Skocz do zawartości

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

A ja w dalszym ciągu szukam dobrego programu na Symbiana, mam Nokię 5800 i Sports Tracker nie do końca mnie satysfakcjonuje, jest niedokładny itp., albo mój GPS wbudowany w telefon jest niedokładny.

Nie trafia w trasy, którymi jadę, czasem ścina pewne zakręty, w mieście na mapie później jest to najbardziej widoczne, jakbym jechał po budynkach.

Zastanawiam się, gdybym użył zewnętrznego modułu GPS na bluetooth, czy nie było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu szukam dobrego programu na Symbiana, mam Nokię 5800 i Sports Tracker nie do końca mnie satysfakcjonuje, jest niedokładny itp., albo mój GPS wbudowany w telefon jest niedokładny.

Nie trafia w trasy, którymi jadę, czasem ścina pewne zakręty, w mieście na mapie później jest to najbardziej widoczne, jakbym jechał po budynkach.

Zastanawiam się, gdybym użył zewnętrznego modułu GPS na bluetooth, czy nie było by lepiej.

To raczej niedokładność A-GPS niż samego programu. Program podaje Ci dane, które pobiera z odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość od centrum obsługi Samsung że tel Samsung Gt-B2710 posiada system operacyjny: Samsung OS. Wiec po tej informacji patrze na stronie sports-tracker co by tu pobrać. Jest niby OS ( ovi store) ale na tel Nokia . Czy to by miało być też do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak jest w wersji 3 ale w wersji 1.coś_tam to pliki tar to są skompresowane katalogi w których są pocięte mapy do konkretnej rozdzielczości w zależności od telefonu. Ja przeważnie sam kalibruję mapy, później tnę programem do żądanej rozdzielczości i wrzucam niespakowane tak jak program zrobi (są dwa pliki *.map i *.set i katalog set z pocietymi mapami w formacie *.png). Ten cały katalog można jakoś spakować właśnie do pliku *.tar i też będzie działać (ale nie pamiętam jak to się robi- ja wrzucam niespakowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu szukam dobrego programu na Symbiana, mam Nokię 5800 i Sports Tracker nie do końca mnie satysfakcjonuje, jest niedokładny itp., albo mój GPS wbudowany w telefon jest niedokładny.

 

Ja też mam ten sam problem z N 5800 i Sports Trackerem. Porównywałem zapis trasy z dwóch telefonów w tym samym czasie (n 5800 i Huawei U8500).

http://www.sports-tracker.com/#/workout/Dymek/f6et81176deu8kdf i http://www.sports-tracker.com/#/workout/Dymek/eq5nar3jvck9mm6d. Jak widać różnica jest.

Ponadto na Androidzie Sports Tracker korzysta z map Google a na Symbianie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

A ja chciałbym polecić, może to trochę nie na miejscu, swój program na Androida - Navime GPS Tracker. Jest on kolejnym etapem rozwoju mojej strony o której już pisałem w tym wątku. Zanim posądzicie mnie o reklamę, to tylko powiem, że aplikacja i serwis nie mają charakteru komercyjnego. Wszystko robię dla siebie i osób mi podobnych, lubiących aktywnie spędzać czas, więc proszę o wyrozumiałość :) Jestem otwarty na wszelkie sugestie odnośnie funkcjonalności zawartych na stronie i w aplikacji, a dzięki temu, że nie robi tego wszystkiego wielka korporacja, to dość szybko pojawiają się nowe zmiany. Sam aktywnie użytkuje obie aplikacje i staram się dodawać różne ciekawe rzeczy, jak np. ostatnio plugin do Sony Ericsson LiveView, którego nie posiada np. SportsTracker, czy Endomondo.

 

Link do strony z krótkim opisem programu (sam program dostępny jest w Android Market): http://www.navime.pl/aplikacja-na-telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak polecasz :) Zassane, przy okazji pociągnąłem też i Twój inny program - mapy burzowe (szukałem czegoś takiego). Testowanie będzie... za jakiś czas ;)

Od razu mogę powiedzieć, że bardzo bym sobie życzył możliwości przeniesienia na kartę SD (mam htc desire). niby jest mały, ok, ale ja też mam już mało miejsca :) (to samo z mapami).

