Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie] - Kryptonite Keeper 1010


DaKKi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czasami muszę zostawić na chwilę rower w mieście i zastanawiam się nad jakimś porządnym, bezpiecznym zapięciem - nie do sforsowania. Powiecie, że w praktyce takowe nie istnieją, jednak mój sprzęt jest trochę wart i nie chciał bym go zostawiać pod linką z marketu, którą bez problemu można przeciąć za pomocą przecinaka i młotka.

Trochę poczytałem w internecie i dowiedziałem się, że jedyna bezpieczna blokada to porządny U-lock, albo łańcuch takiej firmy jak np Kryptonite i zastanawiam się poważnie nad modelem Keeper 1010.

Wydając 200zł na łańcuch spodziewam się bezpieczeństwa na sporym poziomie, jednak po obejżeniu filmów na youtube jak ludzie w kilkadziesiąt sekund otwierają nawet najlepsze kłódki Kryptonita trochę zwątpiłem w ich niezawodność. Na przykład:

Poza tym martwi mnie "zwykły" zamkowy klucz. Wg mnie w tej klasy zapięciach klucze powinny być typu "Gerda", czyli z konstrukcją rurkową - możemy takie spotkać w zabezpieczeniach motorowych typu "zaskroniec" za 30-50zł. Ten zwykły, zamkowy mechanizm ma według mnie taką wadę, że teorytycznie można go zawsze otworzyć używając dużej siły i wyłamując bolce za pomocą kawałka wytrzymałego metalu włożonego w zamek.

Bardzo proszę o poradę, czy temu łańcuchowi można zaufać i czy warto inwestować w niego 200zł.

 

Pozdrawiam;

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na cenę tego łańcucha. Za pomocą nożyc (z metrową dźwignią) przecinali go w mniej niż minutę (jak znajdę filmik, to zapodam). Cholernie drogi, a ogniwa mają... 14 mm. Lepiej kupić U-Locka z grubszym pałąkiem. Ja mam ten. Można go dostać za 380 zł, a grubość pałąka to już 18 mm. Poza tym ogromne znaczenie ma sposób przypinania. Jeżeli przymniemy zabezpieczenie blisko podłoża, to koleś opiera nożyce o podłogę i napiera ciężarem całego ciała - wtedy przetnie wszystko. Dlatego takie zabezpieczenia najlepiej przypinać wyżej, aby oparcie nożyc o podłogą było niemożliwe. Ostatnio w Gdańsku był pokaz zabezpieczeń. Jedynym U-Lockiem, który wytrzymał tortury nożycami był właśnie Kryptonite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...