Skocz do zawartości

[Rower] pomoc w wyborze


frost666

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak - mialem okazje zobaczyc zdjecia spodu suportu w karbonowym Blurze po paru miesiacach jazd po polskich szlakach. Wole juz zgrzytac zebami z powodu gliny niz ubytkow powloki.

 

Czekam jeszcze na info w sprawie Rotora. Jezeli bedzie pozytywne, to watpliwosci a propos ramy beda w zasadzie rozstrzygniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laickie pytanie mam.

 

Jest taki interesujący sprzęt interesującej firmy

 

http://www.tomac.com/bikes.php?year=2011&model=diplomat#4

 

Pomijając chorą cenę w Polsce, zwróciła moją uwagę waga, która też IMO ociera się o patologię.

 

Chodzi o to, że sprzęt z typową wagą ramy i wysokim osprzętem waży prawie 14 kg. W tej cenie to niezbyt zachęcający wynik.

 

Tyle że nie wiem skąd ta waga się wzięła. Rama to wagowy standard, więc nawet jeżeli do tego dodać cięższe koła i amor (czyli to co dodaje wagi w 29), jakoś trudno mi sobie wyobrazić więcej niż 12, góra 13 kg.

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczac misternie nie bede, ale tak porownujac do mojego roweru majacego 11,6kg:

rama + 1,2kg

opony + 0,5kg

reszta + 0,4-0,5kg

 

11,6+2,2kg = 13,8kg wiec idealnie pasuje :) ogolnie z ciezkich rzeczy: opony, kaseta, mostek,kola...sam naped xt do ultralekkich nie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczac misternie nie bede, ale tak porownujac do mojego roweru majacego 11,6kg:

rama + 1,2kg

opony + 0,5kg

reszta + 0,4-0,5kg

 

11,6+2,2kg = 13,8kg wiec idealnie pasuje :) ogolnie z ciezkich rzeczy: opony, kaseta, mostek,kola...sam naped xt do ultralekkich nie nalezy

 

No policzyłem podobnie, w sensie że przypasowałem do mojego HT ;).

 

Waży 10,3 kg, z czego rama 1,8 kg, więc:

 

rama+1,3kg

 

koła+0,4kg

 

opony+0,3kg

 

Na resztę dałem podobny zapas i wyszło poniżej 13 kg.

 

Nie pytam z czapy - rama Pivota waży też ok. 3,1 kg, a ja bym chciał w totalu zejść jak najbliżej 11 kg. Więc jak zobaczyłem ile pokazuje podobna rama na dobrym szpeju to mnie lekko ścięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...