Skocz do zawartości

[Kalkulator] Rozmiaru ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zaprezentować Wam Kalkulator Rowerowy. Dużo jest pytań o odpowiedni rozmiar ramy przy zakupie roweru, może to pomoże niektórym w dokonaniu wyboru.

 

http://www.makg.eu/kalkulator-rowerowy

 

Oprócz kalkulatora do obliczania wielkości ramy, można tam znaleźć mapę z możliwością obliczenia przebytego dystansu.

 

Mile widziane opinie i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z tego kalkulatora są z d***. Wzrost 182, rama MTB (HT), minimalny rozmiar 20" :). Z innymi kategoriami też jest ciekawie. Nie wiem do czego to tak naprawdę ma służyć, bo jeden wymiar jakim jest wysokość ramy to można o kant (...) potłuc. Zwłaszcza, że jak komuś zależy na dobrze dobranym rozmiarze to są narzędzia typu BikeCAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to ciekawe :) Bo ja zmierzyłem sobie długość nóg i również wyszło mi 18"... a kiedy wpisałem wzrost całkowity to z kolei pojawiło mi się 16" :) W sklepie powiedziano mi, że rozmiar dla mnie to 17" - 19" wedle uznania. Więc pomiar z nóg dla mnie się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze nad nim popracować.

Wprowadziłem wzrost: 188, rower: trekking, Otrzymałem: 0 cali, 0 centymetrów.

 

Solidni producenci opisują na swoich stronach jak dobierać rozmiar ramy. Czasem podają gotowe tabelki z wzrostem i rozmiarami. Dobre internetowe sklepy rowerowe mają taki kalkulator wbudowany na swoich stronach.

Jeśli chcesz, aby Twoja aplikacja była popularna, musisz zaoferować nieco więcej. W rowerze jest wiele rzeczy, które wymagają obliczeń, np długość szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Też napisałem prosty kalkulator, bo ostatnio musiałem się męczyć z dobieraniem rozmiaru ramy przez internet. Udało się i rezultat jest na blogu pod adresem : http://mathmed.blox.pl/2011/02/Dobranie-rozmiaru-ramy-szosowej-kalkulator.html

 

Do tego jest tam ciekawy filmik o konfiguracji położenia i rozmiaru części, celem maksymalizacji efektywności i satysfakcji z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...