Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Kask jak najbardziej potrzebny. Niestety przekonałem się o tym dobrych 7 lat temu. Wracałem sobie z sąsiedniego miasta, jechałem za wozem z sianem 10 na godzine. Koleś zaczoł skręcać w lewo a z za wozu wypadł rowerzysta jadący z góry. Droga szeroka że 2 tiry sie mijają, ale wylosował mnie. Zdeżylismy sie dyńkami. Zcentrowałem koło pedał wbił mi się w kostke, a głowa bolała mnie przez dobry tydzień :evil: Usupiałem za tym wozem a tu trach. Jakbym miał kask z daszkiem do by mu się pewnie wbił w ciemie ;-) Od tego zdarzenia juz nigdy niepopatrzyłem się dziwnie na osobe w kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mówiłem że by mi sie przydał, że kumple mają, że mogę sobie głowę rozbić to machneli ręką

to masz dziwnych rodziców - nie lubią cię ???

Czy ja wiem :) Prędzej pokazują jakie są sknery - siedzą na kasie - sobie nic nie kupią i innem też nie dadzą......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam chrapke na Giro Torrent , ktos ma o nim jakies opinie ? git zly itd itp

dajcie jakies info o nim bo wlasnie bede miec pieniadze i przydaloby sie kupic takowy wynalazek............pozatym serio niewiem jak mozna powiedziec ze kask jest zbedny,.

jesli jest mozliwosc zeby go kupic to jak najabardziej , chyba ze serio chce sie kusic los.

Widzialem sporo rzeczy juz w zyciu i szczerze powiem ze malo jest zalezne zycie od jego wlasciciela ( spotkasz idiote na drodze ,trup > na ulicy < trup ) , no niewiem niewiem , dla mnie to jakos jest pierwszy zakup ktory zrobie... wole miec gorszy sprzet w rowerze ale dzialajacy niz jezdzic jeszcze wiecej bez kasku , niewiemmmmm kurna no ... gadalem wlasnie z gosciem ktory moze i przeczytra tego posta ( ryba mnie to juz po tej rozmowie )

stwierdzil ze juz tyle kilosow zrobil i jakos zyje ze mu kask potrzebny na ch**, tak samo mowi ze 9/10 rowerzystow w moim rozumowaniu to debile ktorzy tez jezdza bez kasku i podobnie on musialby jezdzic jak wariat zeby byl mu potrzebny->kupowac.... Na moje oko to podejscie troche chore , ale jakos tak od teraz to mam to w d**** jego los , jemu w dupe ktos wjedzie a potem bedzie na wozku sie scigac... przy dobrym zakonczeniu .. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeżdżę w Author Reflex. Bardzo wygodny i dobrze wyntylowany. Słyszałem, że to "żenada". Ja tam wolę tą "żenadę" niż jeździć z "gołą głową" :cool:

Akurat wtedy nie miałem za dużo pieniędzy, ale wolałem z tym nie czekać. Tym bardziej, że tego lata zanim jeszcze go kupiłem miałem kilka niebezpiecznych spotkań z drzewami i kilka wywrotek. W każdym razie bez kasku wybieram się teraz tylko do sklepu.

 

Jednak muszę przyznać, że u mnie rowerzysta w kasku zyskuje na wartości, bo świadczy to o jego inteligencji oraz o tym, że traktuje kolarstwo poważniej niż bezmózgowe leszcze blokowe.

 

 

Pozdrawiam kaskowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez nie przesadzaj , nie kazdy kto niema kasku musi odrazu byc takim typem , zgodze sie ze czasamio trudno czlowiekowi wytlumaczyc ze pomimo tego ze jezdzi spokojnie , moze mu sie cos przytrafic , a wtedy bedzie mniej ciekawie. Osobiscie sporo jezdzilem na rowerze, potem mialem 2-3 lata przerwy spowodowany rozsypka sprzetu, kryzystem w rodzinie i do tego szkola , jakos to przezylem i mam teraz nowy sprzet, a zlapalem se na tym ze pierwszy zakup po rowerze to bedzie kask. Jutro prawdopodobnie pojade po niego , Limar 530 pasuje mi idealnie , ladnie wyglada i jest lepiej wyposazony niz swoj drozszy kolega 520 . Zdam relacje w najblizszym czasie jak wszystko poszlo , aha i do tego jak ktos bedzie ogladac zdjecia , to w rzeczywistosci kask jest dwa razy ladniejszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , kupilem wczoraj Limara 530 za 190 zł ( 9 zł taniej ) dzis byl test w boju, pojezdzilem troche i moge powiedziec ze jest zarabiscie wygodny i o dziwo wentylacja jest tez super . w sumie to az za bardzo super , bo mi zimno bylo w czache :(

Jednym slowem polecam i niema sie co obawiac tej firmy , jakby nie patrzec polacy w karpaczu na czasowce jezdzili w limarach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze ze kupiles. Chłopaki, kupowac kaski :!:

Znajomy przedwczoraj zderzyl sie z drugim rowerzystą na ściezce rowerowej :shock: pod Wawelem (ściezka rekreacyjna). A gosc od paru lat jezdzil srednio po pare tys km.

Przelecial przez kierownice i walnąl w asfalt. :-o

Niestety nie mial kasku :sad: .

Teraz lezy w szpitalu. Ogólne potłuczenia, krwiak na głowie i peknieta czaszka :shock: :evil: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy , polecam kask fajnawy, na mnie pasuje idealnie no i tyle kasy mozna dac, do tego zarąbiscie wyglada , wentylowany przez 18 otworow , tak dobrze ze az za zimno jest :-o

Jak cos potrzebujesz wiedziec to pytaj

pozdrawiam i zachecam do kupowania garnkow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przykładem głupoty jeżeli chodzi o jazde bez kasku. Nie będe się rozpisywał w szczegółach, bo całą historie opisałem http://xc-zone.jgc.pl/forum/viewtopic.php?...p=113852#113852. Ale w skrócie powiem że ostro niedoleciałem do lądowiska, i przeleciałem przez kiere. Poryłem twarz i złamałem nos, a jak się obudziłem w szpitalu to modliłem się żebym niemiał jakigoś krwiaka, albo wstrząśnienia... Ale jakbym miał kask np. FF to bym pewnie nawet niemusiał wzywac pogotowia, a tak to 3 dni w szpitalu. :x

Ale w sumie to się ciesze że to się stało(jeśli moge to tak nazwać) bo dzięki temu przestawiłem się na XC, i już wiem że bardziej mi się to podoba niz dual. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...