maksymalnej predkosci, w podsumowaniu wyswietla sie tylko srednia. A drugi problem jest taki ze dystans jaki dzis przejechalem w Endomondo byl o 4 km mniejszy niz na liczniku rowerowym(dla porownania testowany wczesniej Sports Tracker pokazuje roznice +/- 1 km), wg ktorego zrobilem 28 km. Jak to jest z ta predkoscia max i czy roznica w dystansie lezy po winie licznika czy aplikacji? Z gory dzieki za odp.

 

PS. Ogolnie to bardziej przypadl mi do gustu ST, jest chyba bardziej praktyczny i czytelny, fajna jest opcja ze mozna robic zdjecia ktore potem zapisuja sie do treningu. Przetestuje jeszcze Navime z ciekawosci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym zerwanie połączenia z GPSem.

No właśnie... nie wiem czy niechcący wyłączyłem endka, ale zakończył mi w pewnym momencie trening. Włączyłem od nowa. I teraz pytanie techniczne - czy można scalić (połączyć ze sobą) dwie trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się pod temat, jakie polecacie aplikacje na JAVA. Chciałbym mieć taką aplikacje, ale androida nie posiadam i zbytnio nie ogarniam tego tematu. Może wy mi coś doradzicie.

 

NA javę najlepsza będzie aplikacja która pierwotnie była na javę czyli TrekBuddy.

Może nie jest tak bardzo przyjazna jak inne programy ale tworzenie własnych map i atlasów z wszelkich zasobów ,wgrywanie CMS'ów to jej

ogomne plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

A ja podłączę się pot temat troszkę innym pytaniem - jak przewozicie na rowerze smartfona?

Mam Sony XPERIA S, wcześniej użwałem Htc hd2 i jakoś nie bardzo widzę jak toto można zamontować przy kierownicy a w sumie przydałoby się czasem zerknąć bez zsiadania z roweru..

Jakieś patenty? czy trzymacie w kieszeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...