Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Hejo.

Mam w rowerze obręcze Alexrims ACE18 17-559 z oponami Schwalbe Marathon 47-559. Opony siedzą ładnie, ale powoli się kończą - guma parcieje na krawędziach, pęka, no czas je zmienić. 

Szukam jakiegoś zamiennika, ale chciałbym nieco szerzej, nieco niższe ciśnienie i tak co najmniej 100g lżejsze. Najbardziej pasowałby mi Smart Sam albo Hurricane - bo ostatnio często zjeżdżam do lasu, a u mnie w okolicy trochę piaszczysto - ale 54-559 to chyba za duża opona? A może chociaż 50-559 obręcz przyjmie bez oporów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim rowerze trekkingowym - Kross Trans Alp z 2017r. chcę wymienić dla bezpieczeństwa zużyte opony 42-622 (700x40C) ale ponieważ połowę czasu spędzam w lesie to myślę o czymś szerszym. Niestety nie widzę żadnych gum szerszych niż te 40mm. Źle patrze czy po prostu do tej obręczy nie wsadzę nic szerszego?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Prosiłbym o pomoc w wyborze kół i opon do roweru mtb gary fisher advance (26"). Chcąc trochę zmodernizować swój sprzęt miałbym prośbę o opinie i ocenę dotycząca kompatybilności takiego zestawu.

Koła:

https://allegro.pl/oferta/kola-26-alex-dh19-shimano-deore-xt-8-9-10s-cz-6747465499

Opony:

Continental Contact Travel 26x1,75

Hamulce:

V-brake SRAM RIVAL 22

 

Informacja zawarta w opisie aukcji wydaje się sugerować że opony chyba pownny pasować ale chciałbym się upewnić porzed zakupem, dlatego prosiłbym o potwierdzenie. Dodatkowo prosiłbym o potwierdzenie iż faktycznie koła te są przystosowane pod hamulce V-Brake oraz że nie będzie problemu z montażem kół z uwagi na fakt że posiadam kasetę 7-rzędową. Jestem zielony w temacie dlatego prosiłym o wyrozumiałość. Prosiłym również o informację czy taki zestaw jest godny polecenia, czy lepiej rozejrzeć się za innymi podzespołami. Jeśli o mnie chodzi to mam 193cm, 110kg. Zależy mi na lekkiej, szybkiej jeżdzie (asfalt 80%, szutry20%), z uwzględnienim jednak małego marginesu na bezpieczeństwo. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła mogą być. Możesz rozważyć także koła na 36 szprych, na piastach maszynowych Novatec, od tego sprzedawcy albo od  innego, nieco tańsze. W tych wybranych masz piasty shimano xt i chyba za ten napis jest dopłata. Piasty zacne, ale na łożyskach kulkowych, co nie każdemu odpowiada. Jeśli naprawdę masz kasetę 7 rzędową, to ją zamontujesz na ten bębenek, tylko dasz sobie między szprychy a kasetę jakąś podkładkę, np. zapytaj w rowerowym o dystans ze starej kasety, dadzą ci za darmo. Koła są oczywiście pod v-brake i spokojnie przyjmą wybrane przez Ciebie oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie! Potrzebuje pomocy rowerowi spece ! 
 

Posiadam najnowszą wersję roweru Kross Level 4.0 z kołami 27.5... w szczegóły swojej idei na posiadanie roweru hybrydy (aby nie kupować mi nie pasującego Gravela) wchodził nie będę bo i kogo to interesuje. Potrzebuję drugi komplet obręczy pod zdecydowanie węższe opony. Wiem, że istnieją pewne tabelki i obliczenia aby wyliczyć czy dane opony pasują pod dane obręcze..jednak nie chcę ustalić czegoś błędnie, wolę Was doświadczonych zajawkowiczów spytać.Potrzebuję nowe obręcze przód plus tył (z piastą?) pod hamulce tarczowe hydrauliczne i mam pytania:

1. Jakiej szerokości są fabryczne obręcze (wewnątrz i od zewnątrz) w tym Krossie ? I jakie maksymalnie najwęższe opony wejdą na teobręcze ? Przypominając, że fabryczne to 2.1, a teraz mam 2.0 (Double Fighter III...jako zastępstwo w planach mam Michelin Country Rock 27.5 x 1.75).

