Skocz do zawartości

[uwagi/sugestie] związane z www.team29er.pl


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

proponuję utworzenie nowego tematu na forum 29erów pod nazwą "[Galeria] Pokaż swojego 29era." Chodzi o ukazanie rowerów uzytkowników forum (nie anonimowych zdjęć z internetu), ich rozwiązań technicznych, doboru komponentów, pasujących rozmiarów ram do danego wzrostu etc. W galerii, jak sama nazwa mówi, podstawową sprawą byłyby zdjęcia i krótkie komentarze. Dywagacje i wymiana zdań co do zastosowania tego czy innego komponentu miałaby miejsce w innym wątku. Sam jestem członkiem niemieckojęzycznego forum 29erów i uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, który pozwala na pierwszy rzut oka ocenić co się komu podoba i w jakim kierunku iść z budową lub kupnem następnego roweru.

Pozdrawiam

Zbyszek P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam

Chciałbym wystawić opinię POZYTYWNĄ  dla pana Michała Ś. Gdyż jako jedyny nie zbywając mnie odpowiedział na moje "banalne" pytanie które dotyczyło opon do trekkinga. Temat oraz odpowiedz była skonstruowana tak że wszystko można było zrozumieć i temat został wyjaśniony do maksimum. 

Polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Noszę się już od dłuższego czasu z zamiarem podsunięcia redakcji strony Team 29er pewnego pomysłu. Ujmę to w postaci pytań, które będą dotyczyły TESTÓW:
1. Dlaczego w Waszych testach nie pojawiają się np. budżetowe widelce amortyzowane? Chodzi o to, że fachowym okiem i praktycznymi testami oceniacie przeważnie drogi sprzęt będący poza zasięgiem szarego obywatela, którego już JEDNAK stać na 29er'a, ale chciałby go zmodernizować niedużym kosztem. Ja osobiście chciałbym np. zobaczyć recenzję Suntour'a SF14 XCR Air, albo chociażby Raidona.

2. Podobnie sprawa ma się z fullami za rozsądną kasę. Aż dziw bierze, że nie pojawił się w tym dziale np. Kellys Reyon... a na domiar złego za chwilę pojawi się jeszcze 29-calowy full Rometa, który zapewne też będzie dostępny za dobrą kasę i nikt nie będzie o nim wiedział nic.

 

Nie chciałbym aby wyglądało to jak gorzki żal, ale myślę, że kieruję ten apel w dobrym kierunku skoro widzę zapalonych ludzi z doświadczeniem, wiedzą i bez większych problemów z dotarciem do TAK GRUBEGO sprzętu i rowerów. Takie tanie widelce nie powinny stanowić dla Was problemu ;)

Za to w ramach prawdziwego żalenia się, mogę dodać tylko dodać od siebie, że pomimo iż standard 29" ma już kilka latek, nadal jest tematem tabu, czymś poza zakresem wyobraźni ludzi potencjalnie zainteresowanych rowerem - nie wiedzieć czemu i nie wiedzieć czemu już przy narodzinach standardu obarczony został drożyzną. Myślę, że tak proste działania jak pokazywanie ludziom "przystępności" dużego koła znacząco przybliżą im nasz świat.

 

Pozdrawiam :)

 

edit:

Małe sprostowanie. Z tym rometem to trochę przesadziłem, bo właśnie zobaczyłem, że nadmieniliście na FB iż ktoś już testuje... choć nie ukrywam, że Wasza recenzja byłaby też mile widziana :)

Edytowane przez machinehead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega glownie na tym, ze najpierw trzeba pozyskac 'to cos' do testu, a to w polskich realiach nie jest takie proste...jak juz dystrybutor jest otwarty, to woli dac sprzet lepszy, ktorym moze sie pochwalic, a przy okazji jest szansa, ze wytrzyma test - wiele tanich komponentow, szczegolnie tych w miare lekkich potrafi zakonczyc swoj zywot po paru tygodniach mocniejszego uzytkowania, kolejna sprawa, ze jak masz do wyboru objechac XCRa lub SiDa to wybor jest oczywisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wolałbym widzieć w swoim rowerze SIDa niż XCRa, ale wolałbym jednak widzieć swój portfel po starciu z rachunkiem za XCRa niż za SIDa :)

Na pewnym etapie zwiedzania Waszej strony uznałem, że jest naprawdę spoko i treści przez nią przekazywane, są serwowane w odpowiadający mi sposób. Krótko pisząc - podoba mi się to jak testujecie i jak to opisujecie. Tymbardziej zależałoby mi na Waszej opinii, bo przedstawia zawsze plusy i minusy. Nawiązując do wyżej wspomnianego Rometa Key - bo zerknąłem na "nie Wasz test" to wywnioskowałem jedynie, że autor albo jest wiernym kibicem Rometa, albo poproszono go o posmarowanie na plus...

