Skocz do zawartości

[wyprawa] Horyzont Marzeń - Na Kołach Pasji


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

banner.png

 

W POLSKĘ DOOKOŁA - DANII CHYLĄC CZOŁA

 

 

 

Jako pierwszą wyprawę naszego nowopowstałego projektu wybraliśmy podróż dookoła Polski.

Wyprawa rozpocznie się z początkiem sierpnia (01.08) 2010 roku i potrwa ok. 30 dni. Swoistym

deserem wyprawy będzie duńska wyspa Bornholm, czy też "Rowerowe El dorado". Dotrzeć na nią

zamierzamy na rowerach (a także promem), najpierw jednak przejeżdżając wzdłuż i wszerz nasz piękny

kraj. Do przejechania czeka nas ok. 3000km (~2500km w kraju, ~300km na wyspie).

 

 

 

Cele wyprawy

- Wyspa Bornholm - piękne, malowanicze, praktycznie już skandynawskie krajobrazy, setki

kilometrów dróg rowerowych, znikomy ruch samochodowy, zdala od metropolii, czyste, morskie

powietrze, bogata fauna i flora... Słońce, wolność - tu po prostu trzeba być!

- Przejazd dookoła Polski - nasza wyprawa rozpocznie się w Jeleniej Górze i prowadzić będzie

przez takie miejsca, jak m.in.: Wrocław, Kraków, Siedlce, Biskupiec, Kołobrzeg, (Wyspa Bornholm),

Złocieniec, Poznań. Celem jest obcowanie z naturą oraz miejscami, które w szalonym pędzie

umknęłyby naszej uwadze.

- Rodzina, zdrowie i sport - chcemy udowodnić, że można, a nawet trzeba zrobić o wiele więcej.

Czas zejść z codziennej monotonnej ścieżki pomiędzy domem, a pracą, otworzyć oczy i ruszyć w

świat. W trakcie podróży, co kilka dni, będziemy odwiedzać nasze dawno niewidziane rodziny lub

znajomych z dawnych lat.

 

 

 

 

 

Kilka słów o nas

 

Małgorzata Prussakowska:

Brodniczanka znad Drwęcy, 23-letnia studentka V roku Chemii Środowiska na Uniwersytecie

im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na co dzień jestem niezmordowaną optymistką widząca sens w byciu życzliwym dla innych.

Staram się czerpać radość z każdego dnia i każdej chwili.

Po roku spędzonym w Holandii rower stał się moim nieodzownym towarzyszem zdobywania

niezapomnianych wrażeń. Od tamtej pory nie umiem sobie wyobrazić życia bez niego i wypatruję

coraz to nowych rowerowych wyzwań.

Pasjonuję się podróżami różnej maści, a w szczególności nad wyraz aktywnymi oraz

spędzonymi blisko natury, która jest dla mnie namacalnym źródłem energii i wyciszenia. Z tych

wszystkich powodów moje ostatnie studenckie wakacje pragnę wykorzystać na rowerową przygodę

życia, która rozpocznie nasz projekt „Horyzont Marzeń”.

 

 

Krzysztof Kanclerski:

Na co dzień - informatyk w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze. Zaocznie - student II roku

Grafiki Komputerowej na WWSIS.

Miałem to szczęście, że 22 lata temu urodziłem się w stolicy Karkonoszy - to raj dla każdego, kto

choć trochę poważniej traktuje jazdę na rowerze. Od kilku lat jestem pasjonatem dalekich, rowerowych,

górskich wypraw. Największe dotychczasowe osiągnięcie - wjazd na Śnieżkę (po śniegu;-),

na jesieni (18.10) 2008 roku.

Gdzieś pomiędzy codzienną pracą, tworzeniem stron www, a ciężkimi treningami, znajduję czas

na aktywne obcowanie z naturą, które napełnia mnie pozytywną energią. Jest siłą napędową dla

kolejnych wypraw, podróży i chęci samodoskonalenia.

Ja "w pigułce": kolarstwo górskie, judo, Muzyka, podróże, grafika komputerowa, literatura

fantastyczna, spotkania ze znajomymi przy dużej dawce śmiechu.

 

Patroni medialni

jelonka_200.png logokk_200.png ss_200.png cykloid_200.pnggeozeta_200.pngbikeworld_200.png

logo.jpg

 

 

 

 

 

Strona wyprawy: http://www.horyzont.cancel-sky.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...