Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam możliwości edycji poprzedniego posta, ale tak jak myślałem w sklep olał sprawę, odpisując, że uzyskał informację od dystrybutora, że "W Rudy Project nigdy nie było takiej akcji."

Dystrybutor jeszcze nie odpisał, a w międzyczasie napisałem też bezpośrednio do Rudy Project. Z własnego doświadczenia wiem, że wiele poważnych firm potrafi pochylić się nad indywidualnym przypadkiem i może coś zadziałają.

Na poniższych stronach znalazłem info, że jednak taki program istnieje (nie u nas oczywiście):

 
Przykre, że jesteśmy traktowani chyba nawet gorzej niż kraje trzeciego świata :-(
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre zwłaszcza że produkty rudy project kosztują kupę kasy. Cóż, pozostaje wybierać innych producentów. Co do sklepu to w zasadzie praktycznie mają związane ręce, wszystko zależy właśnie od producenta, a w następnej kolejności od dystrybutora, sklep jest na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co te biadolenie o trzecim swiecie?

Jak widac Rudy ma podobna polityke dla calej Europy. Nie znalazlem innych informacji, niz te z powyzszych wpisow.

Dla pocieszenia ten kask nie kosztuje 1000zl ;)

Malo kto kupujac kask zastanawia sie czy firma oferuje crash replacement. Osobiscie nigdy nie zwracalem na to uwagi przy zakupie i w sumie dalej tego nie robie. Chociaz pare lat temu, kilka tygodni po zakupie topowego wowczas Giro mialem bliskie spotkanie z okolicznosciami przyrody, gdzie rozlupalem kask. Giro wowczas oferowalo jakis deal w ramach crash replacement. 

Z drugiej strony, predzej, czy pozniej kazdy bedzie mial jakas "przygode", w ktorej cos ulegnie zniszczeniu. Chyba nikt nie bedzie oczekiwal, ze wszyscy produceni beda oferowali na swoje produkty crash replacement?

Shit happens, spisujesz kask na straty i kupujesz nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa bym nie powiedział gdyby ich kaski kosztowały po 100-150-200 zł. Od 200 zaczynają się u nich modele ekonomiczne, a główna oferta to ceny już od 400 zł wzwyż. Mało to nie jest, a biorąc pod uwagę fakt że taki program jest w usa i kanadzie to znaczy że się da. A że nie ma go w europie to jak dla mnie olewacki stosunek do klienta, zwłaszcza że nie mówimy o budżetowej marce. Dla przykładu MET ma crash replacement, na 2 lata.

A z innej beczki, jakby ktoś szukał fullface z odpinanym podbródkiem to author wypuścił w dobrej cenie (249):
https://velo.pl/stroje/kaski-i-akcesoria/kaski/author/creek-ff

Mam wersję zwykłą (creek) i pod względem cena/jakość jest super, natomiast ten to chyba najtańszy kask z odpinaną szczęką i normalnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1415chris: Biadolenie, bo każdy chciałby być równo traktowany - a jeżeli firma posiada taką politykę, to w dobrym guście by było, aby była ona stosowana we wszystkich krajach gdzie produkt jest sprzedawany.

Kupując kask również nie patrzyłem na tego typu sprawy jak crash replacement (chociaż wiedziałem, że coś takiego istnieje), chociaż teraz pewnie trochę bardziej boli, bo kask miałem ubrane zaledwie kilka razy. Z drugiej strony jestem bardzo zadowolony, że go miałem na sobie, bo inaczej mogło być gorzej z moją głową. Dodam, że pewnie kupię kolejny kask tej firmy, bo mi bardzo przypasował, a to chyba jedna z najważniejszych cech kasku. Myślę, że m.in. dlatego tak długo jeździłem bez kasku, bo nie mogłem znaleźć tego właściwego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest baaardzo duże prawdopodobieństwo, niestety

U mnie na półce leży identyczny.
Znajomy świadomie kupił "replikę" prosto z chin ... był mu za duży i mi "podarował".
Na szybko po fotach mogę stwierdzić że:
-  mają identyczne gąbki wewnątrz,
- tak samo kiepsko wykończony,
- oryginał ma element odblaskowy z tyłu na poziomej poprzeczce
- w oryginale napis "protone" zaczyna się nieco wyżej.

No i oryginał to koszt znacząco ponad 600 zł ceny na aliexpres już od 100 zł ;)     

Trzymam go na rezerwę jakbym tak kiedyś rozbił mój podstawowy (tfu tfu i puk puk) i nie miał w czym te kilka dni jeździć zanim kupię nowy.
Obym nie musiał go testować w sytuacji krytycznej ;)

Zalecam podwyższona ostrożność bo to bardzo często podrabiany kask.

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez rzezniol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uaktualnienie odnośnie polityki crash replacement firmy Rudy Project - może kiedyś się komuś przyda (oby nie).

