Skocz do zawartości

[do 1400zł] rower górski


HapTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem starego (prawie 8-letniego) SCOTTa i przyszedł ten czas, kiedy stał się na mnie za mały. Szukam roweru do 1400zł. Wiadomo, ma być mało podatny na awarie, dobry osprzęt, wygodny, amortyzowany przód, przerzutki takie z "klamkami" (nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa), możliwość montażu rogów.

Lubię poszaleć na rowerze. Jazda po chodniku czy ulicy aż tak mnie nie rajcuje. Jeżdżę po mieście tylko z "przymusu" (wolę do szkoły rowerem niż autobusem). Praktycznie nie wiem co to spokojna jazda. Dużo czasu na rowerze jeżdżę po lasach, polach, bezdrożach. Jak siądę na rower to jeżdżę aż do wyczerpania sił. W swoim staruszku już sporo wymieniałem. Staram się szanować sprzęt, ale nie bez przesady.

 

Jak na razie spodobały mi się rowery:

Kross Hexagon V6 2010

Unibike Evolution

Unibike Fusion

 

W krossie podoba mi się wygląd i hamulce tarczowe. Unibike'i polecono mi w pewnym sklepie. Może macie jakieś inne typy w tym przedziale cenowym? Ważne aby rower można było kupić w Łodzi w sklepie, a nie przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagon jest całkiem ciekawy, też się kiedyś nad nim zastanawiałem. Oprócz tego obejrzyj Leader Fox Weeny. Można na Radwańskeij w sklepie rowerowym go kupić :D

 

Ewentualnie przejedź się na Kilińskiego do "Dynamo" albo na Franciszkańską do "FR Shop", tam tez się coś ciekawego znajdzie na pewno ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Hexagona V6 2010 lepiej kupić Kross Level A2 XT 2009 lub Hexagona V6 2008 (obecnie chyba brak na allegro :) ). Jeżeli nie chcesz tarcz a leciuchny i super rowerek to Kross Level A4 2008, lub coś ponad budżet z super ramką Kross Level A4 2009

 

Linki:

Kross Level A2 XT 2009

 

Kross Level A4 2009

 

Kross Level A4 2008 - niestety ceny tego modelu podskoczyły o 100zł :) - widać sezon rozpoczęty.

 

Albo coś bardziej przyjemnego dla portfela i równie dobrego Kross Level A2 2009 http://masterbike.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. 08 wydaje się "lekki" w porównaniu do A4 '09, coś tam te wagi nie halo sa jak dla mnie. Nie wiem jak 09 z tarczami i tymi oponami z żelbetonu może ważyć tyle co 08 :icon_mrgreen:

w każdym razie ja 08 A4 mogę polecić bo sam śmigam od roku, jedyne co to łańcuch wymieniłem, podkręciłem raz przerzutkę i jest fajnie :) A2 (XT i normal) chyba musi być ciężki bardzo skoro podane jest 14 , a możliwe że jest więcej. Jak dla mnie A4 - który wolisz to bierz :) Co prawda temat jest już ostro oklepany .. no i raczej mało kto poleci coś innego niż te 2 modele w różnych specyfikacjach i rocznikach. Osobiście bardziej mi sie tez podoba malowanie '08, ale to każdy chwali swoje. A , mogę dodać że Avid SD5 w '08 mi blokują koło bez problemu, jak obręcz jest (o dziwo) wilgotna, to na przednim spokojnie mogę stanąć... tak w kwestii użytkowania i zachwalenia jakże fajnego modelu krossa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...