Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Arni220 napisał:

Z tym układaniem się oponki 35 na 15c w rowerze szosowym bym nie przesadzał, ale pomijając tę kwestię myślę, że nawet 42 nie sprawi większych problemów. 

Miałem wcześniej obręcz 14mm i ta sama opona nie weszła równo, więc nie chcę przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy nie weszła równo. Generalnie przeszkodą nie jest fakt czy opona wejdzie na obręcz czy nie, a fakt jak się na niej ułoży. Za wąska obręcz i za szeroka guma nie idą w parze, tworzy się efekt tzw. żarówki (poszukaj a znajdziesz). Jak chcesz szerzej na gumie, a chcesz jednocześnie by było poprawnie, to zapodaj sobie do gumy 42 czy 45mm obręcz 21, a nawet 23c. Obręcze 15c to obręcze szosowe, przystosowane do opon 20-25mm co i tak jest starym standardem. Obecne obręcze szosowe zaczynają się na 17mm kończąc nawet na 21mm. I na takie obręcze zakłada się oponki 23-28mm, a nie 45 choć na te najszersze jak najbardziej coś przewłajowego/gravelowego też wejdzie i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam . Obręcz Cube EX30 ( myślę ale nie mam pewności że to 30 oznacza szerokość ) ma fabrycznie założoną oponę 27,5x2,6" . Czy ta obręcz przyjmie opony z przedziału 2,1- 2,35" ?  O ile mm obniży się rower ? To są rozważania przedzakupowe więc nic nie mogę sprawdzić czy zmierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź . A jak  opony  2,1 - 2,2  będą układać się na tak szerokiej obręczy ? Będą okrągłe w  (przekroju ) czy raczej kwadratowe ?

Teraz  mam obręcze 559x17 ( opona 2,1 )  więc różnica kosmiczna .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam

Potrzebuje fachowej porady wiec zwracam sie do Was o pomoc:

mam teraz takie opony: Opona Continental Town & Country 26x2.1 drut  ETRTO: 54-559

chce zmienić na troche inne zastanawiam sie nad: 26x1.75 Opona Continental Ride City

lub taka Michelin Country Rock 26x1,75'

jezdze glownie po sciazkach rowerowych i asfalcie - czy nadadza sie dla mnie - macie jakies inne pomysly ?

czy moge miec jeszcze węższe ?

dzieki za pomoc

Edytowane przez Tikwath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...