Skocz do zawartości

[pedały Spd] Shimano 520


szakq

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem na nich coś około 250 km i wszystko ok o dziwo to co one przesło to nie wiem czyje pedały tyle przeszły :) Moje 520 są tylko ''troche'' obdrapane napis ''Shimano'' już prawie nie istnieje :D Chcialem kupić sobie Cranki (jakoś w tym tygodniu) ale zrezygnowałem i zostaje przy 5220 tylko ta waga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

rObO87

Też mam te pedały, moje nie trzeszczą, ale domagają się o serwis, bo prawy ma już spore luzy i slychać wewnętrzne tarcie.

Tu masz coś o serwisie:

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...mp;#entry389765

 

A przy tak małym przebiegu jak w Twoich pedałach może trzeszczeć konstrukcja zewnętrzna, czyli np sprężyna, na co wystarczy zrobić im kąpiel w benzynie, a potem kapkę jakiegoś oleju od czasu do czasu na sprężynę... :rolleyes:

Edytowane przez Odi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale kto ma klucz scyzoryk Sigma PT16/PT14 niech sprawdzi czy nie da się przypadkiem rozkręcić pedała końcówkami od kluczy płaskich, mają one on wewnątrz takei ząbki, które mogą pasować do nakrętki w pedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja swoich jeszcze nie rozkrecalem ale jak bede tego potrzebowac to bylbym sklonny uzyc kawalka szmaty i francuza.

Wykonanie:

1. obkrecic szmata nakretke

2. założyc nań francuza i dopasowac go do średnicy nakretki

3. odkrecic

 

P>S.ciekawe czy to bedzie dobry patent ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

hmm maja jakies 9 k km. które przejechały w mtb, teraz założyłem je do szosy. traktowane brutalnie wd40 nie narzekały na swój los. nie piszczą nie trzeszczą na ośce luzu nie ma. trochę ciężkie... po 4kkm wymieniłem bloki, od tego momentu znów zaczęły działać jak nowe. regulacja przydatna, ustawiłem raz i tak zostało. obecnie dość mocno porysowane i pooobijane, mimo wszystko ciągle nie ma problemów z wpięciem i wypięciem. jestem zadowolony. były warte tych.. 88 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś założyłem spdki i powiem wam, że nie spodziewałem się takiego luzu, super sprawa... mam nadzieję, że wielu starć z asfaltem nie zaliczę... W każdym razie między innymi dzięki waszym opiniom zdecydowałem się na zakup :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...