Skocz do zawartości

[moderacja na forum] Wycinanie wolnomyślicieli...


Rekomendowane odpowiedzi

W głębokim poważaniu mam to, że mogę dostać bana.

 

A za ten wątek dostanę go na pewno.

 

Chciałbym pogadać o moderowaniu na forum. O tym, że jedni użytkownicy mogą rzucać mięsem, a inni za byle kupę dostają ostrzeżenia. O tym, że opinie jednych spotykają się z powszechnym poklaskiem mimo, że są durne, innych zaś, mądre, są moderowane. Pogadajmy o tym, że Admin zamyka wątek po jednej odpowiedzi, błędnej zresztą...

 

Zrecenzujmy Adminów.

 

Pozdrawiam,

Janek/Ugupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co prawda w przepisach ogólnych jest zapis o tym, że dyskusja z modem jest piętnowana no i ogólnie - jeśli się nie podoba to sio stąd, ale też się odezwę. Boję się tylko, że ten wątek odbiegnie od tematu i poprzestaniemy tylko nad użalaniem się jak to moderator nas skrzywdził.

Więc tak:

1 - dlaczego mimo wyraźnego zakazu nakłaniania do wystawiania swej osobie plusików do rangi, nadal na forum widuję podpisy pod profilem typu "Pomogliśmy - podziękuj, pomożesz - podziękujemy" czy inne podobnie brzmiące?! Jak dla mnie to tych plusików mogłoby nie być i bez bólu zrezygnuję z moich dziewięciu. Walka o plusiki generuje czasem chorą atmosferę - by w jak najkrótszym czasie udzielić odpowiedzi(by być pierwszym), w temacie często już wcześniej poruszanym.

2 - pisownia - dość duża grupa użytkowników tego forum mieszka/pracuje za granicą. Wielu z nich ma angielskie/niemieckie czy inne systemy operacyjne - czy to takie trudne dograć sobie polskie znaczki i w przyszłości tylko przełączać? Sam sporo czasu spędzam na wschodzie, a tam jest gorzej bo dodatkowo trzeba kupić sobie specjalne naklejki na klawiaturę by mieć łacińskie literki obok cyrylicy, mimo to staram się pisać poprawnie.

3 - bluzgi - omijanie blokad wulgaryzmów. Pisząc "kurde" nadal razi i nadal jest wulgaryzmem, dlaczego takie posty są pobłażliwie traktowane? Wiem, że moderatorzy nie siedzą non stop na forum, ale kilka przykładowych kar pewnie by podziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier2, Przemku, dzięki za przeniesienie. Dlaczego, jak Miecio, nie dałeś mi ostrzeżenia?

 

Ja nie umrę z powodu krytyki.

Poproszę o odnośniki.

 

Uderz w stół a nożyce się odezwą...

 

Tobo, koledzy Admini, ja was od czci i wiary nie odsądzam. Jesteście potrzebni. Ale czy aż tak bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Premier2, Przemku, dzięki za przeniesienie. Dlaczego, jak Miecio, nie dałeś mi ostrzeżenia?

 

 

 

Uderz w stół a nożyce się odezwą...

 

Tobo, koledzy Admini, ja was od czci i wiary nie odsądzam. Jesteście potrzebni. Ale czy aż tak bardzo?

 

Ugupu - przyjacielu, czy ten wątek zakładałeś w celu konstruktywnej krytyki czy w celu uprawiania prywaty? Z tego nic dobrego nie wyniknie a wątek szybko umrze.

Kwestia Twojego ostatniego zdania - czy aż tak bardzo. Myślę że tak bo dzięki Ich pracy na forum nie panuje bałagan. Jestem zalogowany na kilku forach, bo pasji mam sporo, i śmiem twierdzić bez żadnego podlizywania się czy oczekiwania na lepszą rangę, że tu panuje najlepszy porządek, w porównaniu do reszty for. Nie mniej jednak mam kilka zastrzeżeń czy propozycji co z grubsza na szybko opisałem w moim poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - dlaczego mimo wyraźnego zakazu nakłaniania do wystawiania swej osobie plusików do rangi, nadal na forum widuję podpisy pod profilem typu "Pomogliśmy - podziękuj, pomożesz - podziękujemy" czy inne podobnie brzmiące?!

