Skocz do zawartości

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

Endomondo, Sportypal - obydwa darmowe ale można wziąć wersję płatną, chociaż w przypadku tego drugiego to nie wiem skąd. Mają własne witryny, (Endomondo spolszczone) na których można zamieszczać swoje "ślady" GPX. Do Endomondo jest jeszcze dodatek Tracker Booster, dzięki któremu ma dokładniej zapisywać trasę, ale ja różnicy nie widziałem. Kosma - oba hulają na WM.

OpenGpsTracker - jak nazwa wskazuje całkowicie za friko. Ten też współpracuje z jakąś stroną ale Niemiecką. Można dograć czyjeś ślady.

Andando - jak na razie nie do użytku bo telefon strasznie muli albo potrafi się zawiesić. Jak doprowadzą do używalności to może wszystkie inne aplikacje wykosi, Jeszcze żeby był serwis, na który można wrzucać ślady KMZ.

Velox - w płatnej wersji podobno OK - nie używałem, w darmowej nie polecam.

Maverick pro - w zasadzie pełna nawigacja i niby najlepsza outdoorow'a. Płatne, nie używałem więc się nie wypowiem.

Locus - taki Trekbuddy, działa offline i online, można ściągać mapy z googla i inne, zajmują jednak sporo miejsca, ładować te od TB (u mnie nie działa poprawnie). Możesz wgrać czyjeś ślady. Nie działa w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z Endomondo. Pewnym minusem, jaki zauważyłem jest możliwość pobrania plików .gpx tylko przez stronę (jakoś nie znalazłem sposobu, by zapisać je na SD - chyba, że ktoś wie), ale nie jest to aż tak denerwujące przy automatycznym uploadzie tracków. Nie muli, nie zawiesza się, nie zużywa mocno baterii (a koma nie mam jakiegoś najlepszego - HTC Wildfire)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie bałaganu, niech będzie jakiś porządek na tym forum. Jak pytają o androida to niech temat dotyczy androida. z iOS czy WM czy Bada zróbcie inny temat.

Wszystkie te programy są bardzo podobne, obliczają max V, AVG, przewyższenia, spalone kalorie, pokazują na mapie trasę, niektóre obliczają kadencję. Sprawdź wszystkiego to się przekonasz jaki jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczajenie użytkownika ? ;)

Sam używam Sports tracka. Nie mam porównania z innymi opcjami, czy ktoś mógłby napisać porównanie?

Poniżej jeszcze raz cytat Mr.Dry:

 

Endomondo, Sportypal - obydwa darmowe ale można wziąć wersję płatną, chociaż w przypadku tego drugiego to nie wiem skąd. Mają własne witryny, (Endomondo spolszczone) na których można zamieszczać swoje "ślady" GPX. Do Endomondo jest jeszcze dodatek Tracker Booster, dzięki któremu ma dokładniej zapisywać trasę, ale ja różnicy nie widziałem. Kosma - oba hulają na WM.

OpenGpsTracker - jak nazwa wskazuje całkowicie za friko. Ten też współpracuje z jakąś stroną ale Niemiecką. Można dograć czyjeś ślady.

Andando - jak na razie nie do użytku bo telefon strasznie muli albo potrafi się zawiesić. Jak doprowadzą do używalności to może wszystkie inne aplikacje wykosi, Jeszcze żeby był serwis, na który można wrzucać ślady KMZ.

Velox - w płatnej wersji podobno OK - nie używałem, w darmowej nie polecam.

Maverick pro - w zasadzie pełna nawigacja i niby najlepsza outdoorow'a. Płatne, nie używałem więc się nie wypowiem.

Locus - taki Trekbuddy, działa offline i online, można ściągać mapy z googla i inne, zajmują jednak sporo miejsca, ładować te od TB (u mnie nie działa poprawnie). Możesz wgrać czyjeś ślady. Nie działa w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mopsik87

Dzięki sa screen. Zrobiłem już pierwszą trasę i widać z niej, że track zawiera jednak dane wysokościowe z GPS. Na początku trasy, kiedy zapewne zafixowane było mniej sateliów, pokazuje mi wysokość 208 metrów, co nie odpowiada rzeczywistości. Zastanawia mnie także maksymalna prędkość, która w podsumowaniu wynosi ponad 49km/h. Na śladzie występują zaś maksymalne wartości w okolicach 30-kilku km/h i to bardziej odpowiada rzeczywistości.

 

nie mozna sciagac tras ,czyli najwazniejsza funkcja ,jak dla mnie nie dziala. :wallbash:

 

Track ściaga się ze strony www, a nie z programu w słuchawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady nie łudź się, że nawigacja w telefonie jest jakoś bardzo dokładna. To jest AGPS, więc nie będzie on miał takiej dobrej dokładności, jak osobny dedykowany tylko do tego moduł.

Ja osobiście w swojej Nokii używam Sport-Tracker'a i wydaje się mi on najlepszą aplikacją jaka jest. Sprawdzałem kiedyś Endomondo i Sportypal, ale oba programy mi zupełnie nie leżały. Dlatego polecam cierpliwie czekać na wersję ST dla Android'a, a póki jej nie ma to używać Endo, bo chyba jednak będzie najlepszym programem na ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wiem ,ale niestety przy probie sciagniecia trasy "Press OK to download the route to your phone.

Next time you open the Endomondo app, you will find the route in the Route list.

Note that this is currently only available for Android and BlackBerry." :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady nie łudź się, że nawigacja w telefonie jest jakoś bardzo dokładna. To jest AGPS,

Drogi Kolego, mylisz się / nie wiesz o czym piszesz :whistling:

 

więc nie będzie on miał takiej dobrej dokładności, jak osobny dedykowany tylko do tego moduł.

W nawiązaniu do poprzenienie akapitu, bo jak mniemam zgadzamy się, że do pozycjoniowania wykorzystywane są satelity a nie BTSy... Posiadam zewnętrzny moduł GPS i problemy w jakości tracka są bardzo podobne. Jeśli warunki są trudne i jest mało zafixowanych satelitów odczyty wysokości są o kant d**y rozbić. Problemem telefonów (w porówaniu do dedykowanych urządzeń) są zapewne anteny o mniejszym 'zysku'. Ważne jest więc zapewnienie im jak najlepszych warunków odbioru.

 

 

@ Kosma

Trzeba czekać na upgrade softu... albo kupić Androida :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o rejestratory tras, to uważam, że jedym z lepszych do tego celu jest TrekBuddy. GPX można w nim rejestrować na wiele sposobów, operacjąc się na opcjach programu lub (z uwagi na pojemność dzisiejszych kart) włączyń NMEA, który zapisuje wszystko to, co dostanie od modułu GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...