Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, tak jak pisałem, jeżeli różnica w kwestii ochrony głowy między kaskiem za 1000zł a kaskiem za 200zł nie jest znacząca to zdecydowanie wybieram kask za 200zł. Zdrowie, a przede wszystkim życie jest najważniejsze i nie żałowałbym tego tysiąca, aby je ochronić, ale z drugiej strony jeśli ma to tylko poprawić wygląd, przewiew i wagę to jednak wolę trochę zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Fenthin :)

 

Mataman, trasa krótka - z ulicy Śniardwy na 17 Stycznia. Niestety po drodze jest mnóstwo groźnych miejsce. Na początku pierwszy wiadukt, gdzie na jednym i drugim końcu są złączenia kilku ścieżek rowerowych (z jednej strony to jedna ze ścieżek wychodzi wprost z tyłu, spod wiaduktu, więc trzeba się jedynie modlić, że nagle nie wyskoczy Ci jakiś idiota) oraz z drogą dla pieszych + teraz, po burzy wysypało tam piach, tuż na końcu zjazdu, a każdy wie czym jest jazda po cienkiej warstwie piasku na drodze... Później jest kawałek prostej drogi, ale po chwila jest jakiś zabudowany wyjazd, z którego samochody nie mają szansy zobaczyć czy to pieszego, czy rower, więc jeśli któryś się dosłownie nie zatrzyma tuż przed wyjechaniem to wjeżdża w Ciebie jak w masło. Dalej jest kolejny wiadukt, na którego końcach jest przecięcie z jezdnią. Wiadomo, przy zjeździe nie jedzie 5km/h, a samochody nie zawsze szanują, że masz pierwszeństwo na pasach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Taki temat jako ilustracja powiedzonka: jak się polepszy, to się popieprzy ;)
Nie musiałem bo trzyma się dzielnie, ale lidlowy kask wygląda już niewyjściowo i do ludzi wypadało by już coś nowego ubierać.
No i mi się znudził trochę ;)

Chciałem tego samego co ma lidlowy: spory daszek, dużo wentylacji, siatka na przednich wentach i światełko z tyłu.
Nie ma tego wiele, większość w kaskach dla dzieci i miejskich, mało w typowych MTB.

 

Polecono mi ;) meta crossover. Wybór padł na full biały bo miałem niedrogo i blisko.
Po obmacaniu spodobał mi się jeszcze bardziej, pasuje jak ulał, więc kupiłem. Nie było efektu "łał" ale wykonany lepiej niż cztery razy tańszy lidl ;) i IMO ładniejszy. Daszek dłuższy i zgrabniejszy ale niestety mocowany tylko po bokach więc się giba. Nie wiem, czy nie wkleję jakiegoś dodatkowego mocowania na taśmie dwustronnej 3M. Ustawiłem paski i zapakowałem do pudła bo akurat jechałem w samotny objazd wiejskich błot więc wyrobnik z lidla starczył :)

 

Trzy tydnie później szykował mi się wyjazd ze szwagrem i młodom koleżankom :) więc wyjmuję METa z pudła i worka, a tam ###### z worka wysypują się jakieś połamane plastiki. Okazało się, że połamał się stoper ustalający długość pasków i ustawienie kasku na łepetynie:
gUdrO7F.jpg
Liche rozmiary, plastik kruchy, połamał się od LEŻENIA w pudle na półce:
Fxmqjfm.jpg
Dla porównania ten sam element w lidlu - słuszne wymiary, plastik jak w zabawkach fiszerprajs:
BtIUWYe.jpg
W######iony ######łem kask z powrotem do wora i pudła, i na półkę.
BAnNkUk.jpg
Pierdoła i nie będę do sklepu z tego powodu walił, ale razie straciłem do niego serce.

Za jakiś czas zszyję paski w jednym miejscu na stałe i w pole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie: zakładajcie kaski, nie zastanawiajcie się. 

 

Miesiąc temu poleciałem nogą po kamieniach. Wydawało się że tylko nogą, kilka dni temu odkryłem wgniecenie na kasku, na wysokości skroni, widać że wykonane ostrym przedmiotem. Także prawdopodobnie uratował mi życie a na pewno uchronił przed poważnymi urazami głowy.

