Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[ serwis ] Rock Shox Revelation U-TURN AIR

rock shox revelation u-turn air rock shox revelation u-turn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#121 detonator

detonator

Master

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2072 postów
  • Imię:Paweł
Garaż Rower

Napisano 30 kwiecień 2013 - 10:58

Witam,

mam pytanie dotyczące serwisowania reby. Myślę, że nadaje się do tego tematu... jeżeli nie prosze o przeniesienie.

W najbliższym czasie mam zamiar rozebrać mój widelec (rs reba team 2007). Już wcześniej raz zmieniałem o-ringi i olej ale myślę że kiepsko dobrałem rozmiary uszczelek bo od czasu do czasu troche puszczał olej.

Po zimowym postoju zauważyłem że pojawił sie lekki luz (na 100% jest to luz na widelcu), może pojawił się już wcześniej, w każdym razie zauważyłem go dopiero teraz.  Zdecydowałem się, że go rozbiore... przy okazji wymienie olej i uszczelki na odpowiednie.

Czy podczas serwisu da się jakoś wyeliminować ten luz? Z czego może on wynikać? W zasadzie nie jest duży ale luzy chyba "lubią" sie powiekszać?

Czy poniższe wymiary o-ringów będą odpowiednie?

LEWA (dual air):
25x2.5 (korek, uszczelka)
20x3.5 dwie sztuki
10x3
PRAWA - Mt. Control
25x2.5 (korek, uszczelka)
22x2.5
24x2.5
12x3.5

Pozdrawiam

Jaki przebieg owego widła ? Zapewne spory, więc luzy mogą występować w wielu wewnętrznych częściach. Całkowite rozebranie i dobre złożenie może poprawić ten stan, aczkolwiek stanu nowości już się nie wróci :thumbsup:

Hej.
A ja mam pytanie odnośnie smaru lub wazeliny, a konkretnie co lepsze do serwisowania? Wazelina ma temp. topnienia 35–45 °C czy taka temperatura nie jest za niska? W końcu występuje tam tarcie do tego upalny dzień jak amorek postoi na słońcu czy to nie wpłynie na jej utratę? Jeśli smar to jaki?

Smarowałem wazeliną kosmetyczną, bo tak też gdzieś wyczytałem. Smarowałem też Motorexem.

Różnic nie zauważyłem.

• 1

Reklama

Reklama

#122 01LukasZ

01LukasZ

Pro

• Nowy użytkownik GZ
  • 180 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 maj 2013 - 09:22

Dzieki za odpowiedź...

a jak z tymi uszczelkami? Te rozmiaty które podałem... dobre będą?

Pozdrawiam

• 0

#123 Areckii

Areckii

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 06 luty 2015 - 12:20

Witam, 

Czy ktos z Was posiada na sprzedaż albo wie, gdzie można zakupić śrubę mocującą dolne lagi z górnymi? Prawą, od strony komory MC. Model to RVL 409 z 2009 r. 
Chodzi mi o tą czarną, środkową śrubę Zamówienie - sklep rowerowy mbike

Pozdrawiam ! 

Użytkownik Maniak edytował ten post 06 luty 2015 - 12:37
poprawiony link

• 0

#124 Maniak

Maniak

Stary wyjadacz

• Mod Team
  • 3484 postów
  • Imię:Jakub
Garaż Rower

Napisano 06 luty 2015 - 12:38

Mam takową luzem, od starej reby ale to będzie to samo,  napisz na PW, oddam za przysłowiowe piwo.

• 0

pap%2Blogo2ea%2BF.jpg

Reklama

Reklama

#125 and482

and482

Amator

• Użytkownik
  • 79 postów
Garaż Rower

Napisano 04 lipiec 2015 - 12:59

Witam ja mam problem z revelationem solo air :/ przestało reagować pokrętło w prawej ladze na dole żółw i zająć i zgubila się blokada i propedal amor cały czas jest otwarty
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rock, shox, revelation, u-turn, air, rock shox revelation u-turn