Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

• Mod Team

Ja sobie nie wyobrażam korzystania z telefonu podczas jazdy. Nawet jak koś do mnie dzwoni to zjeżdżam na bok i odbieram jak się zatrzymam. A jak akurat nie mogę się zatrzymać to nie odbieram, i oddzwaniam dopiero jak się zdarzy okazja do zjazdu. Zdrowy rozsadek podpowiada że korzystanie z fona, w szczególności gapienie się w ekran, jest niebezpieczne. Co poradzić jak dookoła pełno idiotów?

• +1 pomógł 4
Odnośnik do odpowiedzi

@sznibjesteś starej daty... Wczoraj koło domu u mnie młody tatuś był tak wpatrzony w fona, że wózek, który posuwał do przodu chyba fujarką bo obie ręce zajęte powoli zmierzał na środek osiedlowej drogi. Skapował jak zbliżyło się do wózka z dzieciakiem auto a on na środku. Cały problem w tym, że jak widać takie zachowanie ma wpływ na innych. Wpadniesz na takiego albo on na ciebie i są kłopoty i nie zawsze tylko idzie wstać i otrzepać się. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Co do patrzenia w telefon, od kiedy jeżdżę po Warszawie jest to widok nagminny i przerażający. Ludzie się gapią w telefon nie przez ułamek sekundy, tylko głowa w dół i coś grzebią. 

Druga kategoria to dzieciaki na rowerach. Takiemu co ma 4 czy 5 lat można wybaczyć, ale 10 latek już chyba trochę mózgu ma. Dość często, niezależnie od miejsca jest tak, że jadą obok siebie całą ścieżką, a gapią się na siebie. Wczoraj miałem taką sytuację. Ja widziałem to z jakiś 20 metrów, tempo dzieciaków spacerowe, więc czasu mnóstwo. Ja się zatrzymałem, a ona nadal jedzie na mnie. "Obudziła się" kawałek przed moim rowerem.

W weekend widziałem faceta na szosie. Położył ręce na kierownicy, opierał się gdzieś w okolicy łokciow. Wyjął telefon i pisał sms. Wszystko jadąc po poboczu dość ruchliwej drogi.

Poziom zdebilenia użytkowników rowerów jest niesamowity.

• +1 pomógł 3
Odnośnik do odpowiedzi