 

W ubiegłą niedzielę niestety kask po raz kolejny miał co robić. Nie wiadomo skąd wleciał mi patyk w przednie koło czego skutkiem była natychmiastowa katapulta. Na początku myślałem że ucierpiała tylko ręka i noga. Jednak im bardziej analizowałem co się stało, tym bardziej uświadamiałem sobie że głową uderzyłem także dość mocno, na tyle że kask przytarł skórę po lewej stronie czoła. Pojawił się lekki ból głowy, następnie lekkie zamotanie. W poniedziałek lekarz kazał czekać co będzie dalej, w środę wylądowałem w szpitalu z pourazowymi bólami głowy. Całe szczęście tomografia nic nie wykazała, także najadłem się strachu i pewnie czeka mnie jeszcze parę dni pobolewania głowy.

 

Uważajcie na siebie i zakładajcie kask przy każdym wyjściu. W ostatnim przypadku wyszedłem pojeździć bardzo rekreacyjnie bo bolał mnie mięsień. Jechałem wolno i zachowawczo jak nigdy. Niestety jak widać nie trzeba robić nie wiadomo czego żeby się "urządzić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasków, kupiłem jakiś czas temu w Decathlonie kask btwin 700, na promocji w cenie 119 PLN. Jedni powiedzą, że za tani, inni, że z Decathlonu to nie kaski. A ja Wam powiem, że bardzo fajnie leży, jest wygodny, ma łatwą regulację, jest stosunkowo tani oraz posiada technologię MIPS. Do tego ciekawa kolorystyka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Podchodze do kupna kasku, szukam jakiejś okazji i wyrwania jakiegoś fajniejszego modelu za małe pieniądze wiem że najważniejsze jest przymierzenie kasku i przmierzony mam kask z bella meta i uvexa. Dlatego w tych firmach szukam czegoś bo wiem że były dla mnie wygodne i wiem który rozmiar mi pasuje. Znalazłem meta forte za 215zl na miastorowerow, bella overdrive za 250zl i uvexa boss race. Ktory nich waszym zdaniem wypada najlepiej. Jak na razie faworytem jest met. Ale znalazłem na allegro jakieś chyba starsze roczniki metow stadavarus i inferno w dziwnie niskich cena po 200zł, a meta forte za 99zl

http://allegro.pl/ka...6810220410.html

http://allegro.pl/ka...6923681934.html

http://allegro.pl/ka...6931370755.html

Czemu te kaski sa tak tanie widać że są od jednego sprzedawcy, czy to jakieś podróbki czy to jakieś stare modele no i czy warto je kupić no i co z wyżej wymienionymi kaskami bell i uvex. Oraz może wasze propozycje.

Oraz kask giro foray mips za 179zł.

Edytowane przez Paszaddz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki nie dzialają  :icon_confused:

 

poza tym rożnie z tymi cenami bywa, może długo leżą u niego. Czyści magazyny.

Swój northwave scout kupiłam w swoim rowerowym, leżał rok, przecenili a ja wynegocjowałam 160 gotówką (z ceny jak dla mnie zbyt dużej z netu np. a mieli go już za 220 na sklepie) wiec można :)

ważne nie tylko jak leży ale te delikatne elementy które używane często mogą się wyrobić czy zepsuć. Mnie dało do myślenia to co kolega forumowy opisał z plastikiem na markowym kasku i lidlowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kask-szosowy-met-stradivarius-ii-wyprzedaz-z-549-i6810220410.html

http://allegro.pl/kask-szosowy-met-inferno-m-wyprzedaz-50-ceny-i6931370755.html

http://allegro.pl/kask-rowerowy-met-forte-245g-52-59cm-z-289pln-i6923681934.html

Już powinny działać, met stradivarius to chyba wysoki mdel.meta i tu za 200zl a na kazdej innej stronce 400+ o to chodzi ale to jakies stare modele i czy oplaca sie je kupić ? No i co sądzicie o reszcie nadają się ? Albo macie coś od siebie ?

Albo met fortr za 99zł gdzie najtaniej na miasto rowerów za 215zł znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na czyszczenie magazynów, sezon zbliża się do końca więc już tego za nominalne ceny nie sprzedadzą, chcą przynajmniej wyjść na zero. Obaj sprzedawcy wymienieni z imienia i nazwiska plus nazwy firm, nie sądzę że szwindel ale można ich dodatkowo sprawdzić w necie.

 

Sam niedawno kupowałem METa za 50% ceny, starszy model po prostu ale okazał się bardzo dobry.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalr75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tylko dodam że jak dalej niektórzy cyklisci zastanawiaj się po co komu kask

Ja dodam od siebie ze dziś mój biedy kask uratował mi życie ,dziś srebna gora zbyt sobie popsuscilem przeleciał kilka hopek ale na jednaj juz się nie opanowałem i zaliczyłem glebę

Kask pękł

Pozdrawiam serdecznie 62c3b97512abe884225f2c8551cd9a92.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...