Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry :) zamierzam zakupić opony do mojego roweru i jako, że absolutnie nie pojmuję ich specyfikacji proszę o radę. Otóż na starej oponie mam napis 700X28C 28-622 i chciałam taką zamówić, ale Pani ze sklepu rowerowego napisała mi, że model który mnie interesuje ma tylko 700X32C. Zastanawiam się czy zaproponowana przez nią opona będzie pasować na moją obręcz. Na obręczy mam napis 700C 17X622. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przeczytane internety i nadal nie wiem czy zadziala:

kupiłem starą szose z obreczami  "weinmann 16x622 (700c)", mocno zuzyte opony 700x32c.

Spotkał się ktoś z tymi obręczami?

Chcę wymienić na 23c bedzie ok?

Edytowane przez jan910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przymierzam się do zakupu opon szosowych do mojego pseudo MTB (Kross Hexagon). 

Po przeczytaniu paru tematów wybór padł na Kenda Kwest 26x1,5. Pytanie czy będą pasować do obręczy kross' a które mają oznaczenie: 559 x 19c. Oraz czy do tych opon będą pasować aktualne dętki: Schwalbe AV-14 Extralight 130g AV 26x 2.1 ? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie w trudnej tematyce oponiarskiej :)

Posiadam opony Schwalbe Rocket Ron 54-622 (29 x 2.10) na obręczach Alexrims 622x17 ETRTO.

Codziennie pokonuje ok 15km asfaltem w drodze do pracy, w weekend troche lasu - więc chciałbym je zamienić na jakieś z poniższej listy które mi się spodobały:

1. OPONA SCHWALBE MARATHON PLUS TOUR 28x1.40 REFLEX

2. OPONA SCHWALBE LAND CRUISER 28x1.60 K-GUARD RT

3. OPONA SCHWALBE HURRICANE KEVLAR GUARD REFL 28x1.60

4. ew. jakieś inne na asfalt ????

[rower to Scott Scale 970]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam obręcz na której napisane jest tylko tyle: "al-hl18 26x1.75", opony jakie aktualnie mam to  53x559 1.95.

Czy da się stwierdzić jaka jest dolna grania co której mógłbym zejść z grubością opony?

Czy mógłbym używać 1.25 (32-559) lub 1.50 (40-559), czy w obu przypadkach musiałbym zmieniać dętkę? 

 

:sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

postanowiłem zmienić koła w moim Unibike Fusion

 

poniżej zestawienie obecnego kompletu

 

Obręcze RODI AIRILNE 1 / CNC / CZARNE
Piasty SHIMANO RM40/RM30 / 32H / CZARNE
Szprychy SAPIM / NIERDZEWNE / CZARNE
Opony SCHWALBE SMART SAM / 26X2.10
Dętki SCHWALBE / AV

 

Tego zestawu używam obecnie do jazdy zarówno po asfaltach jak i w trudniejszych terenach (nie chodzi tu o jakieś wyczynowe zjazdy).

Chciałbym skompletować drugi zestaw kół przeznaczony do górskiej jazdy asfaltowej, sporo wzniesień jak i odcinki proste.

Prosiłbym o podanie propozycji dobrego zestawu  pod v-brake.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam obręcze KELLYS Draft 622x19 (32 holes/ eyelets) z oponami SCHWALBE CX Comp - Puncture Protection 700x38C ReflectiveLine.

Z racji tego, że jeżdżę tylko po asfalcie chce wymienić opony na węższe. Wg tabeli najwęższą, którą mogę założyć jest 28. Moje pytanie brzmi - Czy da radę założyć 23 lub 25? Jeśli tak, to jakie polecacie do 120zł za komplet? Rower to Kellys Exqisite, moja waga 90kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...