Skocz do zawartości

[top cap] poniżej 1g z "Monte Drink"


MarcinN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jeżdżę od ponad roku bez jakiejkolwiek gwiazdki, tak jak już to było pisane wcześniej w niczym to nie przeszkadza. Mój mostek to Truvativ Hussefelt, amortyzator to Marzocchi 888 2009. Jak widać po sprzęcie jest on używany w dh i nic tam się nie luzuje. Tak samo jeździłem też w drugim rowerze gdzie było jedno półkowe duro i tam także nic się nie działo. Luzy kasuję headlockiem którego oczywiście zdejmuje po złożeniu wszystkiego razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomijając kwestię funkcjonalności, bo z tą w przypadku light bike'ów różnie bywa, dawno nie widziałem takiej bylejakości jeśli chodzi o wykonanie. Sam pomysł nie jest zły, kwestia gustu i potrzeb, ale wykonanie to fuszerka pełną gębą.

 

Może dlatego, że poziom pokazywanych projektów jest tak wywindowany i ciągle rośnie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

A nie lepiej w ogolę wywalić Top Cap??

 

http://allegro.pl/zamiast-gwiazdki-patent-amoeba-do-dh-fr-wys-0-i1344626919.html

 

Zastosować to, ustawić luz jak trzeba skręcić mostek, wywalić gwiazdkę, zdjąć tą śrubę i mamy jeszcze lżej.

Jak jeszcze dobrać długość rury żeby była równo z mostkiem to nawet by ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wiedziałem, że coś nie pasuje. Ale czemu napisali, że Rock Shoxy nie mogą tego mieć? Sid, Reba mają otwór. Sid WC Carbon już nie ma. No ok, ale niech napiszą, że tylko niektóre nie mogą tego mieć.

Edytowane przez Kamil515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tego się nie wyjmuje :) To działa na takiej samej zasadzie jak gwiazdka tyle że nie trzeba nic nabijać... i ten patent jest cięższy niż zwykły top cup i gwiazdka.

Tak tylko ze gwiazdka jest tylko do ustawienia luzu bo bez niej jest ciezko a całosć trzymają sruby w mosku i spokojnie mozna jeździć bez tego top capa czy tej śruby po zestrojeniu wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mi nie pozwalałaby psychika :(

Heh to pomyśl sobie jak taka gwiazdka o cienkich blaszkach ktorą sie nabija i tylko na tych blaszkach moze cokolwiek trzymać ?? Ile było tematów "kasowałem luz i wyrwałem gwiazdke..." całość trzyma sie na mostku w 99.9%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...