Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wogole to jestem strasznie wdzieczny temu forum i Wam za uswiadomienie mnie co do koniecznosci posiadania kasku.

Duzo energii wkladacie w to by ludzi do tego przekonac. A mi na wyobraznie podzialaly opisy i mysl ze "a jak mi cos strzeli przy 55km/h po asfalcie i zalicze glebe?"

 

Dlatego zaraz po kupnie nowego roweru jak bedzie kaska zamierzam kupic kask. Jezdze XC.

 

Tylko ze kompletnie sie w tym temacie nie znam. Jak to jest z ich wytrzymaloscia? Czy kask za 300 zl bedzie sporo wytrzymalszy od tego za 100? Czy po prostu wygodniejszy? Czym sie kierowac? Jaki polecacie? Jaki jest rozsadny przedzial cenowy w ktorym warto sie rozsgladac (taki gdzie ponizej to tani szajs, a powyzej juz niepotrzebnie drogie)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verul - kolejny nawrocony ;-) Odnosnie kaskow - ktory i czy warto wykladac 300 zl - polecam wyszukiwarke na forum, a tak na szybko linki:

http://forumrowerowe.jgc.pl/kaskjaki-do-150zl-t11121.html

http://forumrowerowe.jgc.pl/kask-jaki-do-200-zl-t13767.html

 

Ogolnie - odnosnie co do bezpieczenstwa sprawdz poprostu jakie certyfikaty spelnia dany kask, konstrukcja im wiecej kasy tym nowoczesniejsza konstrukcja - od ok 150 czesto bedzie in molding - czasem jakies rozwazania w stylu dodatkowe skorupy, wzmocnienia i zbrojenia. Wiecej zainwestujesz ro z reguly uzyskasz lzejsza i bardziej komfortowa konstrukcje (kwestia subiektywna) - tj pod kontem np ilosci i co wazne konstrukcji otworow a tym samym lepsza wentylacja glowy (bez obnizenia poziomu bezpieczenstwa), nowsze rozwiazania co do regulacji kasku - zapiecia pod szyja, regulacja obwodu itd. Renomowane firmy oferuja w ramach gwarancji wymiane uszkodzonego kasku na nowy w promocyjnej cenie - warto to tez wziasc pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nawroconych juz naleze ;) tyle ze w moim kasku abusa odwracam sie latem od wiary. Moj porblem jest taki potrzebuje kasku ktory latem nie bedzie mi przegrzewal bani, czyli jak najwiecej dziur w jak najlepszej cenie. Ktos pomoze? No i raczej inwestycja musi sie zamknac w 2 bańkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lazera X3M - nie za ciężki, dobrze trzyma się głowy, ma dobry daszek. Parwdę mówiąc, "rozmiarowo" jest dla mnie numer za duży, ale z kolei Tornado jest za płytki.

A w ogóle - jak ktoś ma dość wysoką głowę, to chyba tylko Lazery mu zostały, bo np. METy czy Giro są staaasznie płytkie - na kogo oni robili te kaski???

 

Deith - z dobrą wentylacją są właśnie MET i Giro, fajne też są Shainy (z tego co wiem dostawca się wycofuje z rynku i są po przecenach). Ponoć Belle też niezłe. Ale to już zależy od modelu. Do 200 spokojnie coś znajdziesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michi23

Co sądzicie o kasku Met Veleno? velenoaran.jpg> KLIK <

 

Nie zgłębiałem (jeszcze) wiedzy n.t. obecnie produkowanych kasków, ale ten model wydaje mi się optymalnym wyborem za cenę 300zł (bezpieczeństwo, przewiewność, design). Ma ktoś z Was ten model? Chciałbym się dowiedzieć czy nie będzie on zbyt płytki (mam raczej wysokie czoło). Z góry dzięki za wszelki konstruktywne odpowiedzi <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy nie będzie on zbyt płytki (mam raczej wysokie czoło).

Po prostu go załóż i sprawdź. Jak będzie za płytki, wypróbuj Lazery, one są głębokie (sam mam niewymiarowy kaczan, to wiem, o czym mowa :) ) - za niecałe 300 jest model... bodajże "devil" czy jakoś tak. Jeszcze Miecheliny nie są za płytkie, ale niełatwo je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Szukam dla siebie fajnego kasku w cenie do 200zł. Poszukałem trochę po różnych sklepach internetowych i znalazłem kilka interesujących propozycji :)

Bell Triton

Uvex BOSS RS

Giro Indicator

Giro Skyline

Met Duello

 

Jak na razie moim faworytem jest Met, ale czekam na Wasze opinie. Który wg Was jest najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny dylemat. Chcę kupić kask do ok 200zł.

