Skocz do zawartości

[Opony] Jaki zestaw opon


heniekkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Nabial sprawdź, pompkę może ma już dość:P mi np jak się zużyła to manometr pokazywał o 1 bar mniej, pompowałem standarodowe 40 PSI i kumple mieli takie same koła i opony i mówią masz kamień ja mówię co ty i faktycznie pompka wylądowała w koszu bo jak sprawdziłem na nowych to wyszło, że miałem ponad 55 PSI. Bo te 0,9 bara mnie przeraża, pomijam, że na oponach masz minimalne ciśnienie, poniżej tej wartości często siadają boki opon, wychodzi na wierzch tzw oplot i opony się po prostu niszczą.

Choć fakt jeździsz raczej mało agresywnie;) i może masz dużo szczęścia ja testowałem w fossie tak niskie ciśnienie (koło 1,2) i złapałem snaka;] od razu ;( po zjeździe z asfaltu.

Choć i tak moje podstawowe twierdzenie odnośnie laczków jest jedno :

jak masz szczęście to masz szczęście i nie łapiesz:P

A jak masz pecha to i opony UST i litry mleczka nie pomogą.

Pozdrawiam

pyra

ps jakby co to w życiu na opony rowerowe wydałem więcej kasy niż większość użytkowników tego forum wydało na cały rower.

ps renegate super na sucho, nawet na grabku w górach sobie radzą jak nie ma deszczu (choćby piechowice przejechałem, tył wersja conrol na mleczu z przodu maxiss aspen na dętce eclipasa) - zero laczków

ps 3 na przyszły sezon jako uniwersalne opony na marataon chce wrócić do pythonów tubles ready 2,0, ważą ponoć 650 gram., na ostrzejsze góry dobrze mi się jeździ na capitanach 2,0 control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym Niskim Ciśnieniem to mi też coś się wydaje być ciut poniżej realiów wewnątrz opony, chciałem tak samo o pompce napisać z zapytaniem...

 

Pomijając dobicia, to poniżej pewnego ciśnienia tylne koło tak pompuje, że to zabiera radość z jazdy...

 

Poza tym umiem jeździć na flaku jeszcze z czasu opon przełajowych, ale zawsze w pewnym momencie jest ten strzał i dobicie, ale może właśnie w obręczach Stana jest tajemnica, także nie jestem aż taki niewierny Tomasz, ale lęki mam, powtarzam przy 70 kg poniżej 1,9 atm jest mi już bardzo dziwnie. Przednie koło ok, ale tył na zjazdach... nie ma opcji w końcu w coś nim pryfasolę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie co, sprawdze dla pewnego swego i waszego, ale subiektywnie opony sa duuuzo mniej nadmuchane, niz kolegow deklarujacych 2.0

 

fakty sa tez takie, ze na crestach dzieki szerokosci wew i temu magicznemu rantowi odczucia niedopompowania pojawiaja sie przy wyraznie nizszym cisnieniu, niz na mavicach tn719

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...