Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

@sznibjesteś starej daty... Wczoraj koło domu u mnie młody tatuś był tak wpatrzony w fona, że wózek, który posuwał do przodu chyba fujarką bo obie ręce zajęte powoli zmierzał na środek osiedlowej drogi. Skapował jak zbliżyło się do wózka z dzieciakiem auto a on na środku. Cały problem w tym, że jak widać takie zachowanie ma wpływ na innych. Wpadniesz na takiego albo on na ciebie i są kłopoty i nie zawsze tylko idzie wstać i otrzepać się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do patrzenia w telefon, od kiedy jeżdżę po Warszawie jest to widok nagminny i przerażający. Ludzie się gapią w telefon nie przez ułamek sekundy, tylko głowa w dół i coś grzebią. 

Druga kategoria to dzieciaki na rowerach. Takiemu co ma 4 czy 5 lat można wybaczyć, ale 10 latek już chyba trochę mózgu ma. Dość często, niezależnie od miejsca jest tak, że jadą obok siebie całą ścieżką, a gapią się na siebie. Wczoraj miałem taką sytuację. Ja widziałem to z jakiś 20 metrów, tempo dzieciaków spacerowe, więc czasu mnóstwo. Ja się zatrzymałem, a ona nadal jedzie na mnie. "Obudziła się" kawałek przed moim rowerem.

W weekend widziałem faceta na szosie. Położył ręce na kierownicy, opierał się gdzieś w okolicy łokciow. Wyjął telefon i pisał sms. Wszystko jadąc po poboczu dość ruchliwej drogi.

Poziom zdebilenia użytkowników rowerów jest niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 10:49, Mr. Dry napisał:

Zachęta po duńsku 🙂

Fajna mi zachęta... Ubrał kask i od razu w coś przywalił łbem :confused: Toż to niebezpieczne...

Z telefonami to dramat...  paragrafy są, ale policja słabo sie bierze za egzekwowanie.  Wolą sobie stanąć na 50m chodnika, który używają niemal tylko rowerzyści i nie ma tam ddrki i nie ma jak tego objechać ulicą niż zabrać się za dziesiątki ludzi z telefonem w ręce. Mnie akcje policji martwią o, tyle że dla mnie telefon to aparat i często robie zdjęcia jadąc. Z tym że obsługuje go nawet nie dotykając ekranu a często nawet na niego nie patrząc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uvex hlmt 10, kontra Fox Rampage. Uvexa dzisiaj mierzyłem, L była względnie ok, był lżejszy niż się spodziewałem po kasku FF. Foxa niestety nie mam gdzie zmierzyć. Fox ma mips, Uvex nie. Czy poza tym warto dopłacić 300zł do foxa? Kasku chcę używać m.in. w bike parkach w Szczyrku, Bielsku, BGT, na Rychlebskich ścieżkach itd. Dopiero zaczynam zabawę z kolarstwem grawitacyjnym, więc jeżdżę raczej ostrożnie, ale chciałbym progresować. Póki co jedyny mój kask, to btwin 500 z deca, który sprawdza się przy jeździe po płaskim, ale w górach nie czuję się w nim pewnie. Co byście wybrali?

 

Edytowane przez mckarmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w miarę budżetowego kasku na głowę 55cm, trasy szosowe, ale krótkie dystanse. Myślałem o tym decathlonowym https://www.decathlon.pl/p/kask-rowerowy-van-rysel-roadr-500/_/R-p-300818 Zda to egzamin czy coś lepszego jest w tej cenie? Od razu zaznaczę, że nie mam możliwości przymiarki stacjonarnie, muszę zamawiać przez interent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii, jeździłem  w górach w temp.powyżej 30 stopni.

Też się obawiałem tego, jestem zaskoczony na plus w tej kwestii. 

jedyny minus kask jest cięższy od standardowego ( 270g)  przy dłuższych jazdach powyżej 5 h,  zaczyna być odczuwalne. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 20:49, mckarmi napisał:

Uvex hlmt 10, kontra Fox Rampage. Uvexa dzisiaj mierzyłem, L była względnie ok, był lżejszy niż się spodziewałem po kasku FF. Foxa niestety nie mam gdzie zmierzyć. Fox ma mips, Uvex nie. Czy poza tym warto dopłacić 300zł do foxa? Kasku chcę używać m.in. w bike parkach w Szczyrku, Bielsku, BGT, na Rychlebskich ścieżkach itd. Dopiero zaczynam zabawę z kolarstwem grawitacyjnym, więc jeżdżę raczej ostrożnie, ale chciałbym progresować. Póki co jedyny mój kask, to btwin 500 z deca, który sprawdza się przy jeździe po płaskim, ale w górach nie czuję się w nim pewnie. Co byście wybrali?

 

Jak Sziva radzi zamow i przymierz. Ja też myslalem nad foxem(inny model) ale przymierzylem UVEX Finale i nic nigdy tak nie leżało jak ten. A po poszukiwaniach oszczędzilem na nim 300pln. Czyli ponad pół ceny foxa, który pasowal na moją głowę najgorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Czyli to całe 3d to regulacja objemy góra dół ?

Mam ten kask w rekach i jest taka możliwość,

tak czy tak odpada, bo mój baniak z duży chyba, gniecie mnie na skroniach jakkolwiek bym go nie regulował .

To może jakaś porada ,coś lekkiego i trochę większego, z dobrą regulacją, tak do 250 zł cel turystyczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jeżdżę w kasku, ale dzisiaj pierwszy raz się przydał. Jechałem po PR na segmencie Stravy, była kałuża, wjechałem, ale było głębiej niż myślałem. Zaliczyłem lot przez kierownicę, a na koniec jak przyłożyłem głową w glebę nadzianą korzeniami to aż mi się gwiazdki pokazały. Z lewej strony czoła mam nawet obcierkę. Bez kasku różnie mogło się skończyć. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaliczyłem identyczny lot. Zdecydowanie najgorsza opcja, bo nie masz ani kontroli, ani nawet nie wiesz kiedy to się stało.

Pamiętaj że jak będziesz miał jakiekolwiek niepokojące objawy, to powinieneś iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W końcu trafiony pasujący i wygodny Alpina Carapax. Miałem 4 Alpiny różne modele i mtb i szosowe do przymiarki to u mnie występuje problem, że prawie wszystkie kaski kolidowały mi z uszami, chyba mam jakoś dziwnie wysoko te uszy usytuowane 😜 Ale np wszystkie mój ojciec tez mierzył i mu tylko 1 z 10 kasków nie pasował na łeb. Mógł mnie nie bić w dzieciństwie to pewnie byłoby inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...