Który kask ma lepszą wentylację i jest solidniej zrobiony. Mierzyłem: Giro Indicator (200zł) i Trek Vapor 3 (160zł ale jest bez siatki) i były wygodne.

 

Zastanawiam się też nad

Giro Targa

UVEX Boss RS

Bell Venture

Met Duello

(ale tych nie mierzyłem bo nie znalazłem).

 

Na razie wybrałbym Indicatora bo przynajmniej wiem że pasuje. Co o tym sądzicie :) Może jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a ja ni cholery nie mogę się przyzwyczaić do jazdy w kasku :)

Jakiś rok temu zakupiłem Specialized Air Force i jak do tej pory jeździłem w nim może z 5 razy...

Może to jakaś fobia, ale jak jadę w kasku mam wrażenie, że ściąga mnie on na bok i zaraz się wywalę. Po prostu nie potrafię poprawnie złapać równowagę :034:

Ale kask mam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wydać 50 zł więcej i kupić Giro Targa zamiast Giro Indicator? Jeśli ma lepszą wentylację i jest solidniejsza to mogę się pokusić. Szkoda że nie ma siatki. Ciekawe też czy będzie dobrze leżeć bo Giro Encial mi nie pasuje.

A może Giro Skyline - tani, dobrze leży ale ale coś jest jakiś płytki i nie wiem jak z wentylacją.

Może jeszcze uda mi się dorwać te UVEX-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum przeczytałem, że Giro targa nie jest już produkowany. To znaczy że w sklepach są same stare kaski (mam nadzieję że nie spruchniałe :). A jak w takiej sytuacji z ich wymianą w razie stłuczki?

Czy można kupić kask byle gdzie i w przypadku stłuczki oddać do dystrybutora? Czy trzeba mieć paragon i podstawowe pytanie gdzie trzeba się udać z takim kaskiem (chodzi mi o Wawę)?

Pytałem się o to w Go sport to powiedzieli że takiej promocji u nich nie ma :) żebym się dowiedział u dystrybutora.

 

Targa ma chyba inną regualcję z tyłu niż np w Indicatorze (zdaje się nie ma pokrętła). Czy to jest wygodne w użyciu i trwałe? Przymierzałem Havoca i nie zabardzo z tą inną regulacją sobie radziłem, ale może trzeba nabrać wprawy.

 

Jak jest z solidnością, wytrzymałością Targi w porównaniu np do Indicatora?

Edytowane przez Martix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, który kas wybrać.

Wypowiedź osób, które posiadają poniższe modele będą szczególnie cenne :)

 

Wiec tak, po długich analizach i poszukiwaniach, biorąc pod uwagę cenę i praktyczność zdecydowałem się na:

 

Giro Indicator - 199zł (na allegro juz za 149

Bell Venture - 179zl

Lazer Revolution - 299zł (na allegro za 199 + okulary)

Met Duello - 199zl (dostepny za 180l)

 

Mysle ze wezme ktorych z tych modeli, tylko potrzebuje potwierdzenia ze dobrze wybieram w przedziale cena-jakosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypróbowałem Giro Targa. Przejechałem 151km (trasa Wialnów - Młociny - Łomna - Cm Palmiry - Roztoka - Zamczysko - Kampinos - Żelazowa Wola - Warszawa). Kask jest świetny, ma super wentylację i jest bardzo wygodny, polecam (trasę również, szczególnie odcinek po Puszczy Kampinoskiej). Komarów prawie nie ma zaczynają się dopiero od Zamczyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
;) niniejszym informuję, że jestem od soboty szczęśliwą posiadaczką czaszkochronu firmy 661, w życiu nie kupiłabym go po normalnej cenie 329 zł, ale zaprzyjaźniony właściciel sklepu rowerowego w moim mieście dał mi taki upust,że żal było nie skorzystać. A więc po przymierzeniu ponad 30 modeli i miesięcznej walce mam MÓJ kask. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...