Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.wtb.com/pages/tire-rim-fit-chart według WTB optimum to nie jest ale w zakresie. Według DT też zagra https://roweroweporady.pl/pobierz/dt-swiss-opona-do-obreczy.pdf

Od tego jak szeroka jest obręcz zależy jak układa się opona. Więc jeśli nie planujesz jeździć na niskich ciśnieniach to będzie okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś już miał taki dylemat, który zestaw wybrać kół wg Was?
1) DT SWISS XR361 (22.5mm) + DT SWISS 350 Straightpull ~ 1590g
2) DT SWISS XR391 (25mm) + DT SWISS 350 Straightpull ~ cieższe o 60g - droższa o 50zł
Mogę wsadzić opony, bo mam: Fast Trak, Control casing, GRIPTON® compound, 60 TPI, 2Bliss Ready, 29x2.3"
Ale po zużyciu lub może od razu dałbym: SCHWALBE Racing Ralph i Racing Ray Evo 27.5x2.25" TLE Addix SpeedGrip zwijana

Jazda po signglach w lesie, szuter, może jakieś maratony

Oczywiście pod mleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, powód warty rozważenia.

A jak jednak chciałbym trochę zejść z wagi i jeszcze mam do rozważenia komplet

Accent EVO (25mm) + DT SWISS 350 Straightpull

i tu już waga zmniejsza się od zestawu 2 o 160 g i kasa wzrasta o 150 zł. Niby nie dużo kasy, tylko czy ta obręcz będzie robiła robotę, może ktoś miał doświadczenie z nią?

Edytowane przez roco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się wejdzie w pierwszy link w googlach, który prowadzi do strony producenta to mamy takie coś:

"Rag+ to nazwa, która powstała ze skrótu Road and Gravel+, ponieważ w rowerze można zastosować koła 700c z oponami 40C albo standardowe koła MTB 27.5" z oponami 2.1". "

Innymi słowy potrzebujesz nowe mniejsze koła. I następną oponę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kipcior napisał:

Jak się wejdzie w pierwszy link w googlach, który prowadzi do strony producenta to mamy takie coś:

"Rag+ to nazwa, która powstała ze skrótu Road and Gravel+, ponieważ w rowerze można zastosować koła 700c z oponami 40C albo standardowe koła MTB 27.5" z oponami 2.1". "

Innymi słowy potrzebujesz nowe mniejsze koła. I następną oponę ;) 

Zgadza się, coś źle przeczytałem lub przekręciłem. Wszystko już jasne, ale jak wytłumaczyć to że gościu wsadził 700x50c?

 

Screenshot_20210101_194706_com.facebook.katana.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam dawno tu nie zaglądałem no ale sporo się od tego czasu u mnie pozmieniało . Pytanie dotyczy opon i kół. Mam w planach zakup Kross Smooth Trail 2017 na kołach 27.5 + albo w wersji 29 kołach. Moje dwa główne rowery to Breezer Doopler pro na kołach 27.5 i oponach 1.9-2.1 cala drugi gravel na kołach 28 700x37 bardziej do miasta i na krótsze wyjazdy. Doceniam Breezera zwłaszcza w terenie na niższym ciśnieniu , jeżdżę tym rowerem też po niskich górkach i właśnie pojawiła się potrzeba żeby zacząć wjeżdżać jeszcze wyżej ;) i w trudniejszym terenie dlatego ten Kross byłby dla mnie dobrym uzupełnieniem ale nie mam doświadczenia w rowerach górskich i trudno mi się zorientować póki co w rozmiarach takich kół i ich różne zastosowania. Z początku pomyślałem że lepiej kupić tego Krossa na 27.5 + 3.0 ale te obręcze 45 mm wydają mi się na tą średnicę przesadzone i jakbym chciał założyć trochę mniejsze opony 2.4-2.8 to już chyba nie da rady, owszem 2.8 pewnie jeszcze wcisnę. Wydaje mi się że chyba więcej jest na rynku opon 2.6 i 2.8 niż 3.0 ( mówimy o 27.5 kołach) w związku z tym pomyślałem że lepszym wyborem będzie Kross w wersji 29 na 2.2 oponach a w przyszłości złożę sobie drugi zestaw na 27.5 pytanie tylko czy na obręczach 30 czy 35  do opon 2.6-3.0 Czytałem sporo że na 3.0 mocniej nadmuchanych rower zaczyna już bardziej skakać, a ja zanim dojadę w górki będę musiał najpierw na płaskim przejechać te 10 km w jedną stronę. Mam wrażenie że wszystko co będzie do 2.8 pewnie bardziej 2.6 będą bardziej zachowane cechy opon 2.2-2.4 szybkość , w błotnistym terenie nie będą się tak kleić jak 3.0. Oczywiście bardziej chodzi mi o fun żadne wyścigi i raczej charakter jazdy z nastawieniem na odkrywanie nowych szlaków na dziko . Reasumując wybralibyście tego Krossa w wersji 27.5 + 3.0 czy 29 ? ( Gdyby tam były 30-35 obręcze dylematu by pewnie nie było) Co myślicie byłbym wdzięczny za wszelki wskazówki .  Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na co dzień 2,25 i czasem zakładam 2,6. 15% szerzej to nie jest to samo, zapomnij o szybkości. Trzeba mieć nogę, żeby na tym jeździć, mnie tego brakuje.
W praktyce rzadko się widuje w górach, żeby ktoś miał więcej niż 2,4. Chyba, że elektryk. Szeroka opona w dół jest świetna ale w górę po prostu męczy. Co nie znaczy, że się nie da, bo są konie co na fatbikach jeżdżą. Zależy jak u Ciebie z formą.
I czemu takie coś, a nie full?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki kipcior że odpisałeś. 

Więc tak, ja nie szukam roweru do typowego zjeżdżania, singli, enduro itd.. nie zależy mi na czasie. Moim gravelem na 27.5 opony 1.95-2.1 uwielbiam jeździć ale ma ograniczenia jak już wjadę w wyższe partie stąd taki pomysł. Nie potrzebuję fulla ja bardziej jeżdzę w stylu bike packing - wyprawowym a ten Kross na Reynoldsie idealnie by się wpisał w moje potrzeby tylko cholera te 45 obręcze do 3.0 cali opon to przesadzone nie włożę tam raczej nic poniżej 2.8 , gdyby tam były obręcze 35 mm to już lepiej bo bym mógł założyć opony w bardziej elastycznych zakresach jak 2.4-2.8  i jeździć też na niższym ciśnieniu niż na 29 2.2 . Ale takie 29 2.2 byłoby szybsze. 

Edytowane przez bogus92
Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy posiadając koła KLS MadMax Disc 622x18 jest sens i możliwość założenia opon Vittoria Barzo TNT g2 29x2.35 ? Wcześniej był system dentkowy, ale na kole znajdowala się opaska uszczelniająca jak pod sysytem bezdentkowy, co powinno wskazywać ze jest możliwość założenia takiego. Fabryczne opony to Schwalbe Rapid Rob 57-622 29x2.25. Jeżdżę po lasach, często w trudnych błotnistych warunkach zdala od domu wiec potrzebuje czegoś wytrzymałego. Mój rower to Kellys gate 30 29’ 2019. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...