Po tym jak centrumrowerowe napisało mi, że dystrybutor udzielił im informacji, że: "W Rudy Project nigdy nie było takiej akcji", postanowiłem napisać bezpośrednio do producenta. Producent odpisał mi, że swoje zapytanie mam kierować bezpośrednio do polskiego dystrybutora tj. firmy SAT TS Sp. z o.o. O dziwo otrzymałem od nich informację, że jednak jest coś takiego jak crash replacement i obejmuje czas 12 miesięcy od zakupu i można za połowę ceny nabyć dowolny kask z oferty Rudy Project. Nie posądzam tutaj o złą wolę sprzedawcy, też nie wiem na ile pomógł mój e-mail bezpośrednio do producenta, ale finał jest taki, że otrzymam nowy kask (też Rudy Project Rush) w cenie 180 zł. Co prawda swój kask nabyłem w sporej promocji (ok 240 zł), a cena z katalogu (co prawda już nowej serii) wynosi 380 zł, ale i tak jestem bardzo zadowolony :-) 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i cenne info, taka oferta to zawsze ukłon w stronę klienta. Ja u siebie w kolekcji też już mam na półce rozwalony kask Giro, uratował mi głowę więc ma u mnie zaszczytne miejsce. Chętnie bym skorzystał z takiego upustu i kupił drugi dokładnie taki sam, sprawdzony w boju ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, Bontrage oferuje w pierwszym roku od zakupu nowy kask za free.

Sklep pt Mantel oferuje 2 letni kask crash replacement na wszystkie kaski z ich ofert. Oczywiscie kask musi byc kupiony u nich. Wyjatkiem sa Giro i Bell, tu 3 lata.

Daja 40% rabatu od kosztu starego kasku. Nawet jak now kask jest w jakiejs promocji, moze to byc nawet spory upust, to i tak dalej dostaje sie odpowiednik 40% pierwszego zakupu. Moze sie okazac, a z biegiem czasu, jest na to duza szansa, ze kiedys kupion kask, jest obcnie sporo tanszy. W takiej sytuacji mozna miec nowy kask za ulamek placonej ceny. Jest to duzo lepsze niz firmowe 50% od MSRP. Bo i tak kupujemy w sklepach gdzie wyjsciowe ceny sa  nizsze od MSRP.

Nie wiem czy ktos moze zaoferowac lepsza polityke.

Oczywiscie najlepiej aby nie byc w takiej sytuacji ale jak to mowia, sam tego doswiadczylem shit happens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenie z innym brandem. Moj obwod miescil sie w gornym zakresie rozmiaru M ale nawet nie moglem go dobrze zalozyc na glowe.

Co prawda masz jeszcze 2cm teoretycznego zapasu ale to moze byc tylko teoria. Rownie dobrze M-ka bedzie pasowac. Ja bym w takiej sytuacji bral dwa rozmiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie kaski nieco się różnią w zależności od zastosowania i przewidywanych obciążeń. Ale  takie pytania, to podstawa podstaw. Może byś kolego coś poczytał, zanim zaczniesz pytać o to, ile kół ma rower?

https://www.google.com/search?q=rodzaje+kasków+rowerowych&rlz=1C1GKLA_enPL650PL650&oq=rodzaje+kasków+rowerowych&aqs=chrome..69i57.6623j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Edytowane przez Pietern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mynameismud napisał:

Czy jest duża różnica pomiędzy kaskami typu szosa, MTB i enduro

I tak i nie  ;)
W upraszczając można powiedzieć ze kask MTB to taki szosowy z dołożonym daszkiem .
Ze względu na pozycję szosowy zazwyczaj nie ma daszka. Daszek prowokuje do zadzierania głowy aby cokolwiek widzieć w dolnym chwycie.
Daszek w MTB przydaje się do zbierania gałązek sprzed twarzy ;).
Enduro upraszczając to taki MTB z bardziej zabudowaną potylicą ... słowem "głębszy".

W każdym da się jeździć na każdym rowerze, jednak kask ukierunkowany na dany rodzaj aktywności uprzyjemnia ją.
Mam Met Kaos, który swego czasu był pozycjonowany jako kask do cięższych zastosowań terenowych.
Jako kask MTB XC czy MTB AM  sprawdza się rewelacyjnie, w gravelowaniu na baranku już mniej bo jednak daszek zasłania widoczność w dolnym chwycie.
Co nie zmienia faktu że jest to mój jedyny kask i już się przyzwyczaiłem, choć ze względu na zużycie szykuje się zmiana a w zasadzie nowy kask już do mnie jedzie ;)

Pozdrawiam     

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko jasne. Wnioskuję, że niezależnie od typu kasku będzie chronił głowę na przyzwoitym poziomie. Widziałem sporo komentarzy do różnych kasków apropos sposobu wykonania (in mold) i poziomu ochrony boków/tyłu głowy - jakieś ważne punkty w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki "pro tip" kup kask przede wszystkim WYGODNY z atestem, znanej firmy, najlepiej takiej specjalizującej się w tej dziedzinie.
To czy będzie nieco głębszy czy nie ma nieco mniejsze znaczenie ;). Choć ja osobiście w zbyt płytkich czuję się jakoś tak ... dziwnie.

Pozdrawiam  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz taki żeby zaszedł ci normalnie na głowę i tyle, tak żeby "okalał" głowę. Poczujesz jak pomierzysz kilka modeli, to niestety trzeba dobrać pod swoją głowę. Jak chcesz uniwersalny kask to weź jakiś normalny mtb ze zdejmowanym daszkiem. Szosowy jest troszkę wygodniejszy na szosie, ale branie specjalnie kasku szosowego raczej nie ma sensu. Kaski z zabudowanym tyłem (potylicą) będą fajne jeśli jeździsz dużo na miejscówki i w góry, czyli zakładasz kask jak wjeżdżasz na trasę. Jak łapiesz porządną glebę to zwykle uderzasz bokiem kasku, tyłem głowy możesz przywalić przy bardziej ekstremalnych zjazdach. Zwykle.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...