Skocz do zawartości

[2011] nowości pojawiąjące się w 2010


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mowiac to myslalem ze sh wysili sie bardziej, nie zapowiada to dobrze grupie xtr...

 

Rezultat jest taki ze z tylu 10 z 36t, przod mala zebatka zmieniona z 22 na 24, srednia pozostaje 32 i blat zmniejszony do 42.

Najnizsze przelozenie jest ciut twardsze od 22/34 a najwyzsze przelozenia wolniejsze od 44/11.

 

A ten 'dyna-sys' to nic innego jak tylko proba wcisniecia ludziom 'nowosci' ktora praktycznie jest krokiem w tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku polskich sklepach od jakiegoś czasu jest dostępna reba 2011.

Co ciekawe, poza tymi polskimi sklepami nigdzie tego modelu nie ma.

Znalazłem tutaj fotki nowej reby i o ile rura sterowa jest złota tak jak w tej z polski, to naklejki są zupełnie inne - ta z polskich sklepów ma takie jak model 2010 tylko że szare. Podejrzana sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, według mnie 2x10 jest najbardziej sensowne. Ogólnie i tak blatu za bardzo w górzystym terenie się nie używa, a taka kombinacja na przód przykładowo 22/36t i tył 11-34t by mnie zadowalała. Jak Shimano nie wypuści jakiejś dobrej korby na dwa rzędy, to trzeba będzie wybierać z Srama/Truvativ'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie interesuje to waga i cena kaset 11-34 i 36 w porownaniu do srama, czy sh 'da rade' :thumbsup:

Bo jak dotad ten element mieli bardziej dopracowany niz konkurencja. W czerwcu maja sie objawic z cala grupa.

 

A jak bedzie lipa to trzeba bedzie zaczac zbierac na srama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, ta korba XTR piękna. Ale pewnie i tak mnie nie będzie stać. Jeśli chodzi o nietypową ilość biegów to mi strasznie spodobała się wizja 2x10 w Sramie X7. Lubię jeździć z wysoką kadencją więc blatu praktycznie nie używam - a już tym bardziej w górach. Zatem chyba pozostanę wierny koncernowi SRAMa i pewnego dnia przejdę z x7 na nowe x7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowym trendem i coraz popularniejszym są komponenty w róznych kolorach. xtr ze swoim oklepanym srebrnym wygląda biednie i zabytkowo. japońce - złodzieje innowacji - kompletnie śpią i to ich będzie kosztować znaczny segment rynku. jestem pewien, że w najwyzszych modelach rowerów firmy umieszczą to co kolorystycznie zgra się z ogólną koncepcją danego modelu - tym bardziej że fsa/race face/sram mają w ofercie topowe części w wielu kolorach. jakość shimano też juz nie jest lepsza na tyle, by xtr był ponad resztę.

czasy że szary kojarzyło się z szarą eminencją już bezpowrotnie minęły.

uwaząm ze do kaset 10sp powinny być korby z dwoma/trzema tarczami - niech ludzie wybiorą co im pasuje.

 

kompletnym nieporozumieniem są też wg mnie "systemy zintegrowane", czyli rozwiązania w stylu dual controli czy tarczówki wyłącznie w systemie cl. na szczeście shimano zrozumiało że są ludzie którzy kochają ich manetki a niekoniecznie hamulce albo że ktoś lubi tarcze na pająku ale niekoniecznie musi chcieć takie na center locka. wiele osob odetchneło z ulgą gdy wróciły osobne cyngle shimano czy pojawiły sie tarcze shimano znowu na 6 śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błędów to Sram też je robi i nie odpowiada na potrzeby rynku już drugi sezon. Co gorsze nie chodzi o kolorowe komponenty tylko o zaprzestanie rozwoju jednego z pośród ich flagowych produktów. Mowa o gripach, sporo ludzi chciało by je zobaczyć w ich nowym systemie 2x10. Sam mam nadzieję, że się opamiętają bo nie za bardzo lubię normalne manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga XT akurat mnie nie dziwi. XT z założenia ma być grupą średnią/wyższą o ponad przeciętnej trwałości. Odchudzonym sprzętem typu Race jest XTR i to jest produkt odchudzany.

 

Jeżeli chodzi o wizerunek XTR 2011 to dla mnie masakra. Jeżeli to ma być old schol to im się udało. Tylko dlaczego nawiązują do grup w stylu acera X.

 

Faktycznie brakuje mi tematu gripshiftów i całkowicie nie zrozumiałe jest odejście od tego typu manetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko byc trendy i przesiadka na 2x9-10 i zmieniarka dura ace.

 

Co do napedu to 2x... jest naprawde rewelacyjnym rozwiazaniem i tu widze przyszlosc, sam 2-gi sezon na takowym jezdze i nie widze mozliwosci powrotu do 3x...

 

Sam uzywam takiego napedu, a zamiast 3 blatu mam rockring. Na korbie mam blaty 24 i 36. Pod wieksze podjazdy i tak pcham rower bo ciezki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...