Skocz do zawartości

[Hamulec Tarczowy] Hayes MX 2 - Klocek ociera o hamulec


dad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie otóż dzisiaj zamontowałem hamulec Hayes MX 2, założyłem koło i tutaj mam problem otóż, Ruchoma część klocka ociera o tarcze, oraz tarcza jest bardzo blisko ruchomego klocka w porównaniu do nieruchomej części klocka. Proszę o pomoc, gdyż za bardzo nie wiem jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Dad napisał:

 

Witam, mam pytanie otóż dzisiaj zamontowałem hamulec Hayes MX 2, założyłem koło i tutaj mam problem otóż, Ruchoma część klocka ociera o tarcze, oraz tarcza jest bardzo blisko ruchomego klocka w porównaniu do nieruchomej części klocka. Proszę o pomoc, gdyż za bardzo nie wiem jak temu zaradzić.

 

W odpowiedzi użytkownik Gucio 123 napisał:

 

poluźnij mocowanie hamulca(adaptera) lekko odkręcając śruby, zahamuj(zaciśnij klamke) i ciągle trzymając zaciśniętą klamke dokręć to co wcześniej odkręciłeś.

 

 

Niestety, nie jest to dobra rada!

 

Ten sposób działa wyłącznie w przypadku hamulców hydraulicznych (w których naciśnięcie klamki powoduje wysunięcie się z zacisku obu klocków) nie mechanicznych, jakim niewątpliwie jest Hayes MX2. W hamulcach tego typu działanie zaproponowane przez kolegę Gucia spowoduje to, że o tarczę ocierał będzie wewnętrzny, nieruchomy klocek ponieważ z zacisku wysuwa się tylko jeden, zewnętrzny klocek!

 

Zacisk hamulca mechanicznego należy ustawić tak:

-poluzować zacisk,

-ustawić zacisk tak,aby klocek ruchomy był bliżej tarczy niż nieruchomy i nie ocierał o tarczę,

-dokręcić zacisk

 

Odpowiedziałbym w wątku założonym przez kolegę Dada, niestety został on zamknięty przez Admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko ok, ale można też zrobić tak:

 

- odkręcić lekko zacisk,

- zacisnąć klamkę,

- dokręcić,

- odsunąć nieruchomy klocek od tarczy za pomocą imbusa od strony koła,

- wyregulować ruchomy klocek śrubą baryłkową lub poprzez zmianę miejsca ca mocowania linki przy zacisku.

 

To najlepsza metoda, a wiem co piszę, bo miałem MX-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to temat zamknąłem na wniosek samego dad'a, nie czytając odpowiedzi. Po prostu dad zrobił to, co powinien na początku czyli... skorzystał z szukajki.

 

mimo to nie zawadzi jeśli ta dyskusja tu pozostanie, potomnym łatwiej będzie znaleźć co robić a czego nie robić.

 

ugupu, na przyszłość jeśli widzisz takie kwiatki to daj znać przez funkcję raport albo priv, zaraz się temat otworzy do dyskusji

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...