Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

A na przyklad ja :D

 

Posiadam model X3M, czyli bardziej popularny z tej firmy. Plusy to ogólna cena (niektóre wersje bez xtra malowania schodzą poniżej 150PLN), znaczna głębokość kasku (powiem tylko że mierzyłem wszystko co było, i dopiero Lazer mnie usatysfakcjonował) i dobrze działająca regulacja. No i in-molding i daszek oczywiście, ale teraz to standardy :)

 

Podpisuję się jedną ręką pod tym, co napisałeś (podpisałbym się dwoma, ale druga w gipsie;). Kask X3M najlepiej pasował na moją kanciastą czachę a przymierzałem sporo innych Giro, Bell, Northtec z różnych półek cenowych. I, co najważniejsze, sprawdził się w boju - wytrzymał uderzenie o asfalt chroniąc skutecznie nienajmądrzejszą zawartość, która wraz z całą resztą wyprzedziła rower po nadużyciu przedniego hamulca (ostatni odczyt w czarnej skrzynce - 32 km/h;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze jeszcze niedawno miałem nastawienie do kasku takie jak każdy ... czyli po cholerę mnie to przecież jeszcze ani razu nie poleciałem na łeb :D starsi mnie już dawno namawiali ale ja zawsze nie i nie , aż w końcu zachciało mi się kupić termo gacie i koszulkę to mnie wzięli na szantaż , potem poczytałem tu na forum pooglądałem filmiki z gleb i teraz twierdze że kask to jednak podstawa :P (dobrze że obeszło mi się bez "mądry Polak po szkodzie :)) Kupiłem sobie Lazera i jestem bardzo zadowolony kask wygodny , regulacja po prostu wspaniała polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Czy ktoś z was może używa kasku Merida Element? Jak się sprawuje?

Ponieważ zastanawiam się nad kupnem Element Black.

Znalazłem w miarę fajna ofertę.

 

Norma en 1078

 

EPU-shock Absorbing System

System rególacji zakresu obwodu w danym rozmiarze

Rozmieszczenie warst ochronnych wewnatrz kasku

 

Dostepne rozmiary:

M" (55-61 cm)

L"(59-65cm)

 

 

Zastanawiam się też który z tych rozmiarów jak na gościa o wzroscie 180 cm

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Dostepne rozmiary:

M" (55-61 cm)

L"(59-65cm)[/i]

 

 

Zastanawiam się też który z tych rozmiarów jak na gościa o wzroscie 180 cm

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Hihihihi :)

 

Toć wzrost nijak się ma do obwodu czaszki, rozmiar kasku dobierasz do obwodu głowy; kształt kasku dobierasz do kształtu głowy = trzeba przymierzyć, żeby potem nie płakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy :) . Przymierzam się właśnie do kupna kasku i tu proszę o poradę. Kiedyś jak większość byłem przeciwnikiem kasku ale po wypadku (miałem wtedy kask Authora - Basic) polubiłem kaski i stwierdziłem że kolejny nabytek będzie troszkę lepszy. Przeznaczenie - głównie mtb xc i chronienie mego łba :) .

Mam do wydania ok. 250zł. Na Allegro znalazłem 3 takie oferty. Co Polecacie? Pozdrawiam i z góry THX za odpowiedzi:)

 

http://www.allegro.pl/item672296696_kask_s...kazja_w_wa.html

http://www.allegro.pl/item669212665_nowy_k..._do_wyboru.html

http://www.allegro.pl/item669412356_nowy_k...super_kask.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gvs, mam tego Scotta, tyle że z nowym system regulacji, już na pokrętło, a wcześniej miałem dokładnie ten sam model w kolorze czarny mat. Kask jest bardzo wygodny, ma naprawdę duże otwory wentylacyjne i sporo możliwości regulacji, więcej niż z nowym systemem, w komplecie masz bardzo fajny pokrowiec na kask. Jakość wykonania na wysokim poziomie, dlatego po dłuższych poszukiwaniach wziąłem znowu Scotta, bo za MET'a w tej jakości wykończenia musiałbym szykować około 350zł.

Na TEJ stronie możesz obejrzeć sobie ten kask z każdej strony.

Polecam sprawdzić dokładnie jaki masz obwód głowy - zmierz głowę nad uchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem drogą kupna Uvex'a Supersonic RS... Pierwotnie namierzałem się na coś z Giro bądź Bell'a, ale poszedłem do sklepu (warszawski Bikeman przy Beli Bartoka), przymierzyłem większość asortymentu... i wyszedłem - bez kasku, za to z bólem głowy. Na niezbyt dużą, za to względnie wysoką głowę nie udało mi się dopasować niczego z oferty tych dwóch firm. W ramach dalszych poszukiwań postanowiłem sprawdzić uvex'a... i bingo. Supersonic jest robiony w dwóch rozmiarach - na mój czerep przypasowała mniejsza (i lżejsza - wg. danych producenta niecałe 270g) wersja. Innymi słowy - dla "jajogłowych" nadają się nie tylko MET'y - można też próbować Uvex'a. Tak czy inaczej - morał z całej opowieści jest tylko jeden. Mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć...