 

P.

 

Ps. A, jeszcze jedno pytanie, bo przyznaję, nie zagłębiłem się jeszcze w aplikację. Jest możliwość ściągnięcia tracka do użytku "offline"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak polecasz :) Zassane, przy okazji pociągnąłem też i Twój inny program - mapy burzowe (szukałem czegoś takiego). Testowanie będzie...

Mapa burzowa też powstała kiedyś z potrzeby serca:) Nieraz gdzieś pojechałem na rowerze, zaczynało się chmurzyć i nie wiadomo, czy trzeba będzie uciekać przed burzą, czy to tylko małe chmurki :) A tak patrzysz na mapkę i wszystko jasne. Tak na marginesie powiem, że muszę trochę poprawić tą aplikację, bo potrafi rzucić błąd o małej ilości pamięci w telefonie...

 

Ps. A, jeszcze jedno pytanie, bo przyznaję, nie zagłębiłem się jeszcze w aplikację. Jest możliwość ściągnięcia tracka do użytku "offline"?

W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale planuję dodać coś na kształt tego, co jest w sportstrackerze, czyli przeglądanie okolicznych tras i ewentualne proste nawigowanie po trasie. Prędzej lub później pojawi się jeszcze zaczytywanie tras z gpx, dzięki czemu będzie można np. przeprowadzić "wyścig z cieniem". Na razie skupiłem się głównie na poprawie stabilności aplikacji na różnych telefonach i nie dodawałem nowych funkcji.

 

Edit. Nie wiem, czy dobrze Cie zrozumiałem, bo myślałem o wgraniu tracka do aplikacji... Możliwość zapisu nagranej trasy do GPX oczywiście jest...

Edit2. Oczywiście aplikacja jak i strona pozwala na dodawanie różnych aktywności, nie tylko rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale planuję dodać coś na kształt tego, co jest w sportstrackerze, czyli przeglądanie okolicznych tras i ewentualne proste nawigowanie po trasie. Prędzej lub później pojawi się jeszcze zaczytywanie tras z gpx, dzięki czemu będzie można np. przeprowadzić "wyścig z cieniem". Na razie skupiłem się głównie na poprawie stabilności aplikacji na różnych telefonach i nie dodawałem nowych funkcji.

Ja do nawigacji używam Trekbuddy i tego raczej nie zmienię. Do tej pory trasy z TB wrzucałem na konto w navime (mam od ponad roku). Jestem świeżym posiadaczem telefonu na Andka. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację i zalogowałem się do swojego konta. Spodziewałem się, że zobaczę tam trasy, które dodałem wcześniej czy przynajmniej dziennik aktywności swojego konta, ale nic z tych rzeczy. :confused: To znaczy, że w aplikacji będę miał tylko to, co zarejestruję aplikacją, a na stronie będę miał też to, co przerzucę z TB?

 

Jak dla mnie funkcje nawigacji będą zbędne, ale możliwość wyścigu z cieniem byłaby super. Mógłbym na wiosnę pościgać się ze sobą z zeszłej wiosny :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nawigacji używam Trekbuddy i tego raczej nie zmienię. Do tej pory trasy z TB wrzucałem na konto w navime (mam od ponad roku). Jestem świeżym posiadaczem telefonu na Andka. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację i zalogowałem się do swojego konta. Spodziewałem się, że zobaczę tam trasy, które dodałem wcześniej czy przynajmniej dziennik aktywności swojego konta, ale nic z tych rzeczy. :confused: To znaczy, że w aplikacji będę miał tylko to, co zarejestruję aplikacją, a na stronie będę miał też to, co przerzucę z TB?

Synchronizacja tras z kontem w navime na pewno będzie, bo już część prac jest zrobiona. Nie została jednak skończona, bo skupiłem się na wyeliminowaniu znalezionych błędów. Teraz jest tak jak piszesz, czyli w Navime GPS Trackerze będziesz miał trasy, które przy jego pomocy nagrasz, a po eksporcie do navime.pl będziesz miał na stronie wszystkie trasy, łącznie z wcześniejszymi, zaimportowanymi z innych programów.

