Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

tez jezdze w kasku (Bell Ukon, kupiony na Słowacji w przecenie za około 80 zl :)), raz mi dynie uratowal po tym jak malo co jakies idioty, co łby ledwo zza kierownicy wystawaly by mnie przejechaly, jechali ze mna na czołowe skrecilem za bardzo trzymajac hamulec a ze dzialo sie to na zwirze to OTB, minelismy sie na cm przy czym kolesie zapiepszali dos porzadnie

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ! szukam w miarę mocnego i wygodnego kasku do xc; miałem już authora (?), met a-tomo, uvex wing single i jakoś ciągle nie mogę znależć tego właściwego. Author był kiepsko wykonany ale dostałem go do roweru to bez straty odsprzedałem po kilku jazdach, met kiepsko leżał i uciskał mnie w skronie, uvex był spoko, troszkę duży całościowo ale strasznie łatwo pękł ... jak przypadkiem oparłem się na nim w bagażniku auta !?

Podobają mi się orzeszki tylko nie wiem czy się sprawdzą w czasie jazdy w lecie; czy nie będzie w nim za gorąco ?? co sądzicie o tym modelu, może ktoś ma taki albo podobny i używa w xc itp ; http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=85993149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm Ja posiadam orzeszka:P

 

rodzice jakos nie naciskalu na kupno kasku.. ale.. kumpel kupil.. ( mial 2 razy i potem wychodzil bez ... zreszta jezdzi bez do dzis a jego kask w domu...)

 

Pewnego pieknego dnia... wpadlem w plot! ( na rowerze!) moze to jest smieszne ale.. pol chodnika bylo zamkniete a to 2 pol wolne bylo zastawione znakami z 2 "nogami" tak ze musialem przejezdzac pomiedzy w/w "nogami" pod jednym przejezdzalem z pewna nutka niepewności jednakze zadowolony z emoja gieta 620mm przeszla z wieelkim zapasem przyspieszylem ( o zgrozo:/) niestety.. drugi znak okazal sie miec wezej rozstawione "nogi" przez co zachaczylem prawa strona kierownicy:) i wpadlem na plot wysokości 2m ( z przeplecionym zywoplotem) tak wiec prawa strona twarzy lekko " zdarta" wrocilem do domu po drodze ludzie patrzeli jak na idiote bo wygladalem jak bym wracal z niezlej bijatyki... oko podbite brew rozwalona... polik pocharatany...

 

tak więc wrocilem do omu no i sie zaczelo:(... mama zauwazyla.. akcja szpital:D do okulisty itp... na szczescie NIC(powaznego) mi sie nie stalo ale moglo... od tego czasu mialem zakaz na wychodzenie na rower... PUKI nie kupie kasku!!! o dziwo... rodzice nei zartowali rower stal zamkniety puki nie kupilem kasku ( trwalo to 2 tyg.) ale teraz bez niego ani rusz!

 

 

 

Pozdrawienia z zakutego(kaskiem) łba

PoleK:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja właśnie kupiłem sobie nowy kask Trek Vapor 2 i tym sposobem zwolniłem ze służby stary kask Prowell Raptor.

W związku z tym, że większość rowerzystów, których widuję w mieście nie jeździ bez kasku, postanowiłem w czynie społecznym przekazać staruszka dalej. Wobec tego, jeśli ktoś z Łodzi (i ze spora głową) chciałby sobie z niego korzystać, to w trosce o dobro kolegi/koleżanki rowerzysty oddam go za 1 (słownie: jedną) puszkę piwka :(

 

Piszcie na PW

Edytowane przez bendus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zachęcić was do jazdy w kasku, chciałem podać smutny przykład co powoduje jazda bez kasku. W 2004 roku 17-letni kolarz z Grudziądza był akurat na zgrupowaniu w Karpaczu. Samotnie zjeżdzał z Sosnówki (podjazd przebiegający przez wieś Sosnówkę). Jak to młodzian ryzykował na zjeździe i na jednej z serpentyn ściął zakręt, z naprzeciwka nadjeżdzał samochód osobowy i niestety doszło do czołowego zderzenia. Chłopak jechał bez kasku i nie miał szans na przeżycie. :) Obecnie w miejscu gdzie zginął rowerzysta stoi krzyż z przypiętym bidonek, który jedyny pozostał nietknięty. Gdyby miał kask, wtedy szanse jego przeżycia byłyby dużo większe. A więc jeździjcie w kaskach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam z myślą o moim bezpieczeństwie zamierzam kupić fajny kask ;] styl jazdy: XC ;] mam do wydania... hmm... 100-200zł? no wlasnie... nie wiem ile trzeba wydac na porządny kask :/ myslalem o authorze reflex (100zł) ale powiedzieliscie ze do roweru za 5k nie bedzie to zbyt pasowac :/ na razie jeżdze na kalahiri 500 za 800zł :( ale juz niedługo nowy sprzet tak wiec nie wiem... poradzcie :* podoba mi sie takze ten Azonic (orzeszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 185 zl Specialized Air Force. Fajny, lekki kask. Niestety Spec liczy sobie troche za firmę i na pewno można znaleźć podobny kask z mniej znanej firmy za mniejszą kasę. Dość dobre kaski ma Mango.

Szukaj kasku z dobrą wentylacją, siatką na owady oraz technologią In-molding

 

Do 200 zł jest na allegro Lazer Revolution - LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukav lub Autor napiszcie coś więcej na temat tych kasków sam chce jakiegoś kupic ale niestety nie stac mnie na sprzęt za 200 zł. Jaka jest wentylacja kasku czy nadaje się na cieplejsze dni ??

Ogólnie kask to podstawa :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niecałego tygodnia jestem właścicielem Met'a Ippogrifo. 21 otworów wentylacyjnych, siateczka na owady aby móc podczas postoju cos przekasic pozywnego :) Na głowie lezy idealnie, do tego dobra wentylacja. Dalem za niego 219 zł.

 

Dziwne ale jak jade w kasku to kierowcy samochodow sa uprzejmi i mnie przepuszczaja :):(

 

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecany ten kask jeż przez wilu z was, pare osob go ma, noi stad moje pytanie: Czy na moj styl jazdy, czyli szosa, las, park, male jakies dolki i chopki i takie zjazdy z lekkimi pagorkami, kask jest potrzebny? Mam juz okulary b-skin, nie pamietam nazwy modelu, wiec teraz rozgladam sie nad kaskiem, ale czy bedzie mi potrzebny? help! jezdze na rowerze mtb, tzn bede jezdzil, bo niedlugo kupuje.

Edytowane przez Wilku89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...