Skocz do zawartości

[rower] Rower XC do 1650zł


skibof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem w trakcie kupowania roweru do XC. Potrzebuje rower do jazdy po asfalcie oraz po terenie górzystym (1:1).

Mam swoje trzy typy po x godzinach przeszukiwań oraz chodzenia po salonach.

 

1: Unibike Evolution 2010

+ większość osprzętu na bdb. poziomie jak za tą kasę, XCR LO, ciekawa rama, dobra jakościowo firma

- średnie hamulce, średniawe klamkomanetki, firma o mniejszej renomie, dość wysoka geometria ramy (jak dla mnie)

 

2: Kross Level A4

+ także niezły osprzęt, Dart II, niezła rama

- średnio wyglądająca rama, firma ostatnio dość masowa, tarcze mechaniczne (wolałbym Deore V-ki)

 

3: Kellys Oxygen 2009

+ fajna geometria ramy, dobry osprzęt, ładna rama, dobra i znana firma, manetki Deore

- słaba i brzydka korba (pewnie możliwa wymiana po jakimś czasie na np. Alivio), RST Gila (osobiście wolałbym XCR chyba, ale Gila porównywalna)

 

To takie moje ogólne odczucia. Proszę znawców o wypowiedzenie się. Rowery te są dostępne w cenach od 1600-1650 PLN.

Oświadczam, że widziałem już dużo tematów bliskich temu w internecie :) Nie boję się także kupowania przez internet.

 

Z góry dzięki za w miarę argumentowane wypowiedzi. Pozdrawiam.

Szymon S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :thumbsup: !

z własnych doświadczeń jeżdżę już na Krossie A4 (od lipca ubiegłego roku) na rower narzekać nie można :thumbsup:

jeśli się o coś dba i konserwuje odpowiednio sprzęt to będzie dobrze i wytrwale chodził, uprawiam ostre xc treningi co dzień praktycznie i rower sprawuje się dobrze.

Katalogowo rower (niby) waży 12.5 kg to jest kłamstwo rower waży ponad 13 kg

wymieniłem w nim koła, korbe, kasete, łańcuch i zjechałem do 12.4 kg.

ogólnie rower ok dobrze się prowadzi tylko ponarzekałbym na korbę która po moim użytkowaniu dosyc szybko się zjechała :yes:

pozdROWER

ps. co do prezentowania się ramy - rama jest elegancka i wbrew pozorą wg mnie prezentuje się świetnie (08r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2: Kross Level A4

+ także niezły osprzęt, Dart II, niezła rama

- średnio wyglądająca rama, firma ostatnio dość masowa, tarcze mechaniczne (wolałbym Deore V-ki)

 

 

Za swojego doświadczenia również Ci polecę Krossa. Firma masowa i masa zadowolonych użytkowników. Co do tarcz to w tym modelu kojarzę jedynie hydrauliki Tektro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi.

Pomyliłem się, rzeczywiście to hydraulika i amor XCR, więc git jak dla mnie.

 

I mówię tutaj o modelu A4 2010 za tą samą kasę co Uni i Kellys oczywiście.

Myślę, że nie będę tak hardkorowo go katował, więc może korba nie padnie tak szybko :)

 

Następne pytanie: Mam 175cm wzrostu, ok. 80cm noga. Wychodzi na to, ze pasowałaby 19, ale Kross ma 18/20 więc jestem zakłopotany.

Poradzi ktoś?

Kto tam wie, trochę urosnąć jeszcze mogę, ale że dużo to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...