Skocz do zawartości

[rower] zakup 29era


kregiel

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja zadam pytanie o rozmiar ramy. Czaję się na Radona ZR Race 29er 5.0 , mam 185 cm wzrostu i przekrok 82 , jedyne 2 rozmiary ramy jakie zostały to 16 i 18. Czy 18 będzie dla mnie dobra czy jednak za mała? Nie mam możliwości przymierzenia się do ramy. Rower nie będzie używany w żadnych wyścigach, typowo rekreacyjne taplanie się w terenie.

Edytowane przez bdk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno jest mi jednoznacznie odpowiedziec na pewniaka, bo za daleko mi do twojego wzrostu, ale na pewno nie powiedzialbym, ze na 100% M, predzej S, ale i tak banalna porada jest najlepsza - mierzyc oba

 

kolego, a powiedz mi jak Ty widzisz rower 29" na ramie o roz. S? Pytam bo mam dylemat S czy M. Teraz w gre wchodzi rower na ramie Niner-a Air9 Carbon. Ta ramka w rozmiarze M ma takie dane: dł. rury podsiodłowej 419mm, dł. górnej rury 603/606 mm ( w zaleznosic jaki jest skok amora 80 czy 100mm), przekrok 727mm. Rama Scotta Scale w roz. M ma takie dane dł rury podsiodłowej 440mm, długość górnej rury 600mm, przekrok 783mm (dla amora 100mm). Z tym przekrokiem bardziej mi pasuje ramka ninera. Nie wiem czy rower 29" na małej ramie ma jakikolwiek sens, chociaż firmy robia i takie rozmiarówki.

Edytowane przez Polis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci robią 29ery na małych ramach bo są ludzie którzy je kupują. Jest to nowość która przyciąga osoby nie tylko wysokie chociaż pewnie lepiej byś się czuł w 26er.

 

Ale bądźmy szczerzy nawet gdybym miał 170 to i tak bym chciał mieć 29era ;)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nikomu zabierac prawa do jazdy na 29erze, ale sklaniam sie do teorii o dopasowaniu rozmiaru kol do wzrostu i ogolnych proporcji - skoro ja przy wzroscie 188cm i amorze 100mm musze miec max glowke 120mm, aby bez cudowania ustawic kokpit na odpowiedniej wysokosci (minimalnie nizej, niz siodlo), to osoba o wzroscie 170cm w kazdej ramie bedzie skazana na prosta kierownice i mostek z paskudnym -, do tego dochodza moje obawy odnosnie latwosci kierowania takim rowerem przez mniejsza, zwykle lzejsza osobe - czy poradzi sobie rownie latwo z targaniem za kierownice

 

osobiscie przy takim wzroscie kupilbym za te sama kase wypasionego fulla 100-120mm na kolach 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nikomu zabierac prawa do jazdy na 29erze, ale sklaniam sie do teorii o dopasowaniu rozmiaru kol do wzrostu i ogolnych proporcji - skoro ja przy wzroscie 188cm i amorze 100mm musze miec max glowke 120mm, aby bez cudowania ustawic kokpit na odpowiedniej wysokosci (minimalnie nizej, niz siodlo), to osoba o wzroscie 170cm w kazdej ramie bedzie skazana na prosta kierownice i mostek z paskudnym -, do tego dochodza moje obawy odnosnie latwosci kierowania takim rowerem przez mniejsza, zwykle lzejsza osobe - czy poradzi sobie rownie latwo z targaniem za kierownice

 

osobiscie przy takim wzroscie kupilbym za te sama kase wypasionego fulla 100-120mm na kolach 26"

 

U mnie full nie wchodzi w gre, jeździłem na Specu Epic, wole jednak mocno czuć grunt po którym jeźdze ;) hehehe...

Tutaj jest link do specyfikacji rowerów niner:

http://beastiebikes.pl/files/AIR9C%20-%20Geometria%202011.pdf

z tych informacji co posiadam te rowerki robia na zamówienie, więc będzie ciężko aby się przymierzyć do S i M :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przerzucić wszystko oprócz kół, ogumienia i amortyzatora.

 

Może się zdarzyć że nowa rama na inna średnice rury podsiodlowej to wtedy też sztyce.

 

plus do wymiany będą jeszcze linki i pancerze

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przerzucić wszystko oprócz kół, ogumienia i amortyzatora.

 

Może się zdarzyć że nowa rama na inna średnice rury podsiodlowej to wtedy też sztyce.

 

plus do wymiany będą jeszcze linki i pancerze

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

 

hmm...można przerzucić wszystko? napęd też? a nie bedzie problemu z przełożeniem? przy większym kole, każde przełożenie bedzie sztywniejsze, czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd pasować będzie, jeżeli masz teraz kasetę przynajmniej 32T z tyłu to będzie ok.

 

Ja teraz jeżdżę nawet na 28T chociaż na dniach zmieniam na 32

 

To nie kwestia kompatybilności tylko gór jakie masz w swojej okolicy i siły w nogach :)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Konr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

panowie ktory z tych 2 rowerów jest według was lepszym wyborem Kross Level B6 czy Haibike Big Curve SL i jaki rozmiar ramy sugerowalibyscie dla kogoś o wzroscie 185 i długosci nogi 82. Ewentualnie czy znacie jakis rower do 4 tys ktory zamiecie te 2 i jest dostepny w naszym cudownym kraju?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...można przerzucić wszystko? napęd też? a nie bedzie problemu z przełożeniem? przy większym kole, każde przełożenie bedzie sztywniejsze, czy sie myle?

