Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2022 o 21:02, HarveyDent napisał:

Zazwyczaj wystarczy przymierzyć dowolne modele kasków kilku producentów zeby zorientować się który producent najbardziej nam "leży" i w jakim rozmiarze. Sama skorupa to sprawa drugorzędna. Smart na allegro z darmowymi zwrotami i jazda. 

No nie zawsze - ostatnio przymierzałem w sklepie Abus Macator i Viantor i jak Macator leżał świetnie to Viantor tak nie do końca.

Cytat

Niestety, najlepiej zamawiać z neta, przymierzać i odsyłać...

Cytat

Najlepiej pozamawiać po kilka kasków które nas interesują, nawet w różnych rozmiarach, ten co spasuje i się będzie podobał zostawić, resztę odesłać.

Zgadzam się, przerobiłem tak już ładnych kilka kasków. Zamawiałem po 2-3 na raz bo wiedziałem, że i tak zostanie tylko jeden. To samo robiłem z butami do biegania :)

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odwiedziłem airbike w Piasecznie. Dużo HJC, dużo Abus. Żaden nie przypadł mi do gustu, mierzyłem airbraikera, stormchaisera, gamechangera, HJC wszystkie mają. 

Potem jeszcze AMbike w Konstancinie Jeziornej, mają sporo kasków MET ale tylko te starsze wersje bez mips. Natomiast pasowały mi najbardziej ze wszystkiego, manta i rivale, ciekawe czy ma to jakieś przełożenie na nowszą wersję. 

 

Jeszcze jakiś sklep z Kask by się przydał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 20.09.2022 o 14:49, ernorator napisał:

Akurat miałem okazję odwiedzić nieźle zaopatrzony sklep, kaski Cube, Rudy, Uvex, Smith. Na razie wygrywa Rudy Project Spectrum

i-rudy-project-spectrum-srebrny-czarny-2

Skończyło się na Rudy Project Spectrum, na promocjach czarnopiątkowych. Najlepiej mi leży i ma dobrą rozmiarówkę bo mam głowę 58 i muszę wszystkie inne brać L które są duże a ten mam M i jest idealnie, nawet czapkę zimową pod niego włożę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pobawię się w archeologa. Koledzy na forum pomogli już rozeznać się w kwestii roweru, to pora na kask. Zazwyczaj podaje się budżet, ale glowa ceny nie ma, więc zapytam: ile TRZEBA wydać na kask do miasta i lekkiego terenu, żeby żyć po glebie? W jakich widełkach oglądać kaski, by nie skosili mnie za samo logo, ale tez by taniocha nie posłała mnie na cmentarz, gdy upadnę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekdam1 kask nie jest jakimś panaceum na upadki.  Źle myślisz.  Kwestia który kask w czasie upadku nie wyrządzi ci krzywdy i ile musi kosztować żeby to się nie stało. 

Więc odpowiedź jest prosta. Idziesz i szukasz wygodnego kasku z mips. (Są inne systemy podobne ale...). Wygodnego to znaczy dobrze dobranego trzymającego się głowy i... W miarę możliwości jak najmniejszego żeby lecąc jak najmniej upośledzić twój system obronny.  W kasku prędzej przywalić możesz  głowa niż bez. 

Więc przede wszystkim mips bo on chroni przed wstrząsem mózgu czyli uszkodzeniami trwałymi i zerwania mi synaps (o ile dobrze pamiętam) które występują w momencie kiedy mózg wpada w Roch obrotowy. To jest najgroźniejsze w upadkach. Dodatkowo chroni od uszkodzeń karku które są powodowane posiadaniem kasku na głowie.   

Więc masz odpowiedź. Nie ważne ile bo kupisz już za 300 byle by miał współczesne systemy ochrony przed kaskiem 🤫.   I na to wydaj bo warto.  A i jak jest lekki to dobrze bo lżej przywalisz głową. I pewnie się bardziej rozpadnie a to dobrze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Spawa dla okularników, nie używających szkieł kontaktowych, a chcących jeździć w niższych temperaturach.

Co myślicie o stosowaniu kasków narciarskich, np. Blizzard Double Visior Ski Helmet lub Head Visior Ski Helmet?

Chodzi o to, że można mieć okulary, czapkę kominiarkę i na tym ww. kask. Powinno to pozwolić uniknąć zimnego wiatru w oczy, a przy okazji i cieplej w głowę i uszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jazdy w kasku narciarskim też mnie kusi (a ma, bo jestem narciarzem), ale nie próbowałem z uwagi na dziwny wygląd. Na nartach musi być -15 i silny wiatr, bym miał ochotę na kominiarkę (kaski narciarskie są ciepłe i nieprzewiewne, choć mój ma otwierane otwory wentylacyjne). Kasku z szybą nie miałem - z obserwacji kolegów wygląda, że czasem to fajne, a czasem można bardzo zachuchać i zaparować. Sam jeżdżę albo w dużych okularach optycznych albo z wkładkami w goglach. Są gogle dopasowane do okularów (duże i z miejscem na zauszniki).

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

niedługo czarny piątek, więc dobra okazja aby zaopatrzyć się w jakiś kask

jeżdżę od tego sezonu gravelem, w przyszłym roku planuję dłuższe trasy (po kilkanaście h nawet)

co sądzicie o tym? https://www.decathlon.pl/p/kask-rowerowy-szosowy-van-rysel-roadr-500-mips/_/R-p-336288?mc=8669933&c=Czarny Czy MIPS jest ważne. Fajnie by się było zmieścić około 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepiej iść i mierzyć na miejscu , szkoda czasu na zakupy przez neta i się bawienie w odsyłanie :) ile ja się naszukałem kasku w którym będę normalnie wyglądał a nie jak pieczarka/ kasztan :D spasował mi kask POC Kortal i jestem zadowolony . Daszek przydatny , można go regulować czy zdemontować 

Edytowane przez Janur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych łażenie/jeżdżenie po sklepach jest gorsze, automaty paczkowe są popularniejsze od sklepów rowerowych, dodatkowo traf żeby mieli akurat modele które chcesz ;) W małych miastach to nie działa, w wojewódzkich też nie zawsze.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...