Co do wagi czy segmentu osprzętowego to mógłbym się zgodzić, ale jak mam rozumieć zatem test taniego RST? Patrząc na parametry wagowe i to jak opisaliście jego pracę, sądzę, że taki Raidon czy nawet tegoroczny, powietrzny XCR nie będą gorszym wyborem do testów, a już na bank będą mniejszymi kowadłami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z testami postaramy sie, ale bez sciemniania - jestem sceptyczny co do progrozowania, ze wiele sie zmieni na + w tej kwestii

 

co do rometa, to akurat ja to pisalem i jest to forma ciekawostki - obserwacji podobienstw/identycznosci ram, ale zeby pojscie na latwizne nazwac pochwala? romet to firma, ktorej nigdy nie zrozumiem - rezygnuja z ciekawych rowerow, np stalowych na rzecz chinskiego karbonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jestem sceptyczny co do progrozowania, ze wiele sie zmieni na + w tej kwestii

...no nic! Warto było spróbować :)

 

 

 

romet to firma, ktorej nigdy nie zrozumiem - rezygnuja z ciekawych rowerow, np stalowych na rzecz chinskiego karbonu

To prawda. Również uważam, że gonią kosmiczne technologie zamiast skupić się np. na tym jak Polacy pamiętają markę. Romety były stalowe i powinny takie pozostać. Tu należałoby skupić się na maksymalnym odciążaniu konstrukcji stalowych i wtedy moglibyśmy chwalić się Rometem jako czymś unikatowym, niszowym. Pomijając jednak zapędy firmy, dla mnie Romet to chinol. Odnoszę wrażenie, że nie produkują jedynie mikrofalówek! Dzisiaj Bułgarski Cross wzbudza we mnie więcej emocji niż rodzimy Romet. Ale to nie miejsce na takie tematy więc koniec!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za to w ramach prawdziwego żalenia się, mogę dodać tylko dodać od siebie, że pomimo iż standard 29" ma już kilka latek, nadal jest tematem tabu, czymś poza zakresem wyobraźni ludzi potencjalnie zainteresowanych rowerem - nie wiedzieć czemu i nie wiedzieć czemu już przy narodzinach standardu obarczony został drożyzną. Myślę, że tak proste działania jak pokazywanie ludziom "przystępności" dużego koła znacząco przybliżą im nasz świat.

 

Drożyzną został temu obarczony że - tak jak z każdym innym, nowym produktem na rynku - na cenę wpływa skala produkcji. Obecnie można dostać nawet "marketowe" ninery w cenie odpowiadającej budżetowym rowerom innych rodzajów.

Równie dobrze mógłbyś się żalić że telewizory z najnowszą technologią są obarczone wysokimi cenami.  


...no nic! Warto było spróbować :)

 

 

 

To prawda. Również uważam, że gonią kosmiczne technologie zamiast skupić się np. na tym jak Polacy pamiętają markę. Romety były stalowe i powinny takie pozostać. Tu należałoby skupić się na maksymalnym odciążaniu konstrukcji stalowych i wtedy moglibyśmy chwalić się Rometem jako czymś unikatowym, niszowym. Pomijając jednak zapędy firmy, dla mnie Romet to chinol. Odnoszę wrażenie, że nie produkują jedynie mikrofalówek! Dzisiaj Bułgarski Cross wzbudza we mnie więcej emocji niż rodzimy Romet. Ale to nie miejsce na takie tematy więc koniec!

Zeby być udziałowcem w rynku, z możliwie dużym udziałem - a o to przede wszystkim chodzi firmom dużym i chcącym być dużymi - trzeba sprzedawać to co ma na rynku wzięcie. Tak czy inaczej większości nabywców, tych mniej i bardziej świadomych tak czy inaczej najbardziej podoba się alu. Na rynku obecnie najpopularniejsze jest aluminium, dzięki temu znośnie ważący rower jest ogólnie dostępny, bo żeby stal była tej klasy wagowej to musi być z niezłego materiału wyjściowego - a to wpływa podbijająco na cenę. Stal jest dla małego w porównaniu z głównym rynkiem grona nabywców, więc jedyne co można zrobić żeby normalnie funkcjonować to produkować małą działkę takich rowerów. 


