Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Cube Reaction 2010 by Premier


premier2

Pytanie

W końcu udało się poskładać do kupy moją czarną bestię smile.gif.

Nie została stworzona dla bicia rekordów wagowych - priorytetem była niezawodność i sztywność, no i oczywiście zgodność z koncepcją kolorystyczną wink.gif.

Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Frame(Rama) : Cube Reaction 2010 HPA 7005 Hydroform, 18" - czarna anoda 1580g

Fork(Amortyzator) : Manitou Minute MRD 2010 - 1570g

Bottle Cage(koszyk): Elite Custom Race

 

Brakes(Hamulce):

Front&Rear - Formula ORO Bianco 160mm + tytanowe śruby do tarcz

 

Drive(Napęd):

Bottom Bracket(suport): Press-Fit XTR SM BB91

Crank(Korba) - SLX 22/32/44 175mm

Casette(Kaseta) - SLX 11-32

Chain(Łańcuch) - LX HG73

Derlr(front)(Przerzutka przód) - XT 771 (Downswing)

Derlr(rear)(Przerzutka tył) - XT 772 Shadow GS

Shifters(Manetki) - XT 770

Pedals(Pedały) - Shimano PD-M540

Cables(Linki) - Jagwire Ripcord Black Carbon

 

Wheels(Koła):

Front(Przód):

Tyre(Opona) - IRC Mythos XC II 2.1F

Tube(Dętka) - Maxxis Ultralight AV

Rim(Obręcz) - Mavic XM317

Spokes(Szprychy) - DT Competition + DT Alu Prolock

Hub(Piasta) - Novatec NT-D711

 

Rear(Tył):

Tyre(Opona) - IRC Mythos XC II 2.1R

Tube(Dętka) - Maxxis Ultralight AV

Rim (Obręcz)- Mavic XM317

Spokes(Szprychy) - DT Competition + DT Alu Prolock

Hub(Piasta) - Novatec NT-D712

Skeewers(Zaciski) - Novatec

 

Steering set:

Handlebar(Kierownica) - Easton EA70 CNT 580mm(25.4) - 124g

Stem(Mostek) - Smica Pro Lite 100mm (25.4)

Grips(Chwyty) - Bontrager X-lite - 18g

Bar Ends(Rogi): brak

Headset(Stery) - Cane Creek VP-A45AC

Seat(Siodło) - Charge Knife - 205g

Seatpost(Sztyca) - Amoeba Scud 370mm (31.6) - 248g

Seatpost clamp(Zacisk sztycy): MORTOP 10.5g

 

Waga roweru: ~10,5-10,6kg w konfiguracji, jak na zdjęciach

 

Zdjęcia są zrobione na szybko telefonem, by móc wrzucić je na forum wink.gif. Później dojdą zdjęcia z terenu, po pierwszych testach.

 

2msh_135_u9d8g.jpg 2msh_727_u9d8g.jpg 2msh_18c_u9d8g.jpg 2msh_588_u9d8g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Ładna rama. No i oryginalne siodełko, zdaj relację jak się sprawdza. Amor też nie brzydki ;)

 

Przedniego Mythosa zmieniłbym na coś bardziej "łapiącego" przy zakrętach, np na Racing Ralpha 2.2 lub Saguaro 2.2 (zastanowiłbym się też nad Aka 2.2, obiecująco wygląda ;) ), jakoś nie wzbudził we mnie zaufania. Z tyłu Mythosa odwróciłem, moim zdaniem był sporo bardziej przyczepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie, rower złożony z głową z bardzo równomiernym osprzętem. Szkoda tylko, że obręcze są pod vki - wersja disc zdecydowanie ładniej by się prezentowała :icon_wink:. Możesz powiedzieć coś o amorze, ew. jakieś porównanie do R7?

