Skocz do zawartości

[amortyzatory] Fox przód i tył


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się chwilę, rowery mają różną geometrię i różne rozmiary, z fizyki powinieneś wiedzieć, że przekłada się to na obciążenie przodu, dane podane w tabelkach są tylko orientacyjne, musisz je potraktować jako parametry wyjściowe i napompować tak żeby uzyskać właściwy SAG , z tyłu nie ma żadnych gotowych tabel ponieważ różne systemy zawieszeń inaczej oddziaływują na damper i dobór ciśnienia musi odbywać się metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w praktyce? Bo jak napompowałem tyle ile wymaga instrukcja to rower jest strasznie miękki. :/ Wiem, że to wszystko kwestia zabawy z ciśnieniami i ustawiania pod siebie, ale jak to generalnie wygląda?

 

Wydaje Ci się że ważysz 65kg, tak naprawdę jest to więcej :)

 

Pamiętaj że liczy się waga tego co masz na sobie, w tym np plecaka.

 

A tak naprawdę to tabele są raczej wyznacznikiem tego od jakiego ciśnienia zacząć. Jak Ci miękko to dopompuj więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Tabele to o kant przyslowiowej d... mozna potluc. Najwazniejsze to znac zalecenia SAG'u jakie sugeruje producent ramy/roweru. U mnie na ten przyklad - Turner 5Spot HL- sugerowany SAG to 17mm - 50mm skoku tloka - czyli 34%, dla tylnego zawieszenia. Chcesz bardziej rejsingowe ustawienie robisz twardziej, bardziej DH, laciutko miekciej...

 

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...