 

 

romet to firma, ktorej nigdy nie zrozumiem - rezygnuja z ciekawych rowerow, np stalowych na rzecz chinskiego karbonu

To raczej nic trudnego do zrozumienia.

Skoro karbon, chiński, niekoniecznie kiepskiej jakości, można dostać - mówię o zwykłym detalicznym nabywcy - za całkiem dobre pieniądze, skoro ludzie kupują chińskie wynalazki nawet wiedząc że wiąże się to z takim albo innym ryzykiem to dlaczego nie ma tego zrobić taka firma jak Romet - przynajmniej będą dwie zadowolone strony: producent, bo ma zainteresowanie produktem i klient, który kupi produkt z gwarancją - jaka by nie była to jednak gwarancja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drożyzną został temu obarczony że - tak jak z każdym innym, nowym produktem na rynku

Wg tej teorii 27,5" powinny być jeszcze droższe.

 

 

 

Równie dobrze mógłbyś się żalić że telewizory z najnowszą technologią są obarczone wysokimi cenami.

Tegoroczne, katalogowe ceny rodzimego KROSSa: B2 [29", v-brake] i R2 [27,5", disc], są identyczne w przeciwieństwie do atrakcyjności osprzętu. Pomijam kwestię acera/altus bo dla przeciętnego klienta to jedno mięcho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tej teorii 27,5" powinny być jeszcze droższe.

 

 

 

Tegoroczne, katalogowe ceny rodzimego KROSSa: B2 [29", v-brake] i R2 [27,5", disc], są identyczne w przeciwieństwie do atrakcyjności osprzętu. Pomijam kwestię acera/altus bo dla przeciętnego klienta to jedno mięcho.

To nie jest teoria tylko realia.

Poszukaj informacji ile lat zajęło wylansowanie standardu 29 a ile 27,5.

29 cali przepychało się, bardzo powoli. 27.5 zostało wdrożone jako remedium na słabe strony 29tek. Producenci sami określili że to jest to i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej .Pierwszy mój twentynajner to była maszyna ze stajni speca STMPJ HT comp  2012 .Moja przygoda z 29" zaczęła się gdzieś tak  w roku 2011  w Jasenniku na testowaniu maszyn tej firmy,technologii etc.Wsiadłem na Speca i już wiedziałem ,że na takim rowerze będę jeździł .Oczywiście jako mechanik, rower zmodernizowałem,wyrzuciłem to ,założyłem tamto .Drugą maszyną był model Speca Camber 29" Comp z 2012( też go przerobiłem-założyłem napęd Srama i jakieś dodatki).

W sumie, to nie mogłem przyzwyczaić się do fulla (rower jeździ w Norwegii-mój dobry znajomy już drugi sezon na nim śmiga po norweskich górkach).

W międzyczasie pracując w różnych firmach,składając różne bike'i (licząc w setkach) spotykałem 29" pseudo lub takie, których kąty ram mnie nie przekonywały.W tamtym roku na  ramie 29" Accent Peak złożyłem całkiem niezły rower, bardzo zwrotną maszynę.Ostatnio ogromną niespodziankę sprawiła mi firma Romet swoją  innowacyjnością produktu i stosunkiem jakości do ceny,dorównując,a nawet wyprzedzając znane marki rowerowe. W tym roku,zamówiłem 29" Romet Mustang 2.0 R-line dla siebie i jestem przekonany,że pokonam na nim wiele kilometrów.

Odczucia z jazdy wkrótce

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam jestem nowy i nie znam się za bardzo a praktycznie w ogóle. Chce sobie kupić rower mam dwa typy, jak by mi mógł ktoś doradzić który wybrać :

 

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2015,rowery,18710

 

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2015,rowery,18388,brand%3D178%26price_from%3Dod...%26price_to%3Ddo...?fs=1

 

Jakieś typy ?

Edytowane przez tejot30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Planujecie jakieś testy amortyzatorów Suntora (Axon, Epixon) oraz opon Vittoria 2015 (Jafaki, Barzo, Peyote)?

 

MokryxD, chętnie byśmy przetestowali, ale niestety jesteśmy uzależnieni od dystrybutora, który albo da albo nie da...albo ma albo nie ma...z naciskiem na to drugie...Najlepiej by było jakby taka część trafiła jako komponent jakiegoś testowego roweru. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...