Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

No i byłem dzisiaj w Rojaxie w Tarnobrzegu by zobaczyć kaski. Lazer Cyclone nie zmieścil mi się na głowę :), więc przymierzyłem Met'a A Tomo no i musze powiedzieć że ten drugi mi spasował. Jako trzeci na łepetyne włożyłem Met'a Duello i chyba ten zakupię bo w sklepie były za 250 złotych a w necie są po 199 :-) : http://www.e-rower.pl/product_Duello_MET_1667.html. Dobry wybór?

Edytowane przez MMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dzisiaj w Rojaxie w Tarnobrzegu by zobaczyć kaski. Lazer Cyclone nie zmieścil mi się na głowę ;), więc przymierzyłem Met'a A Tomo no i musze powiedzieć że ten drugi mi spasował. Jako trzeci na łepetyne włożyłem Met'a Duello i chyba ten zakupię bo w sklepie były za 250 złotych a w necie są po 199 :-) : http://www.e-rower.pl/product_Duello_MET_1667.html. Dobry wybór?

 

MMM jestes z tbg? Jesli tak to wypas, moze jakis wspolny wypad? A tak w ogole to polceam ci kask Author Reflex, pare osob z forum go ma i sa zadowoleni, wyglada fajnie i kosztuje 97 zeta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dziś powiedziałem kumplowi, że zbieram kase na jakiś kask, to mnie wyśmiał, że jak to tak w kasku jeździć, że on nie dałby rady tak itp... Powiedziałem mu, że w hełmie jest bezpieczniej i nigdy nie wiadomo co może się przytrafić, na co mi odparł, że miał już zderzenie z samochodem i nic mu się nie stało... Wtedy mu powiedziałem, że i tak będę jeździć w kasku i niech inni mówią, że jestem durniem itp, na co on "Jesteś durniem" (trochę żartobliwie to było co prawda)...

Ehhh, kiedy ci ludzie wreszcie zmądrzeją?...

Edytowane przez Khailor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dziś powiedziałem kumplowi, że zbieram kase na jakiś kask, to mnie wyśmiał, że jak to tak w kasku jeździć, że on nie dałby rady tak itp... Powiedziałem mu, że w hełmie jest bezpieczniej i nigdy nie wiadomo co może się przytrafić, na co mi odparł, że miał już zderzenie z samochodem i nic mu się nie stało... Wtedy mu powiedziałem, że i tak będę jeździć w kasku i niech inni mówią, że jestem durniem itp, na co on "Jesteś durniem" (trochę żartobliwie to było co prawda)...

Ehhh, kiedy ci ludzie wreszcie zmądrzeją?...

 

 

Mialem IDENTYCZNĄ sytuacje z moim qmplem. Wyzial mnie, ze kask kupuje, ze po co mam kiupowac, "wzoruje sie na tych forumowiczach - przeciez oniu sa profejsonalistami, a my amatorzy i jeszcze mieszakmy w takiej budzie, wiec nie ma nawet gdzie pijezdzic" I weź takiemu przemów do rozumu, ze kask mu zycie uratuje.... Ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem na www.e-rower.pl Met'a Duello ;-). Już się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie paczka

:D. Na pewno opiszę swoje wrażenia z jego użytkowania.

MMM zastanowił bym się nad Giro Indicator dobry kask i mieści się w przedziale cenowym

Nie miałem okazji go przymierzyć, więc nie zdecydowałbym się na jego zakup, a kask jest potrzebny dość szybko, bo cały czas jeżdżę.

MMM jestes z tbg? Jesli tak to wypas, moze jakis wspolny wypad?

Wilku : jestem z Koprzywnicy więc nie tak daleko ;-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 'kumpli' zlewajacych sie z kaskow, niedawno pod szkola mialem ciekawe spotkanie.

