Skocz do zawartości

[rower] AGANG Gansta 7.29 VS Author Traction 29


radradish

Author Traction 29 VS AGANG Gangsta 7.29  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który? :D

    • Author Traction 29
      5
    • AGANG Gangsta 7.29
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Hejo

 

Pierwszy raz w życiu przesiadam się na 29''. Przy zakupie jednak pojawił się typowy dylemat - dwa podobne modele. Klasa budżetowa, napęd SRAM vs Shimano, podobna cena... W związku z tym prosiłbym o ocenę i komentarze dotyczące dwóch poniższych modeli zarówny pod względem technicznym jak i estetycznym:

 

Author Traction 29

Traction_29_1.jpg

specyfikacja

 

AGANG Gangsta 7.29

Gangsta_729_czarny.jpg

specyfikacja

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramy prawie nie różniące się pod względem geometri, Traction ma amor w wersji TnL, grupy sprzętowe też identyczne tylko spod 2 różnych sztandarów

 

jeżeli preferujesz srama bierz Gangste, shimano weź Tractiona

 

osobiście bardziej podoba mi się Gangsta, na żywo wygląda rewelacyjnie, a i sramowskie przerzutki bardziej do mnie przemawiają

 

a i jeszcze opony - CrossMarki bardzo fajne, Kend niestety nie było mi dane testować, ale nie mają złych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do tego TnL to nie ma pewności - tego symbolu nie ma na stronie dystrybutora czy producenta. Z kolei pojawia się na stronach sklepów. Gdybym miał wybierać pomiędzy właśnie tym tłumieniem (choć bez regulacji) - Traction, a jego brakiem - Gangsta, to wybór byłby dla mnie prostszy. Czekam na odpowiedź od paru źródeł w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu - to mój świeżo sprowadzony Traction 29 budził w sklepie spore poruszenie i dyskusje. Bardzo się podoba. To czarno-białe malowanie wygląda na żywo jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Myślę, że może to nawet jego wada ;) Pierwsze wrażenia z jazdy baardzo pozytywne. Sposób w jaki pokonuje przeszkody skutecznie przekonuje do dużego koła. Początkowe mwrażenie krowiastości bardzo szybko minęło i moim zdaniem w niczym jego sprawność nie ustępuje GF Mambie. Ale to zupełnie wstępne wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 29er to w pewnym sensie namiastka fulla, w którego zainwestuję za kilka lat, jeśli rzeczywiście nie będę mógł przestać jeździć :]

 

Ostatecznie zdecydowałem się na Authora ze względu na dwie kwestie przemawiające przeciw Agangowi - złote, metalizowane malowanie pod siodłem (wolałbym pomarańcz np.) i nieco kontrowersyjny napis "gangsta" :P

 

Dowiedziałem się też od dystrybutora, że użyte widelce w obu modelach są identyczne.

 

Nie mogę się doczekać ;)

 

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...