 

No niestety czuć że przy większym kole jest sztywniej. Tam gdzie kiedyś na kasecie 11-28 wjechałem na 26" to na 29" się poddałem przed samym szczytem. Na szczęście w mojej okolicy takich górek jak na lekarstwo więc zostaję przy 11-28 bo to lepsze na płaskie tereny. Ale w szafie mam 11-34 jakby mnie naszło na góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety czuć że przy większym kole jest sztywniej. Tam gdzie kiedyś na kasecie 11-28 wjechałem na 26" to na 29" się poddałem przed samym szczytem. Na szczęście w mojej okolicy takich górek jak na lekarstwo więc zostaję przy 11-28 bo to lepsze na płaskie tereny. Ale w szafie mam 11-34 jakby mnie naszło na góry ;)

 

Właśnie, tez mi się tak wydawało, bo nie widziałem seryjnych rowerów 29" wychodzących z takimi samymi przełożeniami jak rowery 26". Zaznaczam że jestem spaczony troszkę i oglądałem rowery z wyższej półki. Nie wiem jak to jest w klasie średniej rowerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Mam problem z zakupem.Zastanawiam się nad Haibibe Greed rc.Jakość ramy to zagadka,ale największe moje

wątpliwości budzi geometria(przód 70*,tył 72*)-nie wiem co otym myśleć.

Z tego co u Was wyczytałem nie jest to geometria na podjazdy,ale mieszkam w wielkopolsce,gdzie

jest raczej płasko.

Kusi mnie na allegro oferta za13k.-waga zbita do 9,3kg.

 

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knykiec, Treki 29" mają kąt główki 69,6 stopnia i z doświadczenia wiem, że nie ma problemu z podjeżdżaniem.

Sabine Spitz jeździ w PŚ na Haibike Greed (fakt, że 26") z kątem główki 69 stopni i podjeżdża :D, więc to niekoniecznie może być problem.

Też rozważam zakup tego modelu i też mam takie rozkminy geometryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, a to mój pierwszy post, więc na wstępie witam wszystkich forumowiczów :D

Teraz do sedna, od kilku dni studiuje obecną ofertę rowerową w przedziale 2000-2500zł, zacznę od swoich parametrów: 191cm wzrostu, 95cm w kroku, waga 85kg.

Do dzisiaj myślałem, że wybór padnie na Cube Analog z ramą 20", koła 26", ale gdy pojechałem do sklepu się poprzymierzać to sprzedawca odradził taką specyfikację. Dał mi do przymierzenia Cube Aim Disc, rama 22", ogólnie czułem się na nim ok, ale w sumie nie jeżdziłem na rowerze od kilku lat więc może takie błędne wrażenie miałem. Sprzedawca zasugerował żebym jednak celował w koła 29", przejechałem się na jakimś modelu Specialized, rama 21", pozycja no rowerze jak dla mnie nie za wiele się różniła, więc co do odczuć nie mogę za wiele powiedzieć...z relacji sprzedawcy i osoby mi towarzyszącej moja sylwetka lepiej wyglądała na tym 29erze. W innym sklepie przymierzałem się do Krossa Level B3, rama bodajże M, wydawało mi się, że rama trochę za mała, ale sprzedawca powiedział, że 20" nie potrzebna, miałem odczucie, że chciał mi wcisnąć ostatnią sztukę Krossa.

Proszę osoby obeznane w temacie o jakieś sugestie odnośnie kupna roweru, jaki rozmiar ramy przy moich parametrach. Rowerem będę dojeżdżał do pracy po drogach asfaltowych, ale w wolnym czasie z chęcią wyskoczę do lasu, ewentualnie w jakieś mniejsze góry. Ogólnie podoba mi się marka Cube, ale czytam i czytam, i widzę, że u nich ramy mają dziwne geometrię, chociaż może by podpasowała rama 21" w Cube Analog 29er. Ewentualnie czekam na jakieś inne propozycję, w okolicy jest trochę sklepów rowerowych, wiem że czeka mnie jeszcze odwiedzenie kilku z nich i dalsze przymiarki. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Trafiłem na to forum ponieważ mam dylemat .

 

A mianowicie zwracam się do waz z prośbą w pomocy w wyborze odpowiedniego rowegu . Jako że jestem laikiem i nie znam się na tym całym sprzęcie i na razie nie mam zamiaru sam składać roweru postanowiłem kupić seryjny model.

W każdym sklpeie sprzedawca mówi co innego wiadomo jakim jest dystrybutorem to taki chwali rower.

 

Mi po głowie chodzą 2 modele

Pierwszy to nasz Polski Kross , a drugi to renomowany Giant .

 

Modele które sobie u patrzyłem to

 

Giant Talon 29er 1

Talon 29er 1 (2012) - rowery | Rowery Giant - szosowe, górskie, damskie, rekreacyjne, dziecięce, ramy rowerowe, akcesoria rowerowe. | Polska

 

Kross Level B3 29er

Level B3 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Proszę podpowiedcie MI który ma lepszy sprzet (jest lepszy)

 

A i najważniejsze jaki rozmiar ramy mam wybrać ? Mam 190wz i 100kg/wagi

 

Z góry dziękuję za pomoć i opinie

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym sklepie przymierzałem się do Krossa Level B3, rama bodajże M, wydawało mi się, że rama trochę za mała, ale sprzedawca powiedział, że 20" nie potrzebna, miałem odczucie, że chciał mi wcisnąć ostatnią sztukę Krossa.

 

Naciągacz i tyle.

 

Dobrze czujesz że chciał Ci wcisnąć to co miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...