Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
jelen

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Borsuczy

Lamuserstwo zwłaszcza widać jak ktoś na rowerze ubrany jest jak PR0 R!D3R, ma jakieś kosmiczne okularki przeciwsłoneczne, obcisłą bluzę i nie ma kasku. Widać po takim typku że rower służy mu do leczenia kompleksów

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern
Teraz, Borsuczy napisał:

Lamuserstwo zwłaszcza widać jak ktoś na rowerze ubrany jest jak PR0 R!D3R, ma jakieś kosmiczne okularki przeciwsłoneczne, obcisłą bluzę i nie ma kasku. Widać po takim typku że rower służy mu do leczenia kompleksów.

To jak założy kask nie będzie już miał kompleksów? Tworzysz jakieś oryginalne związki przyczynowo - skutkowe, które jeżeli już mówią o kompleksach, to przede wszystkim Twoich. Przypomina mi to sytuację jak dwóch już mocno podchmielonych gości domagało się w restauracji lampki na stolik, bo tylko oni nie mieli. Kiedy w końcu kelner przyniósł tę lampkę, to wtedy chcieli by zgasić wszystkie pozostałe. :)

Daj ludziom jeździć tak, jak lubią. Nie ma jednej, jedynej racji. A nawet, gdyby była, to nie daje ona prawa (chyba?) do pogardliwego traktowania innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dfq
Napisano (edytowane)

No spokojnie. Znałem gościa który w trasy  jeździł w kasku a "po bułki" 400 m pojechał bez. Skończyło się to dla niego fatalnie.

Na bardzo szerokiej (sic!) ścieżce rowerowej nad Wisłą zderzył się z nastoletnim "wirtuozem" dwóch kółek (chłopaczek postanowił nagle potrenować slalom).

Przyblokowany kierownicą chłopaczka przedni hamulec gościa i OTB na asfalt.

Efekt  - 3 żebra pęknięte  podstawa czaszki, 1.5 roku w szpitalach w  Polsce i Czechach.

Kiedy wrócił do pracy to już nie był ten sam człowiek. Zrobił się jakiś bardzo nerwowy,

Chłopaczkowi nic się nie stało i uciekł.

Na tejże ścieżce jechałem kiedyś treningowo. Pochmurno, mżyście, kompletna pustka. Przede mną z dala jeden starszy gostek na rowerze.

Gdy go wyprzedzałem nagle wystraszył się, czy chciał coś ominąć (szkła?) i walnął mnie w tylne koło.

Przy 30km/h straciłem kierunek jazdy, wpadłem na krawężnik z boku i wyleciałem w powietrze. Spadłem na trawnik przy brzegu z nogami w powietrzu i cud że nie wpadłem do Wisły.

Zakładać kaski . Nigdy nie wiesz co cię spotka !

Edytowane przez dfq

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borsuczy

Porównywanie jakiejś sytuacji w barze do jazdy w kasku, wiedząc co wygra zderzenie przy chociażby 20 km/h- beton czy głowa, ma niewiele sensu. No ale nie ma co się spinać, każdy niech sobie jeździ jak chce. Tak samo niektórzy wchodzą do wody po piwie, robią drifty samochodem na drodze przy której rośnie szereg drzew itd itp. Jest coś takiego jak selekcja naturalna... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
siemalysy
Napisano (edytowane)

Siema.

Pisałem jakiś czas temu o glebie i uszkodzeniu nowo zakupionego kasku MET. Jak dobrze pokierował i podpowiedział @rzezniol za co serdecznie Dziękuję, skorzystałem z programu wymiany uszkodzonego kasku po cenie z rabatem. Warto pochwalić Velo bo sprawa została załatwiona bardzo szybko. Kontakt od dystrybutora nastąpił następnego dnia po wypełnieniu i wysłaniu formularza. Korespondencja była konkretna i rzeczowa, a do tego zapytałem czy mogę wybrać inny, droższy model, oczywiście dopłacając konieczną różnicę. Okazało się, że nie praktykują takich zmian, ale w drodze wyjątku mogą się zgodzić. Wszystko dalej poszło pomyślnie. Kask wysłali kurierem za pobraniem. 

Edytowane przez siemalysy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borsuczy

Dużo tej papierologii było? Jakieś dokumenty ze szpitala, jeśli są, czy coś w tym stylu było potrzebne? Bo chyba musisz mieć jakiś dowód na to, że nie rzuciłeś po prostu tym kaskiem o beton? No i ile % rabatu? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
siemalysy
Napisano (edytowane)

@Borsuczy papierologii okrągłe 0 (zero) ;-) Formularz wypełniłem przez internet. Koniecznie trzeba dołączyć zdjęcia kasku i dowodu zakupu. W formularzu podaje się dane osobowe, opisuje się zdarzenie. Ja napisałem jedno zdanie i jak widać starczyło. Po wysłaniu formularza następnego dnia był kontakt e-mailowy z osobą z Velo i prośba o wysłanie kasku do nich.  Żadnych dodatkowych dokumentów nie trzeba było przedstawiać. 

W internecie znalazłem informację, że za kask płacisz 60% jego ceny. Czyli rabat wychodzi 40 %. Jak sobie policzyłem z cen na ich stronie to tak wychodzi. W każdym razie w e-mailu zaproponowali mi kilka wersji kolorystycznych, gdzie po wyborze podaliby cenę. U mnie było inaczej, niestandardowo bo wziąłem inny, droższy model, ale sam rabat się zgadzał :-) 

Podsumowując. 

Wszelkie formalności konieczne do skorzystania z tego programu są banalnie proste :-)

Edytowane przez siemalysy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Borsuczy

No to fajnie w sumie. Jakby po przedstawieniu dokumentacji medycznej fundowali całkiem darmo nowy kask, jakby mieli jakąś umowę z ubezpieczalnią to dopiero byłby hit. Tak w sumie też nieźle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bet3R

Cześć, polecicie mi  jakiś fajny kask fullface do 300 zł ? :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta