Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

W temacie siateczka lub bez . Widziałem pacjenta któremu wpadła osa/pszczoła (albo inny agresor) .Trzeba było gościa cucić bo zemdlał od ukąszenia w czachę(opuchlizna zamknęła mu oko). Od tego czasu jestem trochę uczulony na brak siatki. W zastępstwie bandama (oczu nie zalewa pot). A dlaczego pro nie mają siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siateczkę ale nie używam, W Rudy Project Zuma siateczka jest dość gęsta i mocno spada wentylacja.

U mnie było kilka niezłych dzwonów rowerowych, ale głowa zawsze bez szwanku. Ale żeby nie było "do czasu" to od jakiegoś czasu śmigam w kasku.

Za to kask narciarski raz mi prawdopodobnie żywot uratował.

 

Wrócę trochę to wcześniejszych wypowiedzi że jadąc w kasku będę wyprzedzany z mniejszym odstępem.

Na początku pomyślałem że to bzdura ale sam chyba faktycznie też tak podświadomie robię, jak widzę jakąś kalekę na gruchocie to pewnie wyprzedzam większym łukiem niż prawilnie wyposażonego bikera w kasku.

Ale...

Trzeba rozważyć sytuację że takie szerokie mijanie może generować większe zagrożenie (również dla rowerzysty) niż normalne.

Kierowca podczas takiego manewru może stworzyć zagrożenie dla pojazdów z przeciwka, jak się zrobi gorąco to raczej wybierze opcję powrotu na prawo i uderzenie rowerzysty niż zderzenia czołowego z autem z naprzeciwka.

 

A na podejście "Mam kask - mogę więcej" rady nie ma, każdy ma swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja siatkę mam tylko w 3 czołowych otworach. Uważam że jak coś ma wpaść pod kask i mnie zeżreć to i tak to zrobi :P Zwolennikiem siatki byłem to momentu zakupu pierwszego kasku, który takową posiada. Niestety siatka uniemożliwia podrapanie się w głowę co potrafi nieźle wkurzyć. A jazdy bez bandany i tak sobie nie wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem czerep.

 

Padło na Meridę Champion. Duże długie otwory bardzo dobre wykonanie. Cena 119zł.

 

Ustawiłem dobrze paski i całą resztę. Teraz mam mały dylemat...

 

Jak założę kask i wyreguluję pokrętłem trzymanie kask trzyma się głowy w zasadzie dobrze.

Nie spada nawet jak potrząsam głową i gdy pochylam głowę ku ziemi. Jak zapnę pasek jest jeszcze lepiej.

 

Teraz pojawia się pytanie: czy jak wezmę zapięty kask w obie dłonie to czy może się lekko przesuwać na głowie w prawo-lewo?

Czy też ma siedzieć dosłownie nieruchomie?

Rozumiem, że kask siedzi na włosach i okrągłej głowie co ułatwia takie przesuwanie ale czy to jest ok czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Meridy od zeszłego sezonu i zrozumieć nie mogę jak można jeździć bez kasku - zwłaszcza po naszych kochanych drogach z równie kochanymi akwizytorami za kółkiem. Co do pytania o "ruchliwość" kasku to możliwości masz dwie - albo regulujesz plastik, wtedy powinien trzymać głowę w miarę sztywny, albo zapinasz pasek pod brodą i wtedy można trochę poluzować 'plastik' dzięki magicznemu kółku meridy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze sie pod temat, szukam kasku w przedziale 100-200zlt max, jednak nie chce wydawac zbyt wiele, wiec jak bedzie taki za 150zlt to mi wystarczy, jestem amatorem jednak chce sie jakos zabezpieczyc. Szukam kasku uniwersalnego jezdze raczej szosa ale po lasach tez czasem mykam. Kolory jakie mnie interesuja to granatowy,czarny, szary- pasujace pod vipera gts :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem kask za 60 zł. Wiem, że może paść po sezonie,dwóch, ale lepiej taki, niż czekać z zakupem.

W razie kraksy (puk puk, odpukane :D) na trasie, zadanie swoje spełni - pianka przyjmie uraz chroniąc głowę. I tak po takiej przygodzie kask do wymiany.

A wolę mieć tańszy model, by głowę osłaniał, niż powtarzać swoim dzieciom, by w kaskach jeździły a samemu dawać zły przykład :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzysta ktos z RP Sterlinga( najlepiej aktualny model),jakie wrazenia głownie chodzi mi o wentylacje -podstawowy argument. W sumie to najlepiej wentylowane sa kaski do szosy(i nie powiem najepiej mi sie podobaja), ale jakos nie umie sie przekonac do wykorzystania ich w AM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum miał może okazję widzieć na żywo ten kask lub posiada taki?? Chodzi mi o to czy warto go kupować. Pierwszy raz będę kupować kask, więc przydała by się opinia doświadczonych użytkowników.

 

http://www.salon-rowerowy.pl/kask-kellys-rebus-white-black-grey-brown-p-1035.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...