Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej, chcę do mojego roweru crossowego zamontować opony do jazdy po trudniejszym terenie (w celu wygrania rajdu na orientację ;) ). 
Obręcze w moim rowerze: 622x19 (32 holes / eyelets)
Dotychczasowe opony: 40-622 (700x38C). 

Chcę założyć Smart Sama i znalazłam dwa rozmiary: 28x1.5, 37-622  oraz 28x1.6, 42-622. Czy obie będą pasować? Która lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, szybkie pytanie, bo poza kręceniem kilometrów, jestem zielony w temacie ;) Posiadam rower crossowy z fabrycznymi oponami w rozmiarze 28' 700x38c i z racji tego, że rzadko zjeżdżam z asfaltu, to chciałbym zrobić z niego pseudo szosówkę i wsadzić węższe opony z bieżnikiem slick. Moje pytanie - jaką najwęższą oponę (i dętkę?) mogę założyć na fabrycznych obręczach które mam, tak żeby to się udało i miało ręce i nogi? Mile widziane konkretne rozmiary i modele sprawdzonych opon, które mógłbym zainstalować. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chciałbym uruchomić ponownie temat ze względu na moje wątpliwości dotyczące dopasowania opony o obręczy.

Ogólnie kilka osób może kojarzyć temat renowacji roweru przełajowego - właśnie tego tematu ma dotyczyć ten post. 
OTÓŻ:
W starej kolarce do wymiany poszedł widelec. Wymieniony został z widelca szerokiego i ze sporym prześwitem przy oponie trekkingowej GRLo rozmiarze 700x35c na widelec ze starej szosy. Jest on również stalowy, ale węższy i z mniejszym prześwitem dla opon turystycznych/trekkingowych.Na tyle mniejszym, że opona 700x35c obciera się minimalnie o widelec. Zauważam, że jeśli chodzi o szerokość mogła by to być opona do cyclocrossu lub jeszcze agresywniejsza, ale musiałaby być cieńsza, czyli mieć mniejszą długość miedzy krawędzią obręczy, a czubkiem średnicy zewnętrznej. Posiadam obręcze 622x19c. Jakie opony kupić? Czy tylko komplet szosowych kół będzie odpowiedzią?

W razie wątpliwości proszę pytać.

Będę wdzięczy za odpowiedzi.

 

Edytowane przez p.suszek456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mamy to zgadnąć? Teraz ociera ci opona 35 założona na obręczy XXmm. Chcesz kupić 19mm obręcz, ktora jest szersza/równa/węższa o starej? Kupisz ten sam model opony czy inny? U kazdego te wymiary mogą być inne. 19mm obręcz wydaje się ok do CX, ale niewiadomo ila masz prześwitu itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Bardzo słabo znam się na rowerach i mam problem z doborem opon do obręczy. Chodzi mi głównie o to, że chce przerobić troszkę swój trekking na szosę. Koła mam 27,5", na obręczy znalazłem oznaczenie 584x22, natomiast opony oznaczone są 27,5x2,25. Jakie opony najwęższe mogę zamontować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś tu zakładał i zdjęcia wrzucał opony 25 mm na obręczy 23 mm i udowadniał, że żadnych wad takiego małżeństwa nie widzi. Opona wcale kwadratowa nie była o dziwo. W drugą stronę natomiast to po prostu osobiście uważam, że 57 mm to takie rozsądne max, żeby wykorzystać balon i nie musieć pompować nadmiernie. Fizycznie to wiadomo, że i ponad 60 mm wejdzie, ale czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...