Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

koledzy mam pytanie, dostałem w spadku ESKĘ sport 1955 rok. Opony są oryginalne ale w stanie strasznym. W sklepie powiedzieli mi że spasuje rozmiar 27 x 1 1/4. Ale tak nie jest,i opona i dętka są za duże na tą obręcz. Super było by znaleźć oponę w oryginalnym kolorze beż. NA oponie po długim myciu i szorowaniu odczytałem takie informację, 

27 x 1 1/4

28 x 1 1/4 x 13/4

1955

Barum

MCHP - HS5

T 14/34

Proszę o radę jaką mam kupić oponę i dętkę. Dodam ze jestem z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy na forum i dręczy mnie poważny problem odnośnie wyboru obręczy i opony.

Do rzeczy.

Dostałem za "flaszkę" starą Gazelle na kołach od wózka inwalidzkiego czyli w rozmiarze 24x1 3/8  z oponami 37-540.

Okazało się,że tylne koło skończyło żywot i trzeba kupić nowe. Chciałbym kupić koło z torpedo i do tego dętkę z oponą. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki rozmiar ma mieć to koło.

Jak to jest, rozmiar koła to 24" a na oponie jest napisane 37-540 czyli 540mm. Za nic 540mm to nie jest 24 cale. Czy ktoś mógłby mi to wszystko wyjasnić?

Czy koło: http://allegro.pl/kolo-24-tyl-torpedo-obrecz-alu-z-piasta-velo-i3220708937.html będzie zbliżone rozmiarem do tego oryginalnego? Jaką oponę potrzebuję żeby zmiescił mi się ten zestaw pod błotnikiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Powoli decyduję się na drugi komplet opon. Za sprawą Ghosta pewnie będą to Saguaro 2.2

Wczoraj wymieniałem klocki hamulcowe. Przy okazji regulacji, przyjrzałem się swoim kołom. Najwyższy czas wymienić je.

Zmierzyłem, przy okazji średnicę wewnętrzną felgi. 19 mm. Czyli według tabelki do opon o balonie do 1,9 -2,0 cala. I rzeczywiście, aktualne opony, o balonie 2,1 cala, wyglądają nieco dziwnie, powodują problemy przy regulacji hamulców (trzeba się sporo natrudzić, by klocek podczas hamowania przylegał całą powierzchnią a jednocześnie nie ocierał o oponę w czasie jazdy), a przy mniejszym ciśnieniu mam wrażenie że oponka "pływa".

Jakiej szerokości felg używacie, w praktyce, do opon o balonie 2,2-2,3? Wystarczy jak kupię nowe o szerokości wewnętrznej 19 mm (mam wrażenie że takie są najpopularniejszej), czy jednak lepiej będzie jak będą miały 21 lub wręcz 23 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że wytyczne wytycznymi, a życie sobie. Tyle że mam teraz założone obręcze o grubości (wewnętrznej) 19 mm i oponę 2.1 cala, i wydaje mi się (z empiryki), że to dosyć koślawe połączenie. Chciałby dowiedzieć się czy to wina przedpotopowych felg (jednokomorowy aluminiowy Weinmann sprzed 14 lat) i na współczesnych obręczach tej szerokości, szeroka oponka będzie dobrze leżała, czy jednak szukać szerszych obręczy, skoro i tak chcę kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem tu nowy :)

 

Konczy mi sie oponka w rowerze i chce wymienic ja na szersza, ale nie wiem na jaki maxymalny rozmiar moge sobie pozwolic. Obecnie mam rowerek Rockrider 5.3 2013 i oponki jak sie nie myle w rozmiarze 2.60 i teraz pytanko na jaka najszersza opone sobie moge pozwolic? Dodam, ze nie mam pojecia jaka mam szerokosc obreczy, ale jesli to bardzo istotne to moge ja zmierzyc.

