Skocz do zawartości

Dostałem ostrzeżenie


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ostrzeżenie, przyznaję trochę mnie to wkurzyło bo nie widzę najmniejszego sensu stosowania kwadratowego nawiasu w nazwie postu pt "Cykanie z okolic suportu"

Admin zmienił nazwę postu na [cykanie] z okolic suportu i dając ostrzeżenie. Teraz mam pytanie co daje kwadratowy nawias, klamra w tym konkretnym przypadku, uważam że owszem istnieje potrzeba stosowania takiego nawiasu, w złożonym temacie ale na Boga są posty w których taka klamra jest zupełnie niepotrzeba, zmuszanie do stosowania klamry w każdej nazwie postu jest moim zdaniem zbędne.

Piszę na forach komputerowych, na żadnym forum nie widziałem podobnego rozwiązania, wymaga się jedynie aby temat postu krótko nakreślił zagadnienie problemu.

I to moim zdaniem wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

...aż konto zostanie zablokowane. Swoją drogą, zaakceptowałeś regulamin podczas rejestracji, gdzie wyraźnie była o tym mowa, więc chyba wina jest tylko i wyłącznie po Twojej stronie. Trzeba czytać, co jest napisane, podkreślone, pogrubione i pokolorowane na czerwono! Od samego początku jest taki porządek, więc jeśli chcesz go zmieniać, zmień lepiej forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Napisano · Ukryte przez mrmorty, 4 Stycznia 2013 - dogadaliśmy się
Ukryte przez mrmorty, 4 Stycznia 2013 - dogadaliśmy się

A ja mam taką sugestię- doskonale zdaję sobie sprawę, że są takie punkty regulaminu, co do których ocena 'złamano czy nie' jest czysto uznaniową decyzją moda. Ale, jak jeden sobie coś oceni to niech mi potem w historii/statusie(?) ostrzeżeń nie pisze, że Wy wszyscy tak uważacie(w edytowanym poście faktycznie podzielił się tylko swoimi własnymi przeżyciami).

 

Dziękuję za uwagę.

 

 

A druga sprawa- bo nie widzę tego nigdzie w regulaminie, jakiś taryfikator może jest? Czy to tez 'jak się modowi spodoba'?

Podana gdzieś do wiadomości użytkowników ilość punktów po której się z Państwem żegnamy?

Odnośnik do komentarza
  • Root Admin

Tak - umównie. Jak ktoś jest upierdliwym natrętem, bardzo szybko się żegnamy, czasem po 2 ostrzeżeniach. Niektórzy mają i 10 pkt, ale rozbite w czasie i za jakieś drobne rzeczy. Zdarza się zapomnieć. Nie jesteśmy tacy straszni.

Ostrzeżenie to nie mandat, tylko przypomnienie o prostych zasadach. Czasami moderator musi ocenić, czy dać ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 4 Stycznia 2013 - dogadaliśmy się
Ukryte przez mrmorty, 4 Stycznia 2013 - dogadaliśmy się

Ja się za ostrzeżenie nie pultam szczególnie, że nie powiem dostarczyło mnie i paru osobom naprawdę sporo rozrywki, po prostu interesował mnie ewentualny 'taryfikator' i, jak wspomniałam, akurat w kontekście tej konkretnej interpretacji złamania regulaminu to żeby Mrmorty nie pisał mi, że wszyscy macie takie zdanie bo tu akurat nie ma mowy o jawnym wystąpieniu przeciw któremuś z punktów regulaminu. Co innego gdyby tam latały panie negocjowalnego afektu, które ogólnie są uznawane za wyrazy wulgarne i nieodpowiednie.

 

Za informacje dziękuję.:)

Odnośnik do komentarza

Nawiasy kwadratowe są bardzo potrzebne. Panuje ład i przejrzystość tematów. Ale żeby sprawiedliwości stało się zadość, zmiana na [cykanie] jest delikatnie mówiąc;) "jak kulą w płot". Powinno być [suport] cykanie, hałasy, nocne wycie czy co tam jeszcze. Swoja drogą takich tematów to już dwa tryliardy do sześcianu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nawiasy miały czemuś służyć ifaktycznie wpływały by na przejrzystość, tylko to jest jak z większością bzdurnych zachować zarówno tutaj jak u w życiu.