 

Jak dla mnie funkcje nawigacji będą zbędne, ale możliwość wyścigu z cieniem byłaby super. Mógłbym na wiosnę pościgać się ze sobą z zeszłej wiosny :thumbsup:

Wyścig z cieniem, to super sprawa, ale jest z nim sporo problemów, jak np. synchronizacja startu trasy. Muszę zobaczyć jak zrealizowała to konkurencja i nie wymyślać od początku koła:) Planuję start w jakimś półmaratonie, więc takie wyścigi samego z sobą byłyby fajne w treningach.

 

A jeszcze przed tymi wszystkimi zmianami dodam obliczanie ilości spalonych kalorii. Najpierw dodam to na stronie (teraz liczy się tylko dla jazdy na rowerze), a później w aplikacji. Oczywiście to obliczenia i dlatego mają charakter tylko orientacyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję start w jakimś półmaratonie, więc takie wyścigi samego z sobą byłyby fajne w treningach.

Właśnie pod kątem badania aktualnej formy jest to świetne. W navime to mi się podoba, że jest dostępna cała kupa statystyk. Przed pierwszą aktywnie spędzoną zimą nagrałem sobie szybki przejazd standardową trasą. Na wiosnę przejechałem ją ponownie (gdy znów zrobiło się dość ciepło - 15C) i już miałem fajne porównanie - jak przejechałem i w jakiej jestem formie po zimie. Na rowerze pewnie z wyścigu z cieniem za dużo razy nie skorzystam, ale przy bieganiu, jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni testuje dzialanie funkcji "wyscigu z cieniem" w Endomondo w kontekscie zrobienia czegosc podobnego w swoim Navime. Wydaje mi sie, ze juz wiem jak oni to technicznie zrealizowali. Ciekawi mnie jak sprawa wyglada podczas treningow np. biegowych (a nie tylko podczas jazdy autobusem do pracy :)) i czy da sie tego jakos sensownie uzywac. Chodzi mi o to, ze ciezko podczas biegu wyjmowac telefon i sprawdzac, czy jest sie troche szybszym, czy troche wolniejszym. Poza tym, oni podaja tylko roznice w czasie w danym miejscu, czyli ile sekund jest sie szybciej lub wolniej, a nie np. roznice w tempie itp. Czy macie jakis doswiadczenia z ta funkcja i czy znacie jakies inne programy oferujace wyscig z cieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze zainteresować projektami Navfree oraz OSMAnd. Oba są za darmo, oba opierają się o ciekawy projekt OpenStreetMap i oba działają offline (OSMAnd potrafi działać też online...tak mi się wydaje).

Zalety: Wszystkie zalety OSM ;)

 

Jest jeszcze (nie wiem czy wspomniany) AndrOZIc - androidowy "klient" OZi explorera. Tzn. czyta mapy rastrowe w formacie ozi'ego, których trochę po sieci można znaleźć. Do tego jeszcze zauważyłem niedawno, że w przypadku braku mapy terenu, w którym się znajdujemy, potrafi się przełączyć na online-ową mapę... jaką? Ano OSM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dodałem w Navime GPS Trackerze w wersji 2.3 asystenta głosowego z komunikatami po polsku. Podczas nagrywania trasy, co zdefiniowany interwał czasu lub dystans, aplikacji mówi jaki został przebyty czas, dystans oraz średnie tempo np. przebyty dystans 53.7 kilometra, czas 3 godziny 47 minut 31 sekund, średnie tempo 4 minuty 9 sekund. Na razie jest to funkcja eksperymentalna, ale docelowo będzie rozszerzona o możliwość wyboru co ma być mówione np. czas, prędkość, średnia itp. Testowałem ją podczas biegania i według mnie sprawuje się dużo lepiej niż np. Endomondo, które mówi po angielsku i ze standardowym syntezatorem mowy jest słabo zrozumiałe biegnąc przy ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Trek Buddy mam problemy z komunikatami głosowymi, dograłem tak jak na forum TB ktoś radził i kicha, zresztą sama aplikacja delikatnie mówiąc 'nie zachwyca'. Ma ktoś może doświadczenia z innym programem na Androida, który prowadzi po śladzie wcześniej zaimportowanym i ma działające komunikaty głosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...