Skocz do zawartości

[rama] wielkość


SajmonSzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupienia roweru CUBE REACTION RX http://allegro.pl/item1166798684_cube_reaction_rx_600zl_taniej_20.html tylko, że jest on w rozmiarze 20". Obecnie jeżdżę na Giancie x-sport 0 (cross) w rozmiarze L. Jest wygodny bardzo. Mój wzrost to 177cm a waga 70kg, długość nogi to około 78cm.

 

I teraz - czy ta wielkość ramy będzie odpowiednia? Innej niestety nie mają.

 

Rozmawiałem z obsługą i powiedzieli, że to dość niski rower. Ale, że mostek ma 13 cm. Uznali, że jak zmienią go na mostek o długości 11cm to będzie OK.

 

Co o tym sądzicie? Jest to możliwe? Będzie mi pasować ta rama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak by wysokosc byla tu najwazniejsza....

Zapomnij o ramie 20" przy twoim wzroscie. Zerknalem na strone cube 20" to jest 608mm gornej rury!!

I jeszcze do tego mostek 110mm :P

Sorry ale jak ci tak doradzili to jedyne co mi sie na usta cisnie to idioci do kwadratu.

 

Tak zeby ci zobrazowac o czym tu jest mowa

moje 188cm, gorna rura 603mm, mostek 105mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka z linka niewiele jest warta.

Co do ramy 20" to będzie na pewno za wysoka. Co do długości, to zależy kto co lubi. Ja mam 178cm i ramę o długości 610mm. Z tym że rama ma 18,5", daje full miejsca na klejnoty, i dokładnie taki rozmiar zaleca dla mnie producent. Wiem jednak, że dla wielu osób taka rama byłaby już za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria temat morze, ja mam 185 wzrostu i rame 20" choć na 18" też czuje się dobrze (mówię o marce MERIDA) bo raz zamieniłem się z kumplem i tylko siodełko musiałem przesunąć do tyłu i sztyce do góry. Jak masz opcje to karnij się na takim rowerze, według mnie to 18" była by dobra przy twoim wzroście, chyba wolał bym mniejszą niż większą ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, no właśnie nie bardzo mam możliwość sprawdzenia tego roweru, bo do odbioru jest on w Warszawie, a ja ze śląska jestem (prawie pod granicą mieszkam), więc nie mam jak się tam dostać - ot tak - na próbę. Może faktycznie macie rację z tym, że 20" będzie za duże. Tylko szkoda mi roweru - taka okazja. W 18" jest na pewno dostępny ten rower, ale malowanie ramy itd. tak średnio mi się podoba :/ - http://allegro.pl/item1161533039_cube_reaction_sid_team_rx_xt_nowy_18_cali.html , no i SID TEAM a ja się na Foxa napaliłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar i geo ramy jest najważniejsze. Cały czas będziesz jeździć i się wk.... że coś Ci nie pasuje. Fox Sid czy Reba, pokochasz każdego :)

 

Ja się kiedyś połaszczyłem i przyoszczędziłem parę groszy, i skończyło się na zakupie nowej ramy. Też wg mnie 20 będzie za duża, kombinowanie z mostkiem i siodełkiem trochę bez sensu.

 

Pamiętaj że wydajesz kupę kasy. Taniej Cię wyniesie wycieczka do Wawy niż potem zmiana ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...