Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko napomknę: jeśli masz kupić kask za grubą kasę, za oszczędności czy po prostu w stosunku do zamożności stosunkowo drogi, zastanów się dwa razy. Jak go skasujesz będziesz musiał kupić drugi. Jak ktoś szuka kasku w stylu enduro to pod względem cena/jakość polecam author creek. Całkiem w porządku, zwłaszcza jak razem zbierzemy cenę, poziom wygody oraz ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego Creeka da się dokupić gąbki? Poszukałem chwilę i coś nie znalazłem. naprawdę on wydaje się być spoko, jedyne wady jakie znalazłem w necie to brak siatki na owady i jakieś chwiejne mocowanie. Trochę trzeba będzie pobawić się w druciarstwo i prowizorkę, ale ja lubię takie zajęcia. O ile będzie pasować mi do łepetyny to będzie super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki mają bardzo prosty kształt, myślę że można dokupić jakieś uniwersalne i ewentualnie podciąć pod wymiar. Mi mocowanie pasuje, a co do siatki na owady to pytanie do czego szukasz. Kask z założenia i wyglądu jest dedykowany raczej pod enduro, a że jest zabudowany z tyłu to razem z siatką byłoby trochę za gorąco. Jak szukasz czegoś do jazdy typu xc to szukaj razem z siatką, jak pod ostrzejszą rąbankę to creek będzie lepszy. Owady brałem na kask zwykle jak jeździłem po asfalcie wśród pól albo na szutrach, jadąc w dół raczej ich za wiele nie nałapiesz. Aha, nie ma jeszcze też regulowanego ani odpinanego daszka, mi to nie przeszkadza ale tobie może. Creek wygrywa przede wszystkim ceną. Jakbyś chciał zostać przy większym budżecie to zobacz jeszcze Bell 4Forty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kasku do 200 zł, będzie używany do jazdy głównie po mieście (ścieżki rowerowe + drogi z ruchem samochodowym) około 25 km dziennie. Ważne żeby kask był przewiewny oraz można było założyć bez problemu okulary przeciwsłoneczne. W tej cenie chyba warto już szukać kasków z systemem MIPS?

Moje propozycje:

https://www.sportpoint.pl/pl/kaski-rowerowe-mtb/29714-bell-traverse-gloss-hibiscus-black-bel-7087813-0768686094729.html

https://www.sportpoint.pl/pl/kaski-rowerowe-mtb/30020-giro-compound-matte-grey-gr-7089279-0768686072796.html

Kas również może być z zagranicy, jeśli jest jakaś dobra cena w porównaniu do cen polskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MET Funandgo. Fajny, ładnie wykonany, wygodny. Problematyczna może być uniwersalna rozmiarówka 54-61 czy coś w tych granicach. Kask będzie dobrze siedział na głowie, ale jeżeli jesteś w dolnej granicy to wygląda on dość masywnie na głowie co mi osobiście się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja kupiłem hełm Author Creek. Jeżdżę w miarę normalnie, tylko szybko, a wziąłem taki kask bo uczę się robić wheelie i zapewne na nauce tego się nie skończy. Kask lekki, bardzo dobrze leży na głowie, chociaż może i jest dla mnie minimalnie za płytki... Wygląda na ciężki i grzejący w łeb, ale podczas jazdy, dzięki otworom wentylacyjnym jest w głowę zimniej niż bez niego. Mocny ma przewiew. Punktu odniesienia nie mam, bo to mój pierwszy kask, ale jest po prostu dobry. Raz go wyregulowałem i jeżdżę z nim nawet nie czując go na głowie, jest spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 07:33, rzezniol napisał:

To czy kask spełni zadanie i oczekiwania dowiesz się przy wypadku ;)
Pozdro 

Chyba wykrakałeś :) Dziś zaliczyłem konkretne OTB i dwutygodniowy MET Terra ochronił mój czerep. Nie pękł, ale widoczne są na nim wgłębienia. Chyba muszę zakup nowego kasku powtórzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borsuczy żadna ewolucja. No może całe OTB było ewolucją. W każdym razie cisnąłem w lesie, było delikatnie z górki, więc prędkość była znaczna. W ostatniej chwili zauważyłem leżącą kłodę na ścieżce. Droga biegnie w lekkim dołku dlatego kłoda ta w miejscu gdzie przednim kołem w nią uderzyłem była co najmniej 20-30 cm nad ścieżka. Zabrakło czasu na reakcję i tyle. Nie wiem czemu tak późno to zobaczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...