Raportuj takich userów. My nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkich podpisów. Reakcja na raport to przeważnie godzina, dwie.

 

3 - bluzgi - omijanie blokad wulgaryzmów. Pisząc "kurde" nadal razi i nadal jest wulgaryzmem, dlaczego takie posty są pobłażliwie traktowane?

Jak wyżej, raportuj. Mamy już kilku bardzo aktywnych userów, którzy raportują takie posty i ludzie są karani. Co do samego karania ostrzeżeniami to my damy ostrzeżenie a później powstają tematy takie jak ten, bo przecież ja nic nie zrobiłem, inni owszem, w szczególności obsługa forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Tobo, koledzy Admini, ja was od czci i wiary nie odsądzam. Jesteście potrzebni. Ale czy aż tak bardzo?

 

 

Ja rozumiem, że nie widzisz dalej niż czubek swojego nosa, ale jednak mógłbyś się zastanowić przez chwilę, co by było, gdyby nie było modów, a tym bardziej mnie :).. zapewne nawet byś tego posta nie napisał, bo forum by po prostu nie istniało.

Jeżeli coś się dzieje, klikasz 'raport'. Nas jest mało, was jest ponad 30 000 i nie widzimy wszystkiego.

 

Drua sprawa, drogi ugupu, ja nie jestem informacją turystyczną, żeby każdemu użytkownikowi mówić co i jak ma robić oraz gdzie popełnił błąd. DOstałeś 2b, czyli olałeś regulamin, który działa tutaj praktycznie od samego początku. Temat poprawiłem, Tobie dałem ostrzeżenie z informacją na PW, a to pochłonęło chwilkę czasu, więc bądź tak dobry i zrozum, że nie mam zamiaru tobie odpisywać na pytanie 'a gdzie popełniłem błąd', bo chyba jesteś na tyle duży, że wiesz co piszesz i potrafisz się kontrolować. Bądź wyrozumiały. Masz ponad 500 postów, więc jednak potrafisz ogarnąć te proste kwestie regulaminowe. Minimalny wysiłek umysłowy naprawdę nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że ugupu nie wziął pod uwagę jednego. Oprócz regulaminu istnieje również czynnik ludzki, o którym się nie mówi. Jednym słowem jak w życiu: jednych lubisz drugich nie cierpisz. Weź pod uwagę, że sporo osób z forum zna się osobiście lub zdążyło się poznać (zloty fr) i to normalne, że wobec takich osób stosuje się taryfę ulgową i czasem przymykamy oko. Natomiast jeśli ktoś się zarejestrował 10 minut temu i od razu na wstępie rzuca mięsem to wiadomo, że nie spotka się to z aprobatą.

Jako przykład posłużę się moją listę ostrzeżeń. Wszystkie to te z 08/09 roku, bo nikt mnie jeszcze nie znał i każde najmniejsze odstępstwo od regulaminu spotykało się od razu z (czasami za surowąwhistling.gif) karą. Obecnie bardziej dbam o przestrzeganie regulaminu, zacząłem używać polskich znaków i staram się nie odpowiadać w głupich tematach jak "Co robiłeś dziś rowerowego", które osobiście traktuje jako nabijacze postów. Każdy powinien założyć swój blog i tam wpisywać co robił każdego dnia. Czyli jednym słowem mówiąc bardziej mi zależythumbsup.gif

 

Ja tez lubię sobie ponarzekać na forum i adminów. Może nie jest to jeszcze moje hobby :) , ale pewnie robię to dosyć często a mimo to wiem, że są potrzebni.

