Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

@zborek Kaos to świetny kask :).

Przerażałem te Kaosy tego sprzedawcy i tez mają to samo zapięcie co Veleno .
Ja w swoim mam pokrętło. Zaciekawiony tym faktem zacząłem się przygadać ofertom.
Wychodzi na to ze to kaski z bardzo starej oferty - wiśniowy Kaos ma datę produkcji luty 2009 lub 8.
Do tego brak spójności opisu z tym co widzę na zdjęciach.
UltimaLite ma inne paski jakkolwiek to zabrzmi są lżejsze :).
W opisie wkładka z przodu GelO2 na zdjęciach Coolmax.
No i ostatnie Safe-T Smart to system dopasowania z pokrętłem a w tych kaskach pokrętła brak.

System dopasowania z tych kasków to  Safe-T X

Słowem skopiował opis aktualnej oferty i włożył ją do swoich kasków. Cena wynika z daty produkcji. 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zborek napisał:

THANTEOS, jaki masz obwód głowy i jaki masz rozmiar kasku? 

~55,5-56cm  rozm. M

Wszystkie kaski (MET, Mavic, Seven) kupowałem do tej pory przez internet sugerujac sie tylko i wylacznie rozmiarowka producenta i ze wszystkich zakupow bylem zadowolony -  w wiekszosci przypadkow jest to wlasnie rozm M, ewentualnie M/L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że mój obecny Giro Havoc jest już nieco styrany, postanowiłem kupić jakiś nowy kask. Limit, którego nie chcę przekroczyć, to 500 zł.

W trakcie przeglądania ofert wpadł mi w oko BH BIKES EVO:

Czy ktoś z forumowiczów miał już styczność z kaskiem firmy BH BIKES?

 

A może jednak coś z bardziej znanych firm? Np.:

CRATONI C-BOLT

RUDY PROJECT STERLING

 

RUDY najcięższy, ale ma ma za to najbogatsze wyposażenie.

Będę bardzo wdzięczny za każdą opinię.  :-)

 

--
Pozdrawiam.

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie planuje zmienić mój kask z Deca 500 , na kask mam do wydania ok 250zł, Znalazłem kilka modeli ale nie wiem który wybrać i czemu niektóry są opisywane jako szosowe skoro nie różnią się aż tak mocno czy chodzi głównie o możliwość montażu daszka i więcej otworów ? :) tu moje propozycje:
http://allegro.pl/kask-mtb-giro-revel-mips-matte-black-54-61cm-i7213384232.html

http://allegro.pl/kask-rowerowy-uvex-i-vo-c-56-60cm-i6892129758.html

http://allegro.pl/kask-rowerowy-kross-ventego-r-m-54-58-i7158111665.html

http://allegro.pl/kask-szosowy-lazer-blade-r-l-58-61cm-i7101991870.html

http://allegro.pl/kask-merida-beetle-black-hm-md115-m-i6843031619.html

co byście wybrali albo polecili coś swojego ? :) i jak jest z rozmiarówką większość ma małą różnicę np. 59-61 a inne np. 54-61 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapomniałem dopisać ( pytałem jakiś czas temu) a przy okazji będzie odpowiedzią na posta wyżej.

Kupiłem MET Funandgo, sprawia wrażenie solidnego i dobrze wykonanego. Jedyne do czego mogę się przyczepić to system mocowania daszka, mam wrażenie że po jakimś czasie mogą wyłamać się piny które trzymają wszystko w kupie. Z drugiej strony nie demontuje się tego codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kolarz16 napisał:

czemu niektóre są opisywane jako szosowe skoro nie różnią się aż tak mocno czy chodzi głównie o możliwość montażu daszka i więcej otworów ? :)

Granica pomiędzy kaskami szosowymi i MTB jest płynna. Generalizując, kask szosowy powinien mieć dobrą aerodynamikę, a kask MTB powinien lepiej chronić, np. w enduro potylicę a w DH fullface. Na poziomie amatorskiego MTB XC/maraton wystarczy dobry kask szosowy (z reguły lżejszy) lub lekki kask MTB, oba z certyfikatami bezpieczeństwa.

Z Twoich linków najsensowniej do MTB wygląda Giro, ze względu na system MIPS, który jest nowością i to, oprócz korzyści z systemu, dowodzi też że kask jest z najnowszej produkcji. Niestety w ofercie nie jest podany rozmiar, trzeba się dopytać sprzedawcy żeby uniknąć problemów.

47 minut temu, kolarz16 napisał:

i jak jest z rozmiarówką większość ma małą różnicę np. 59-61 a inne np. 54-61 

Nie istnieje rozmiarówka 54-61, to naciąganie. Taki kask będzie albo za ciasny, albo będzie swobodnie latał po czerepie. W obu przypadkach nie będzie dobrze chronił głowy.

EDYTA. Dojrzałem że to właśnie Giro Revel oferuje rozmiarówkę 54-61 :confused: Teraz mogę polecić ten kask tylko po przymierzeniu. Nie wierzę że może pasować równocześnie dla osób o 7 cm różnicy w obwodzie głowy :(

Edytowane przez Waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTB to szeroka gałąź kolarstwa. Kask do XC będzie konstrukcyjnie zbieżny z szosowym. Ba, często to są dosłownie kaski szosowe z dodanym daszkiem. Kask do enduro czy tym bardziej DH będzie zupełnie inaczej zbudowany. Na przykładzie Giro. Porównaj model Revel z  Hex albo Disciple. Każdy z nich jest kaskiem MTB. Ale jak widzisz, taką klasyfikacja to mocne uproszczenie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwrócić uwagę jeszcze na fakt ze część kasków szosowych nie ma daszków jak i zaczepów na nie.
Na szosie daszek w zasadzie przeszkadza bo zmusza do zadzierania głowy aby coś widzieć.
W MTB daszek mom zdaniem to podstawowe wyposażenie ... stanowi swoisty "pług" na gałęzie w terenie :).
Zamiast dostać gałęzią w twarz daszek ja zabiera i prześlizguje się górą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie popełnisz :no: W szosie i lekkim MTB ważniejsze jest dobre dopasowanie niż super systemy ochronne (chociaż fajnie było by je mieć). Ja sam, zarówno na szosie jak i w MTB jeżdżę w Selev XP, ale na ten rok przymierzam się do szosowego Scott Centric Plus, ze względu na aerodynamikę i system MIPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daszek zdjąłem w dzień zakupy pierwszego kasku i jeszcze się nie przydał więc raczej na to nie patrzę, po prostu się zastanawiałem skąd te opisy kasków, teraz już wszystko wiem. :)  bardziej wolałbym żeby kask miał siatkę od owadów niż daszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ador napisał:

Jako alternatywę polecam kask Endura Singletrack ( można kupić w świetnej cenie)  a o tym Mecie jest dużo opinii na necie mi niektóre rozwiązania a szczególnie opaska żelowa na czole nie podchodzą.

Na bikester. pl promocja jest za 200 zl do wyrwania... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...