 

Pozdrawiam i licze na pomoc z Waszej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj zakupiłem przez allegro opony MAXXIS DETONATOR 26x1.5

 

1. Czy będą pasować do obręczy WEINMANN DISCOVERY?

Wszystkie potrzebne wymiary obręczy tutaj: http://www.weinmanntek.com/Products/MTB/DISCOVERY.htm

Po kliknięciu na ten link jest napisane: 26X1.75/2.125

2. Czy obecne dętki krossa 1,9-2,125 uda mi się założyć do nowych opon czy kupić nowe? (jeżeli tak, to jakie)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Tomaszwinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć, takie pytanie. Mam koła Mavic Crossride. Zawsze stosowałem do nich dętki z wnetylem presta czy mogę bez problemu przerzucić się na dętki z wentylem samochodowym ? Jeden gość na maratonie powiedział mi, że w tych obręczach jest za wąski otwór i nie będzie to pasować.

 

Jaka jest prawda ?

pozdrawiam

 

p.s - nie chciałęm zakładać nowego tematu, a w miare podobny :)

 

 

bez problemu podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam rower na obręczach ZXRims 1000 o rozmiarze 622x20

i oponach KENDA w rozmiarze 700x25c (25 -622)

 

Ze względu na słabe własciwości terenowe i słaby komfort jazdy chciałbym wymienić opony na szersze.

 

I tu mam 2 pytania

 

1. Jaką szerokość wybrać by jeździło się dobrze i po ścieżkach rowerowych i terenie?

Rower jest miejsko-trekingowy więc nie planuje nim szaleć po bardzo trudnym terenie tylko jeździć do pracy i po wytyczonych szlakach w lesie więc w przypadku jazdy po ulicy to opona musi się nadawać na każdą pogodę.

 

Zastanawiałem się nad oponami w rozmiarach 42-622 (700x40c) i 47-622 (700x45c)

 

2. Czy musiałbym dokupywac dodatkowo dętkę przy zakupie szerszej opony?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam mały problem, chcę kupić do mojego mtb opony jak najwęższe, aby były mniejsze opory na szosie. Szerokość obręczy wynosi 24mm, mogę założyć 1.6? Czy dopiero 1.75, w tabelce są rozmiary dla obręczy 23mm i 25mm, więc nie wiem dokładnie. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam, matrix929 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Witam mam obrecze 2.1 cm , jaka najwezsza opone moge zalozyc teraz jezdzilem na 1.5 bez problemu dawaly radę, chcialbym cos wezszego. i jeszcze jedno pytanie, czy wyraznie odczuje roznice pomiedzy oponami 1.5 a 1.0 ?

 

 

 

Pewnie , że odczujesz powypadaja Ci plomby z zębów:D , taka opona nadaje się tylko na idealnie równy asfalt. Wtedy zzyskacsz do sredniej prędkośći 1-2 km/h

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

To ja się podłączę pod temat z moim problemem;]

Mianowicie, kupiłem sobie rowerek z obreczami ACCENT ROADRUNNER (13 x 622) i mam problem z oponami do tego 'cuda'.
I tu moja prośba o pomoc, czy ktoś mi poradzi jakie opony do tych obręczy powinienem kupić?

Rower to oczywiście szosówka, a z racji studiów, będę sporo po mieście jeździł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , by nie zakładać kolejnego tematu -

Nie rozumiem tych całych rozmiarówek , a potrzebuję szybko opony i nie wiem jaką kupić.

 

Moja stara opona ma rozmiar 650x23c ; 23-571 . Jest to opona szosowa , a chciałbym trochę grubszą , np , miejską. Na podstawie którego rozmiaru mam dobierać oponę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka w mojej starej szosie którą dojeżdżam do pracy mam obręcze accent roadrunner (szerokość wewnętrzna obręczy około 12 mm) oraz oponki 23 mm. Wcześniej miałem bardzo fajny dojazd do pracy po równiutkim asfalcie, ale obecnie muszę dojeżdżać bo bardzo dziurawych drogach i boję się o obręcz i dętki - chciałbym założyć coś szerszego dla bezpieczeństwa/większego komfortu. Według tabeli na obręcze mogę założyć opony o szerokości max 25 mm w związku z tym mam kilka pytań.

 

1) Czy różnica między oponą 23 mm a 25 mm jest odczuwalna?

2) Czy mogę na moje obręcze założyć oponę np 27 lub 32 mm? Ktoś ma doświadczenia z takim połączeniem obręcz/opona. Czy jest to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...