 

Co do Mythosa, to ja mam wręcz odwrotne doświadczenia; trzyma wg mnie lepiej niż chociażby Rocket Ron (a już na pewno się lżej od niego toczy). Oczywiście w piachu ze względu na szerokość mistrzem nie jest ale uogólniając jest to uniwersalna opona poprawnie zachowująca się w praktycznie każdym terenie. I do tego trwała i tania :)

 

A czy ja przypadkiem nie widzę wersji 1.95" na fotkach? Jakieś takie wąziutkie mnie się wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, Mythos XC II nie był taki zły z przodu, nigdy się na nim nie poślizgnąłem. I to prawda , że są bardzo ekonomiczne (ostatnio widziałem nowe za 59 zł/szt) :) W sumie jednak właśnie przez to, że w piach wchodził jak w masło (a koło Wawy piach jest wszędzie) i momentalnie w nim stawał, zapamiętałem , że chcę bardziej przyczepną i większą oponę z przodu. I raczej chciałbym spróbować czegoś z konkretniejszym bocznym bieżnikiem niż Race King.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskov17 - dokładnie, opony na fotce są w wersji 1.95 ;). Gratulacje spostrzegawczości :devil: - mam 2 komplety i drugi 2.1, jest teraz w zimówce. Na wiosnę ląduje w tym rowerze. Obręcze niestety są pod V, bo takie koła potrzebowałem, kiedy je składałem. Pewnie za jakiś czas będą nowe koła lub obręcze. Z drugiej strony pasują kolorystycznie do klamek Bianco i korony widelca. O pracy Minute ciężko mi coś powiedzieć - tu tobo i MarcinG. mogą coś dodać, bo ujeżdżają tego amora z ciut większym skokiem. Nie chciałem R7, bo bałem się, że będzie za wiotki, a Minute, co by nie mówić, jest sztywniejsze :). Do tej pory miałem Black'a Elite i jestem cały czas pod wrażeniem pracy tego amora, a zwłaszcza tego, że nie pompuje na podjazdach, w co niektórzy nie chcą uwierzyć(nie ma blokady)

 

goldbloom, siodełko robi świetne wrażenie na moich 4-ch literach. Po doświadczeniach ze Spoonem wiem, że będzie dobrze i chyba wezmę sobie jeszcze jedno jesienią do szosy, bo tam mam straszną dechę... Mythosy baaardzo mi odpowiadają i czuję się na nich pewnie, a do tego na asfalcie spisują się całkiem nieźle.

 

kubek20 - z chęcią udostępnię nr konta i poczekam na dofinansowanie zakupu. Myślałem nad XT, ale wybrałem SLX'a ze względu na wygląd, tutaj cena nie była przeszkodą. Powyżej ceny XT nie szukałem, zresztą nic ciekawego nie przychodziło mi do głowy - może masz jakieś propozycje, obejrzę i pomyślę. Chodziło mi głownie o zachowanie stonowanej kolorystyki, nie chciałem robić z roweru papugi. Myślę jeszcze nad blatem od XT 770 i koniecznie srebrny zacisk od sztycy - ten jest mocno tymczasowy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głownie o zachowanie stonowanej kolorystyki, nie chciałem robić z roweru papugi.

 

Hoho, czyżbyś reagował uśmiechem politowania na dyskusje o kolorach śrubek do blatu, podkładek tudzież pancerzy? ;)

 

Jeżeli tak to witam w klubie. Czarna anoda rządzi i EOT :icon_cool:

 

Poza tym oczywiście gratulacje. Fajnie poskładany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że nie miałem takich myśli i krążyły mi po głowie pomysły wymiany śrubek na kolorowe. Ale po złożeniu, kiedy zobaczyłem jak fajnie pasują klamki do amora i śrub mostka, przyszła chwila refleksji i nie będę nic psuł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózek w wersji GS, czyli średni. Co do minuty, to tłumik mam ABS+, zresztą wszystkie z 2010 są takie. Razem z amorem kupiłem manetkę MILO i dodatkowy tłumik, ale ostatecznie nie założyłem jej :icon_wink: . Sprężyna to Mars.

Obręcz na żywo aż tak nie razi, jest lepiej niż na zdjęciach, no ale ten sezon będę musiał się przemęczyć z tymi obręczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gdyby amortyzator mógłby być anodyzowany i gdybyś pozbył się tych naklejek czerwono-niebiesko-białej wyszedł by naprawdę oryginalny sprzęt.

