Skocz do zawartości

[Reputacja] Stopniowanie poziomu reputacji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Na początek dzień dobry Wielki Bracie tego forum.

Ostatnio miałem sporo wolnego czasu i spędziłem jego lwią część właśnie na Forum. Postaram się w miarę rzeczowo napisać o co mi chodzi. Otóż widzę na forum zawodników którzy posiadają reputację rzędu 40/50/70 itd plusów(rekordzistą jest jeden z adminów - ponad 200 plusów, nie będę pisał kto, choć jego maksyma w podpisie o dyskutowaniu z debilem jest moim mottem życiowym :whistling:). Przeczytałem temat mniej-więcej brzmiący: "dlaczego mogę wystawić tylko plusa" i jestem tego samego zdania co kilku uczestników dyskusji - czasem lepiej by było gdyby plusów nie było - oszczędziło by to dziwnych(żeby nie nazwać chorych sytuacji).

Skoro, jednak mamy to "mniejsze zło" to może proponowałbym wprowadzić większą rozpiętość w stopniowaniu reputacji.

Obecnie mamy reputację neutralną/dobrą/doskonałą. Śmiem zaproponować by było neutralna/dobra/bardzo dobra/rewelacyjna/wspaniała/doskonała etc. To tylko taki przykład. Z drugiej strony - jeśli już ktoś ma tę reputację dobrą/doskonałą to jest mu pewnie wszystko jedno czy będzie miał wyższy stopień itd. Jakie jest Wasze(adminów) zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabisz sobie waść, grabisz ;)

 

Pomysł jest sensowny dlatego ma moje poparcie. Póki co dodałem reputację bardzo dobrą. Co do reszty nazw to są tożsame i ciężko określić czy rewelacyjna to mniej czy więcej od wspaniałej.

Czekam na dalsze pomysły nazw, bo w piątek o tej porze mój mózg jest już myślami gdzie indziej.

 

Po zmianach jest:

OSZUST -100

Neutralna 0

Dobra 15

Bardzo dobra 30

Doskonała 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

E tam, od razu grabię, walentynki się zbliżają i no, ten, no...:icon_redface: chyba, że zamiast kwiatka dam Ci plusa :whistling:

Nie wiem jak tu rozwiązać kwestię reputacji "oszust" - 100 punktów to będzie bardzo trudno wyrównać do zera. Tak średnio widzę szanse na rehabilitację dla takiego zawodnika, nawet jeśli będzie bardzo chciał. Może "oszusta" dać przy -10 tak by taki człowiek widział szanse na rehabilitację, a przy następnym wybryku sio stąd. Czasem z więzienia wychodzą ludzie nawróceni.

Myślę, że określenie "doskonała" jest dobrym pomysłem na najwyższe wtajemniczenie. Pomiędzy "bardzo dobra" a "doskonała" dałbym jeszcze "rewelacyjna" i ostatecznie wyglądało by to tak:

oszust(-10);

neutralna(od 0 do +9)

dobra (od +10 do +29)

b.dobra(od +30 do +49)

np rewelacyjna(albo jakiś inny pomysł) (od +50 do +99)

doskonała (od +100 do ~)

no i z racji walentynek od +210 - jestem królem świata :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzicie jakiś sens takiej zmiany?

Jak dla mnie mogłoby nie być nawet tych "opisów reputacji", szczerze powiedziawszy nie widzę różnicy między rewelacyjnym a doskonałym :P

 

Może lepiej już dać jakieś bonusy, typu od 100 pktów mozna zmienić podpis pod nickiem, od 200 mieć złoty nick a od 300 cośtam jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranga oszust jest przyznawana przez Adminów i ma na celu ustrzeżenie naszych userów przed coraz to częstszymi wałkami na giełdzie. Jedyną formą rehabilitacji oszusta jest oddanie kasy, wtedy może mu się zdejmie oszusta.

 

Chciałbyś zostać oszukany na 1000-1500zł przez gościa, który miał -10 ale założył drugie konto i codziennie sobie punktował aż doszedł do 0 ? Chyba nie, więc zostaje tak jak jest.

 

Ja też nie widzę różnicy między rewelacyjną a doskonałą, także dalej czekam na propozycje nazw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem rangi o stopniowaniu OSZUST, NEUTRALNA, DOBRA, BARDZO DOBRA i REWELACYJNA są wystarczające.

 

Fajną propozycją wydaje mi się natomiast zmiana na przykład koloru gwiazdek przyznawanych za liczbę postów, a także dodanie jakiejś plakietki w zależności od wypowiedzi użytkownika na forum.

Plakietka mogłaby być przyznawana przez administrację lub nawet za zapytaniem forumowiczów.

Byłoby to coś ala obecne statusy VIP, Zasłużony User itp.

 

Swoją drogą to nie mogę pojąć dlaczego niektóre osoby mają status VIP tudzież podobny i właściwie niczym szczególnym nie wyróżniają się na forum.

Ani wypowiedziami, ani długim stażem czy też aktywnością, ale to już chyba temat na inną dyskusję, chyba że ktoś ma ochotę mnie w tym uświadomić.:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej już dać jakieś bonusy, typu od 100 pktów mozna zmienić podpis pod nickiem, od 200 mieć złoty nick a od 300 cośtam jeszcze :)

 

 

Bardzo dobry pomysł, kolory nicków są świetne ale 1 za wiele punktów na to trzeba mieć :rolleyes: a 2 czy admini się zgodzą i czy to jest wogóle możliwe. Podejrzewam, że tak, bo w końcu Elita i VIP np. mają nicki innego koloru :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus92 VIP'y itp są przyznawane za zasługi dla forum, dodawanie wydarzeń, pomaganie adminom itp itd. Nie koniecznie wiąże się to z ilością postów czy też stażem na forum.

 

Co do plusów, IMO jest to bez sensu jeśli nie możemy dawac minusów. Przykład: ktoś dużo pomaga w jednym dziale, ale w drugim spamuje itp. i mimo iż spamuje w drugim dziale to będzie miał te 100 + z pierwszego działu. Moim zdaniem albo system + na śmietnik, albo zreformowanie go.

 

Kolory nicków. Myślę, że to nie przejdzie i nie jest to dobry pomysł. Jeśli już to podpisy pod nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie bo nie ma fizycznie takiej możliwości a poza tym nie będziemy robili dziecinady. Na forum jest prawie 33 tysiące userów i niech chociaż 1/10 zacznie marudzić o zmianę podpisu pod nickiem czy koloru gwiazdki to my nie będziemy robili nic innego tylko zmieniali dzień i noc.

 

Z racji braku konkretnych propozycji zmiany nazw reputacji temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...