2. Jakie najbardziej polecacie np 2 komplety opon do w szybkiego przemieszczania się po asfalcie z mojej listy ? Opony będą założone na drugi komplet obręczy i szybka przerzutka jako całe koła. Proszę pominąć w wyborzenajbardziej rozsądnych " Schwalbe G-One Allround 27.5 x 1.35" bo to zwijana... napisałem ją tylko dlatego iż może napiszecie mi, że jest jakaś super i abym szedł w nią i zapomniał odrutach... Oto lista:

- Continental Contact Speed 27.5 x1.25 

- Schwalbe G-One Allround 27.5 x 1.35 Performance R-Gu - ZWIJANE

- Schwalbe Road Cruiser 27.5 x 1.40 K Guard Green Refl

- Kenda 27.5 x 1.50 K1082 Koast

- Maxxis Detonator 27.5 1.50 TR-MAX 466

3. Jakie kupić najlepiej obręcze i dętki pod opony z powyższej listy ? Może istnieje jakaś uniwersalna pod te rozmiary lub pod 2 pary opon, które ktoś z Was mi wskaże. Mam na myśli numerację/ rozmiar lub model konkretnej obręczy i dętki.

Oczywiście biorę pod uwagę opony dętkowe druciane...nie bezdętki na mleczko...domyślam się. że waga będzie większa, jednak to jeszcze chyba nie czas na taką zmianę. Z góry dziękuję za pomoc wszelkim zainteresowanym tematem ! Oraz tym wyrozumiałym 

Piotrek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galantfoto

Wchodzisz na pierwszą z brzegu tabelkę
tabela.jpg

a potem przelicz sobie cale na cm. 1,35 cala to jakieś 34mm, a że Level 4.0 to nie jest zbyt wysoki model to też nie należy oczekiwać, że tam są jakieś szerokie obręcze. Prawdopodobnie masz coś z przedziału 19-21mm szerokości wew.

W gravelu mam obręcz 20mm (oryginalnie była 17mm) i opony 38mm.

A jak koniecznie chcesz nowe (drugie) koła to najpierw zdemontuj te co masz i sprawdź ile ważą (bez opon, i kasety). A potem kup lżejsze, bo zmniejszenie tej masy bardzo dużo daje w odczuciach z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam obręcz Oval Concepts 324 Disc, piasty Centerlock, osie przelotowe 100x12mm i 142x12mm, obręcze 700c 24 / 28H. Mam kilka pytań odnośnie tej obręczy. Co oznacza wymiar 24/28H i drugie pytanie chciałbym do tej obręczy a raczej opony Vittoria Zaffiro Pro, 700 x 30 dokupić dętkę lateksową. Czy dętka o takim rozmiarze się nadaję Vittoria Competition Latex 30/38-622 dętka SV 48mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, kupiłem ostatnio trenażer (Elite Novo Force 8) i chciałem wymienić oponę na taką przystosowaną do trenażera. Obręcz ma rozmiar 622x19c czyli ma średnicę wewnętrzną 19mm i według niektórych tabelek minimalna szerokość opony jaką można zamontować to 28 mm ale spotkałem się z opiniami, że 23 oraz 25 również da się założyć.

W związku z tym mam 2 pytania:

1. Czy do jazdy na trenażerze warto zakładać oponę węższą niż 28mm, (np. po to by móc napompować ją do wyższego ciśnienia, żeby zminimalizować ślizganie) spotykałem się z opiniami, że jest obniżony komfort, że opona się spłaszczy itp. ale czy ma to znaczenie skoro będę tej opony używał tylko na trenażerze? Czy założenie opony 23 na taką obręcz to będzie zadanie wykonalne, dla kogoś kto dwa razy w życiu zdejmował i zakładał oponę?

2. Rozumiem, że jeżeli mam teraz dętkę 28x1.75/2.125 to konieczna będzie również jej wymiana przy zmienianiu opony na węższą?

Dodam, jeszcze, że obecnie mam założoną zwykłą drogową oponę 47-622 i mocno się ślizgała, dlatego wolałbym wymienić oponę raz a dobrze. Jeżeli założenie 23 czy 25 nie będzie katorgą to skłaniałbym się ku tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opona, to bardziej mtb, niz szosowa. Max cisnienie dla takiej opony to +/- 50% tego na czym powinno sie jezdzic na rolce, np Vittoria (czerwona) 100-130psi.

Opona sie slizga, bo nie ma odopowiedniego docisku do rolki. Zdecydowanie warto zaopatrzyc sie w dedykowana opone na trenazer. Swego czasu, jak jeszcze mialem rolkowy trenazer, to uzywalem wspomniana Vittorie. Nie mialem z nia zadnych problemow. Czy bezproblemowo zalozysz taka opone, to zalezy od umiejetnosci i od spasowania obreczy i samej opony. Tu nie ma regul. Niektore opony, w polaczeniu z danymi obreczami prawie same wskakuja, w innych konfiguracjach pojawiaja sie problemy male lub duze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...