Mimo wszystko wygląda obiecująco. Widzę duży potencjał w naszym teamie w tym sezonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pixon, mnie też się nie podobają te wstawki, ale niestety nie są to naklejki :down: .

Dobra, już dobra. Zważę go dzisiaj na wadze łazienkowej, bo strasznie marudzicie :). Dla mnie nie był to priorytet.

 

EDIT

 

Nastąpiło oficjalne ważenie na wadze łazienkowej :). Wynik waha się w granicach 10,5 do 10,6 kg.

 

PS

Ja ciągle czekam na słowa krytyki, co można poprawić, wymienić.

 

Moje typy:

1. obejma - ta jest ohydna :) i ciężka

2. oczywista sprawa - obręcze(ale to już po sezonie)

3. Blat 44 na ten od XT 770

4. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztycę na ładniejszą i łańcuch na nierdzewiejący :)

Ewentualnie 22z na alu.

 

Nastąpiło oficjalne ważenie na wadze łazienkowej . Wynik waha się w granicach 10,5 do 10,6 kg.

 

Można by założyć oddzielny temat o zgadywaniu wagi ze zdjęć z nagrodami yes.gif, gdzie trafiałyby rowery z nowych projektów jeszcze przed założeniem tematu laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadywankę wygrał Miskov :thumbsup:

Z 22z alu może być problem - błoto na maratonach świętokrzyskiej ligi załatwi ją momentalnie. Łańcuch i tak będzie pracował w błocie, więc rdza będzie najmniejszym zmartwieniem. Co do sztycy to ta mnie się podoba, ale niewykluczone, że przy zmianie kokpitu poleci i sztyca. Jakieś propozycje?

 

PS.

goldbloom a jak twój zakup? Kupiłeś już coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czyli dobrze trafiłem :teehee:

 

Co do zmian, może jakieś ciekawsze podkładki pod mostek? I nie mam na myśli tu koloru... http://allegro.pl/aerozine-titanium-podkladki-2x5mm-1x10mm-czarna-9g-i1462909705.html albo http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=50329 miałem Nuke Proof w swoich łapkach, gdybym tylko miał miejsce na podkładki to na pewno zagościłyby u mnie :)

 

Jeśli błoto to może i Cranki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura sterowa ma w tym momencie niecale 18cm i jest z alu, wiec 5mm mniej nie zrobi roznicy. Nie chce pozniejszych problemow, przy sprzedazy, czy zmianie ramy. A 22z alu odpada z powodow o ktorych wspomnialem wczesniej.

Tak, rower stoi na tapczanie :), to tymczasowe zdjecia ;).

 

Knife wyglada nieco smuklej od Spoona, pierwsze wrazenia sa OK, powinno byc tak samo fajnie. Roznica w wadze to niecale 60g :). I nie rezygnuje ze Spoona, zostaje w zimowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mathew, jasny gwint. masz rację.

Zważyłem Spoona i waga zatrzymała się na 313g :down:(siodło ma 2 sezony, więc może się trochę uzbierało w środku :) ) . Tym lepiej dla Knife, bo podałem realną wagę, choć przyznaję, że gdybym wiedział o prawdziwej wadze Spoona, nie wiem, czy zamówiłbym kolejne siodło Charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ładna furka" wyszła. Kolorystycznie elegancka.

 

Co do koronki 22 alu to ja bym się nawet nie zastanawiał. Śladów zużycia po 2-ch sezonach nie widać. Poza tym można ją ładnie ponawiercać i cenowo wyjdzie tanio. Śruby też możesz dać alu w korbie, ale na moim przykładzie pamiętaj, że warto dać kapkę Loctite-a ;-)

 

Sztyca jest alu czy z włókna (na to wygląda - waga)? Wrzuciłbyś jej jakieś foto?

 

Z praktycznej ciekawości zapytam się ile kosztuje nowy hak do Cube-a? ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...