 

nawiasy miały ułatwiać szukanie - nie ułatwiają, bo w tym nawiasie wpis: [cykanie] jest BEZ SENSU, gdyby w działach wprowadzić przy wpisywaniu tematu rozwijaną listę z "predefiniowanymi" nawiasami np: dział Sprzedam -> napęd a w nim do wyboru: przerzutka przednia; p. tylna; łańcuch; itp. byłoby faktycznie FAJNIE a teraz... sam "zarząd" robi burdel... z resztą nie tylko w tym miejscu.

 

Trzeba sie ogarnąć, liczba użytkowników rośnie, więc trzeba się dostosowywać, a nie dawać warny za brak nawiasu po czym samemu dopisywać BEZNADZIEJNIE GŁUPI I NIC NIE MÓWIĄCY nawias!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Polek , masz ostatnio bardzo dużo obiekcji odnośnie Forum,jego użytkowników i Administracji.

Jeśli tak Ci Forum nie odpowiada , nie wchodź, nie loguj się , nie uczestnicz, nie pisz....

Zostaw innym ten "burdel" ,który Ci tak przeszkadza.

 

Cały czas dziwi mnie fakt,że każdy Forumowicz zgadza się na przestrzeganie Regulaminu ( jakikolwiek on nie jest) a mimo to ma go głęboko w ....poważaniu.

Typowo Polskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Pixon, 15 Stycznia 2013 - na prośbę użytkownika
Ukryte przez Pixon, 15 Stycznia 2013 - na prośbę użytkownika

Ale chyba po to jest ten dział żeby móc pogadać, poprzyczepiać się, pochwalić itd. itp., prawda?

 

Chociaz w świetle tego zapisu-> "g ) Kłótnie z obsługą forum, krytyka, sarkazmy będą traktowane banem bez ostrzeżenia." tak naprawdę nie ma racji bytu;]

//a sprawa techniczna- przy kopiowaniu pogrubionego fragmentu, jak widać, całość tekstu edytuje sę na pogrubiona i, niestety, nie mogę tego wyłączyć... czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza

Gdyby admini mieli chociaż CIEŃ pojęcia o tym co się dzieje z forami które "spoczywają na laurach" jak to, to by się trochę krytyką przejęli, zamiast dawać "bana za dyskusje" (haha...) bo obecny trend prowadzi do upadku.

 

Ale teraz znów powiedziałem że nie mają pojęcia co robią, więc dostane Bana, YEYEYE, nareszcie:) Ja tu już wiedzy zdobywać nie mam zamiaru, bo poziom pikuje w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Polek, ponawiam pytanie- co Cię trzyma na Forum , którego poziom pikuje w dół ? Bądź konsekwentny i sam sobie daj bana- wszak Administracja nie ogarnia " burdelu i syfu" nieprawdaż?

A zresztą co mi tam...

więc dostane Bana, YEYEYE, nareszcie:

dziś spełniam życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poziom jest na odpowiednim poziomie, dlaczego? Ponieważ admini nie są surowi, regulamin jest ok, klamry poprawiają czytelność(zawsze lecę po klamrach jeśli szukam jakieś odpowiedzi itp.) Na innych forach jest dużo gorzej pod tym względem, a kary, przenoszenia tematów, ostrzeżenia zdarzają się wszędzie i nie jest to nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie klamry są bardzo użyteczne przy opcji "szukaj". Dodatkowo każdy dział ma wypisany skład części z których składa się dany układ. Dla przykładu:

 

 

Napęd rowerowy

Przerzutki, manetki, łańcuchy, kasety, korby, suporty, napinacze itd.