Do mojego LO zawsze pare osob dojezdza na rowerku ze stoi ich tam zawsze na stojaczku kilka [tak 4-5] w ladna pogode zapelniamy caly na 8 miejsc a w brzydka stoja ze dwa zawsze. no i stoje sobie pod szkola z rowerkiem, wyjmuje licznik wsadzam go w stojak i dojezdza kumpel z obecnych klas maturalnych, ale cos dziwnie jechal wiec poczekalem na niego. mial krakse na kilkadziesiat metrow od szkoly - samochod zepchnal go z jezdni a on polecial w drzewo ktore skasowalo mu kask, jemu nic praktycznie sie nie stalo, ot troche obdarte kolana i tyle, ale kask poszedl w drzazgu, siedzimy dalej przy stojaku, podjezdzaja kolejni 'cyklisci' i jeden z nich zaczyna do mnie "ech wiki, a ty ciagle w tym kasku ? olalbys to tylko sie osmieszasz" jak zobaczyli szczatki tamtego kasku to po tygodniu-dwu juz trudno zobaczyc pod szkola rowerzyste bez lbochrona.

wogole takie szczatki i człowiek opowiadajacy o takiej glebie robi duzo wiecej mimo swej woli dla popularyzacji kaskow niz takie gderanie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do tych co posiadaja Giro Indicator: jak sie wam w nim jezdzi??? spoko otworki spelniaja funkcje czy łeb się poci ???

 

Szczerze to przymierzalem wiele kasków ale jakos ten model najlepiej mi leży i przymierzam sie do jego zakupu, chce jednak poznac wasza opinie co do tego kasku. A moze macie jakies inne dobre sprzety do 200 zl ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Authora Reflexa jak ktos nie ma kasy na jakis kask za 250-300 zl to niech kupuje bo ten kask jest naprawde tego wart.

 

i pozwole sobie na taki maly OT :D Czy jezeli wywalil bym sie i kask by sie uszkodzil (odpukac) mozna go wymienic na nowy czy trzeba KUPOWAC NOWY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do tych co posiadaja Giro Indicator: jak sie wam w nim jezdzi??? spoko otworki spelniaja funkcje czy łeb się poci ???

 

Szczerze to przymierzalem wiele kasków ale jakos ten model najlepiej mi leży i przymierzam sie do jego zakupu, chce jednak poznac wasza opinie co do tego kasku. A moze macie jakies inne dobre sprzety do 200 zl ???

 

Jeżdżę właśnie w Giro Idicator. Według mnie jest zajefajny. Wentylacja idealna. Waga niewielka - nie czuję że mam coś na głowie, nie uciska nigdzie - nawet po dłuższej jeździe (~80 km). Polecam.

Przymierzałem też kilka różnych modeli i ten leżał doskonale, a cena jak najbardziej przystępna.

 

Czy jezeli wywalil bym sie i kask by sie uszkodzil (odpukac) mozna go wymienic na nowy czy trzeba KUPOWAC NOWY :)

 

Giro ma taki system. Jeśli przy glebie kask ci się rozpadnie to w sklepie wymienią go na taki sam za pół ceny. Taki sam, a nie wyższy model Majkel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giro ma taki system. Jeśli przy glebie kask ci się rozpadnie to w sklepie wymienią go na taki sam za pół ceny. Taki sam, a nie wyższy model Majkel.

przepraszam za niewinny zarcik :)

 

BTW nie wiedzialem, ze taka mozliwosc istnieje. a czy taki system jest wogole respektowany w Polsce? roznie to bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy zakupie hełmu Giro mówili że jeśli kask krytycznie się podczas wypadku zepsuje to za pół ceny wymieną na nowy lub będe miał zniżkę w wysokości połowy ceny swojego popsutego kasku przy zakupie lepszego modelu [czyli w przypadku Indicatora za nowy płace 100zł lub każdy wyższy model jest dla mnie o 100zł tańszy] :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lub będe miał zniżkę w wysokości połowy ceny swojego popsutego kasku przy zakupie lepszego modelu [czyli w przypadku Indicatora za nowy płace 100zł lub każdy wyższy model jest dla mnie o 100zł tańszy] :huh:

Mnie o tym nie poinformowano. Dobrze wiedzieć, ale mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z tego przywileju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę o poradę,

 

muszę kupić kask !!! ale jaki ???

 

Dużo jeżdżę w górach, XC i trochę szosa.

Mierzyłam orzech do FR bo strasznie mi się podobał (trupia czacha), ale z 4 otworkami na pewno będzie mi latem w górach za gorąco ??

 

Poradźcie coś dla kobitki, tylko żebym nie wyglądała jak UFO. :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o tym nie poinformowano. Dobrze wiedzieć, ale mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z tego przywileju :)

przy kupnie Uvex'a rowniez nie zostalem o tym poinformowany a gdy sam zapytalem to pan z obslugi (METa rowniez sprzedaja) stwierdzil, ze pierwszy raz cos takiego slyszy. czyzby zalezalo to od sklepu w ktorym robi sie zakup? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...