A co dziwniejsze to na moderatorów złego słowa nie mogę powiedziećthumbsup.gif Akurat modów mamy bardzo fajnych ;)

 

P.S

Ale wam posłodziłem na nowy rokbiggrin.gif

A co do tego:

1 - dlaczego mimo wyraźnego zakazu nakłaniania do wystawiania swej osobie plusików do rangi, nadal na forum widuję podpisy pod profilem typu "Pomogliśmy - podziękuj, pomożesz - podziękujemy" czy inne podobnie brzmiące?! Jak dla mnie to tych plusików mogłoby nie być i bez bólu zrezygnuję z moich dziewięciu. Walka o plusiki generuje czasem chorą atmosferę - by w jak najkrótszym czasie udzielić odpowiedzi(by być pierwszym), w temacie często już wcześniej poruszanym. 2 - pisownia - dość duża grupa użytkowników tego forum mieszka/pracuje za granicą. Wielu z nich ma angielskie/niemieckie czy inne systemy operacyjne - czy to takie trudne dograć sobie polskie znaczki i w przyszłości tylko przełączać? Sam sporo czasu spędzam na wschodzie, a tam jest gorzej bo dodatkowo trzeba kupić sobie specjalne naklejki na klawiaturę by mieć łacińskie literki obok cyrylicy, mimo to staram się pisać poprawnie. 3 - bluzgi - omijanie blokad wulgaryzmów. Pisząc "kurde" nadal razi i nadal jest wulgaryzmem, dlaczego takie posty są pobłażliwie traktowane? Wiem, że moderatorzy nie siedzą non stop na forum, ale kilka przykładowych kar pewnie by podziałało.

To od nas w dużej mierze zależy czy będziemy pobłażliwi dla takich osób, czy użyjemy przycisku Raportujicon_exclaim.gifdevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

To od nas w dużej mierze zależy czy będziemy pobłażliwi dla takich osób, czy użyjemy przycisku Raportuj

 

 

Przycisk RAPORT jest anonimowy dla użytkowników i tylko grupa moderacyjna wie, co się tak naprawdę dzieje, więc jeżeli jest jakiś problem, łamanie regulaminu, naginanie, naciąganie,.... cokolwiek. Wystarczy kliknąć właśnie 'RAPORT'... my się zajmiemy resztą.

 

Tak jak pisałem wcześniej... jest nas mało, każdy spędza na forum tyle czasu ile chce, nie ma przymusów, dlatego niektórych modów czasem w ogole nie widać, a niektorzy są non-stop, jednak warto pamiętać, że mod jest userem uczestniczącym w tworzeniu społeczności,a który poprawia to, co mu się nawinie podczas czytania/przeglądania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam pytanie do obsługi forum, chodzi mi o zmienianie treści linków. Nie mam zamiaru tu niczego reklamować, ale pisząc pw w sprawach informacyjnych dość mocno się zdziwiłem, gdy link do pewnego forum rowerowego zmienił się samoczynnie na forumrowerowe.pl. Z jakiej racji? W regulaminie nic o tym nie ma to raz, a dwa - dobra, ok miejcie sobie zakaz linkowania do "konkurencji" (która swoją drogą ma całe 500 użytkowników) ale chciałbym być o tym informowany np. "ten adres jest niedozwolony" lub coś w tym stylu.

Swoją drogą nie rozumiem awersji do tego jednego adresu (przecież forumrowerowe.pl i forumrowerowe.org to 2 różne bajki, czyż nie Mieciu?) przed chwilą sprawdzałem czy to samo dzieje się z top10 z google na hasło "forum rowerowe" i niczego takiego nie zaobserwowałem.

 

Pozdrawiam i czekam na konkretną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zapytać o to samo, tyle że nie o PW, a posty.

 

Czym jest uzasadniony zakaz zamieszczania linków do innych forów? Dla jasności, chodzi wyłącznie o linkowanie w celach informacyjnych, np. po to aby pomóc lub wymienić doświadczenia.

 

Nie widzę nic na ten temat w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

ze względu na spamowanie użytkowników ww. forum, oraz bezczelne zachowanie, reklamowanie na potęgę, link został zablokowany i nie będzie odblokowany. koniec i kropka. Właściciele/Założyciele tamtego forum sami sobie zawdzięczają bana i nie mam zamiaru tutaj odkopywać tego, co zrobili i jak się zachowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...