Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce być gołosłownym jeszcze nie myślałem kusi mnie 2,2 bo ma być sztywny widelec i chyba lepszy komfort powinien być takie mtb 26 na sztywniaku. Cel miasto wiejski asfalt i trochę ścieżek leśnych i polnych.

 

Powiedziałbym że ciśnienie umiarkowane ani kamień ani też glut.

 

Nie upieram się za wszelką cenę na 2.2 chociaż dawno temu miałem te oponki i były fajne  a obręcz ma 18,4 wew.

Edytowane przez Stanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam obręcze Rodi Wheels Raw EDGE Disc 559x19 din i oponę 57-599 26x2.25.

Moje pytanie jaką dać najlepiej dętkę, ponoć ciut większa z mniejsza przebicie opony bo nie rozciąga się tak guma. 

I jakie będą pasowały nowe opony do tej obręczy min max grubość?

 

Aktualnie mam swable noby nic  a co teraz robią dobrego żeby po średnim terenie dało rade i po asfalcie miało mniejsze opory toczenia?

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna szerokość to raczej prawie max dla tej obręczy.Powiedźmy że możesz podciągnąć do 2.3.Dętki mają pewien zakres szerokości.Np. Continental ma 1,75-2,5.Sam takich używam i nie ma z nimi problemów.


Minimum szerokości opony to powiedzmy 28 mm

Edytowane przez Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet dobrze, bo bym chciał 2.0 dać zamiast 2,25 aktualnych na grubsze nie mam parcia ;-). 

 

Aktualnie mam swable noby nic  a co teraz robią dobrego żeby po średnim terenie dało rade i po asfalcie miało mniejsze opory toczenia? Mają one 8 lat i przejechane 10 tys km. Nie mam foty, bieżnik jeszcze jest ale już pora wymienić po takim czasie? Tylko czy ta jakość jest jak z roku 2008. :icon_confused: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Race king będzie spoko , ale w głębokim błocie może być słabo.

 

Detkami się tak nie przejmuj bo mają spory zakres , a to że guma się rozciagnie to nic jej nie zrobi. Może gdybyś dał szosową do opony 2.25 to by coś złego się stało [emoji14]

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym wymienić opony w dosyć starym crossowym rowerze firmy Grand. Na obręczach nie ma żadnych oznaczeń, zmierzyłem tylko szerokość zewnętrzną, która wynosi 25mm. Natomiast na oponach: 50-559/26x1,9 (nie wiem czy były kiedykolwiek wymieniane). Teraz pytanie jakie dobrać opony, tak do 40zł za sztukę? W większości jazda po asfalcie, czasami jakiś wypad do lasu. Do tego jeszcze bym poprosił o polecenie dętek, bo też chciałbym przy okazji wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...