 

Podstawowe rzeczy ,w tym wypadku te które składają się na napęd są wypisane (resztę można nazwać samodzielnie) ,więc jeżeli problem dotyczy np. strzykania w okolicy suportu to wystarczy ten wyraz wziąć w nawias kwadratowy - czy to takie trudne? - dzięki temu następna osoba zmagająca się z tym samym problemem nie będzie musiała zakładać tematu który dotyczy tej samej rzeczy.

 

Ps: Skoro ktoś uważa ,że nawiasy kwadratowe są niepotrzebne to niech mi wytłumaczy dlaczego pojawia się 1000 tematów dotyczących tych samych problemów?? - pomimo tego ,że opcja "szukaj" dzięki nawiasom jest znacznie uproszczona - mniemam ,że szukanie co poniektórych boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stosowanie klamry [amortyzator] w dziale "tylko" z amortyzatorami też mi się wydawało głupie, też dostałem za to ostrzeżenie.

Przecież piszemy tam tylko o amortyzatorach, więc lepiej byłoby umieszczać w tych klamrach model amortyzatora np. "[RockSock Recon] Cieknący olej" czy coś w tym stylu, ponieważ dużo ludzi tworzy takie tematy " [amortyzator] Cieknie mi olej" i jaki to ma sens ? Po samej nazwie tematu jesteśmy w stanie wywnioskować tylko, że cieknie mu olej. Ale z czego ? Z amortyzatora przedniego czy tylnego?

Z jakiego modelu? Po nazwie amortyzatora jesteśmy w stanie określić czy jest od tylnym czy przednim amortyzatorem, oraz czy jest sens zaglądania w temat. Jeżeli ktoś będzie miał ten sam amortyzator (RC Recon) to go zainteresuje temat i odrazu tam zajrzy, bo to w końcu ten sam model, a i łatwiej będzie znaleźć tematy o tym modelu na forum.

 

Pisząc wiadomość do moderatora po nadaniu mi ostrzeżenia :

"Jaki sens jest pisać [amortyzator] w temacie,skoro piszemy w dziale tylko o amortyzatorach ?

Chyba że to robicie dla pozycjonowania ? "

 

dostałem odpowiedź:

"Właśnie sam sobie odpowiedziałeś.... dodatkowo wyszukiwarka ma łatwiej."

 

Ale gdyby w klamrach stosować nazwy amortyzatorów to wyszukiwarka miałaby jeszcze łatwiej oraz pozycjonowanie samej strony by się polepszyło.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zwrócić uwagę że klamry w niektórych przypadkach nie są absolutnie potrzebne i wcale nie pomagają.

Święta racja, nieraz nawet przeszkadzają :)

Jakiej rzeczowej dyskusji? Regulamin nie podlega negocjacjom, więc nad czym tu dyskutować?

Też święta racja, ale może kiedyś zmieni się "władza ustawodawcza", która będzie bardziej otwarta na propozycje "zwykłych obywateli" poparte racjonalnymi argumentami ;)

 

to zmuś. Poza tym może być damper, tłumik, golenie, sprężyny etc etc.

Tylko problem jest następujący, że za kompletnie nieinformatywny temat (czyli pozbawiony sensu) brzmiący np. "[problem] z amortyzatorem RS" (takich głupich, sztucznych tematów utrudniających czytanie forum jest mnóstwo, a powstają wyłącznie po to, żeby cokolwiek umieścić w klamrach) nikt nie dostaje ostrzeżenia i temat jest uważany za OK, natomiast ta sama osoba zakładając lepszy temat bez nawiasów brzmiący np. "Nie działający zawór w tłumiku Motion Control w RS Sid" dostaje już ostrzeżenie...

 

PS. Mam nadzieję, że nie dostanę znowu od Miecia ostrzeżenia, wyłącznie za wyrażanie swojej opinię na temat [], może w regulaminie powinien być zakaz wyrażania opinii, sugestii? Wtedy byłbym grzeczny i nic nie pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...