Skocz do zawartości

[rower] Northtec halcyon DB


Rekomendowane odpowiedzi

elo każdy mówi że ten rower to sh*t :thumbsup: znalazłem aukcje na allegro i pojechałem zobaczyć go na żywo. Na pierwszy rzut oka rower jest piękny design nowoczesny, rama matowa ,ogólnie bardzo ładnie się prezentuje. Osprzęt na Shimano i TRILOGY, hamulce firmy promax ( no name :D ). Postanowiłem że go kupie. W pierwszej przejażdżce bardzo sztywno chodził amortyzator (SUNTOUR SF9-XCT V2)ogólnie mówiono że ten amortyzator to sh*t i ze łapie luzy na goleniach od tarczówek. Na następny dzień wybrałem się z kolegami na dłuższą wycieczkę około 65km terenem/szosą amortyzator tak jakby się rozruszał i zaczął ładnie pracować. Czas na hamulce w instrukcji jest napisane że od 30-60 hamowań hamulce osiągają najlepszą moc hamowania tym czasem prawie wcale nie hamują :thumbsup: po drobnej regulacji naprawdę dobrze hamują nie są to plastiki z biedronki ale naprawdę dobre hamulce zbudowane z aluminiowych części. Kaseta no szkoda ze tylko 7 biegów ale ten 1 najlżejszy jest naprawdę dobry bardzo lekko chodzi rower na tym biegu, pedałujemy bardzo mocno a rower jedzie 5-7 km/h jest to wielki + tego roweru na podjazdy :yes: . Ogólnie to polecam ten rower jak za 1200zł można mieć naprawdę dobry sprzęt. W porównaniu do kross level a2 ( kolega ma ten model ) to różnią się tylko wagą a tak to naprawdę to samo ;) wszyscy mówią że bierz krossa bo to nie marketowy i fajniejszy a taka prawda że tych krossów widziałem w piz du w marketach . Naprawdę gorąco polecam średnio zaawansowanym rowerzystą

 

 

to mój 1 post więc jak jest coś nie tak to przepraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak, że jak rower ma dobry osprzęt, i kosztuje 1200 zł, to rama jest przeciętna(żeby nie powiedzieć słaba, bo słabe to w marketach dają). Ja tak sądzę, że Northec to jest jeszcze młoda firma i bazują na dobrym osprzęcie, a nie dobrych ramach, żeby drogo rower opchnąć.

 

Choć miałem przyjemność przetestowania takiego roweru, i powiem, że w góry bałbym się z nim jechać bo właśnie ma dość miętką ramę. Ale w lesie na średnio wymagających trasach jest super :thumbsup: !

Edytowane przez Pytko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...