Skocz do zawartości

Wolin - wakacje na sportowo


peeotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jestem z południa Polski i wybieram się na przełomie lipca i sierpnia 2010 r na wczasy rodzinne na Wolin.

Trochę się ścigam po górach i przez te dwa tygodnie trochę chciałbym potrenować,a przy okazji może wystartować

w jakiś zawodach.

I tu moje pytanie do braci rowerowej w zachodniopomorskim: czy ktoś z Was wie o jakiś zawodach w stylu

maraton,mini maraton,XC i.t.p. na przełomie lipca i sierpnia w promieniu do 100 km od Wolina?

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Akurat na przełomie lipca i sierpnia jest luka w Gryf Maratonie rozgrywanym na terenie województwa zachodniopomorskiego. Być może w tym okresie odbędzie się "Letni Maraton MTB "Trójząb Neptuna" w Świnoujściu, ale data jeszcze nie jest ustalona. Natomiast na 100% odbędzie się Maraton dookoła jeziora Miedwie. Jednak nie jest to typowy maraton MTB, gdyż trasa w znacznej ilości biegnie po asfalcie. Głównymi atutami tego maratonu są organizacja, nagrody oraz świetne położenie nad jeziorem, spokojnie można przyjechać z rodziną i się nie wynudzą ;)Poniżej wkleję Ci linki do imprez stron imperz które wymieniłem:

 

http://ksuznam.swi.pl/

http://www.gryfmaraton-mtb.pl/

http://www.stc.stargard.pl/miedwie.php5

 

Generalnie polecam wycieczkę z rowerem do Szczecina, do Puszczy Bukowej. Pociągiem można dojechać bezpośrednio z Wolina wysiąść na stacji Szczecin Zdroje, a potem to już tylko jeździć, a jest gdzie :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te informacje.Spróbuję wystartować przynajmniej w jednej z podanych przez ciebie imprez.

Mam jeszcze jedno pytanie co do rodzaju tras.W góry bez opon z grubym bieżnikiem i porządnego amora raczej bym się nie wybierał.Nie mam wyobrażenia o warunkach jakie panują nad morzem ,ale czy na przykład opony typu semi-slick i sztywny widelec nie wystarczą ? (np. w Wapnicy )

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.

pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semi-slicki na pewno starczą na większość tras, jedynie w Puszczy Bukowej jeśli popada deszcz to jest błoto i warto jakiś poważniejszy bieżnik posiadać. Osobiście jeżdżę na Racing Ralph'ach praktycznie niezależnie od pogody, jedynie na późną jesień zakładam grubszy bieżnik, a jeżdżę głównie w tejże Puszczy. Co do okolic Wapnicy i widelca to więcej będę mógł powiedzieć po sobocie, bo najprawdopodobniej się tam udam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak już będziesz na Wolinie, to polecam okolice Międzyzdrojów objechać (tam jest jakiś szlak pieszy startujących z Międzyzdrojów).

 

Jest to najbardziej pofalowana cześć wyspy. Zwłaszcza okolice ruin po wyrzutniach rakiet V2 (czy tam V1 - nie pamiętam). Momentami można zapomnieć, że to wybrzeże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już po wakacjach.W ciągu 2 tygodni zrobiłem prawie 800 km.Najbardziej podobały mi się szerokie i w miarę równe leśne ścieżki,w Beskidach tego nie ma.Pojechaliśmy też ma Uznam.Wystarczyła dobra mapa i można improwizować do woli.Na zakończenie wystartowaliśmy z żoną w maratonie dookoła Jeziora Miedwie.Impreza zorganizowana wzorowo.Dziękiskolsikza podanie namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...