Zgadzam się, ale:

najlepszym wyjściem jest przymierzyć kask, który chcemy kupić. Ja kupiłem pierwszego Scotta kierując się rozmiarem MET'a i okazało się, że wg Scotta mam rozmiar M, a nie L. A co do Uvex'a, to potwierdzam, bardzo ładne, dobrze wykonane i wygodne kaski z dobrą regulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

chce kupić sobie kask (dopiero zaczynam bikowanie) i zastanawiam się bo jeżdżę Amatorskie MTB i nie wiem czy kas typu sszaki (pare postów wyżej) nadawał by się czy musze kupić ze szczęką na przykład jak ten??? Podobają mi się oba ale bardziej ten pierwszy bo jestem amatorem, są tańsze, jest praktycznie do jeżdzenia w miescie (chyba? jeśli sie myle wyprowadźcie mnie z błędu) jak i można spokojnie by było w lesie...

 

Pozdrower :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MTB to ani orzeszek, ani fullface - zagotujesz się w nich, zwłaszcza w full-u. Kup klasyczny kask szosowy/mtb (te 1 nie mają daszka). Nie chcesz wydać dużo kasy to popatrz na Northtec - zbierają pochlebne opinie i nie wyglądają jakoś kiepsko, a i cena nie odstrasza jak na 1 kask. Poszukaj modeli Modena, Raden, bez daszka Phoenix.

http://www.allegro.pl/item697246404_kask_n...olory_wawa.html

http://www.allegro.pl/item698598357_kask_r...2_norma_ce.html

http://www.allegro.pl/item697235224_kask_n...olory_wawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja właśnie zacząłem sezon rowerowy ( tak to jest jak sie zbyt długo kończy sezon narciarski, ponad 4 miesiące o kulach xD) i sie przymierzam do kupna kasku, mam zamiar go używać głównie w górach, raczej takie ostrzejsze XC, i sie zastanawiam, czy full face z odpinana gardą i daszkeim nie byłby optymalny, bo jak sie jedzie gdzieś przez gałęzie, czy wogole taki mini downhill to sie przydadzą dodatkowe osłony, a wrazie czego można je odpiąć, dobrej jakości Authora moge dostać za 150zł więc niska cena, gościu powiedział tylko tyle, że jeździł w takim troche, ale żebym se porównał cene, że dobry zwykły fullface to koszt koło 300-350zł ( BELL) a ten 150... i to byłą cała rozmowa, dlatego sie zastanawiam, czy kotś może używał taki kask,a najlepiej żeby go był zmuszony "sprawdzić", bo glupio by było sie męczyć w takim fullface a po glebie sie okarze że sie garda złamała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu, piszę tutaj.

 

Mam do wydania na kask 150-200 zł.

W grę wchodzą kaski MET lub Trek Interval. Szczególnie w tym ostatnim czułem się bardzo dobrze. Ktoś coś wie o Intervalu? (na forum znalazłem bodajże tylko jedną wypowiedź)

Aha - kask ma mi służyć na wyprawy raczej szosowe, lub spokojne terenowe.

 

 

A w ogóle witam - to mój pierwszy post na forum. A już za kilka dni stanę się posiadaczem Krossa TransAlpa, i na nowo rozpoczynam rowerową przygodę :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ktoś pisze, że kask nie ma sensu, to jest w błędzie.

 

Na własne oczy widziałem, jak kolega jechał rowerem, jakoś niefortunnie skręcił i wywalił się centralnie na kamień w drodze, dostał drgawek, nie wiedział co się dzieje na około. Wstrząśnienie mózgu...

 

Inny jeżdżący na serio, po zjeździe nie zauważył hopy, wystrzelił kilka metrów w górę i zatrzymał się na drzewie, kask połamał się w 3 d*, co by było z jego głową?

 

Dzieciak wracając rowerem z mojej podstawówki, na skrzyżowaniu spotkał się z busem, zdążył znacznie wyhamować(chłopak był w kasku). Ale nie zdążył całkowicie, chłopak znalazł się na masce, chyba stracił przytomność, ale nie pamiętam, dawno to było:rolleyes: Znów pytanie, co byłoby z jego głową bez kasku???

 

Przy upadku głowa, spośród ważnych narządów ma największe szanse na uszkodzenie. A argument, że kask nie chroni i tak, przed pędzącym pojazdem, to jak już wcześniej opisałem, może ochronić przed hamującym pojazdem:blush:

 

 

Ja uważam, że jazda w kasku nie powinna być obowiązkowa, ale powinna być wymogiem do uzyskania nieodpłatnej pomocy medycznej.:(

Edytowane przez wikrap1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...