Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwany kask szosowy:

- jak najlepsza wentylacja, absolutny priorytet

- im mniej gąbki w środku tym lepiej

- ma nie wyglądać jak kapelusz (mam stosunkowo mały łeb więc zwykle wchodzi w grę rozmiar S)

- nie zależy mi na mips, wavecel ani innych magicznych systemach

Jak na razie zdecydowanym faworytem jest airbrakeer, później aventor, jakoś te skorupy abusa dobrze pasują do mojej czaszki. W odwodzie rh+ z alpha i ostatecznie protone.

Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł? Ofertę najpopularniejszych marek z grubsza znam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tec tical. Tzn. miałem go na głowie podczas wypadku a przydzwoniłem w asfalt dość konkretnie więc wolę wymienić. Ogólnie jest ok (tym bardziej, że można go teraz za śmieszną kasę kupić) ale połączenie dużej gąbki i moich trochę dłuższych niż "męska średnia" włosów sprawia, że praktycznie nie czuję żadnego przepływu powietrza pod skorupą. Zresztą jak go kupowałem to mi się podobał a teraz już mniej🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Własnie dziś zakupiłem swój 2-gi kask na swoja łepetyne. Ten z Decatchlonu kosztował 100 zł ale już od dłuższego czasu drażnią mnie te paski i ciągłe zmienianie z bandamki pod czapkę ciągle te paski luźne lub za mocno ściśnięte. Postawiłem na Uvex access. Do tanich nie należy ale zdecydowanie lepiej się układa na mojej głowie. I co najwazniejsze ładnie sie prezentuje. Cena 270 zł 

Kask.PNG.b540f96c4dad5f768caca4f93ee12f3e.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Mod Team

Cześć, 

Jestem na etapie zmiany kasku. Obecnie, od dłuższego czasu używam Bell Crossfire.

Potrzebuję kasku do XC, cena około 500 zł. Ważne by posiadał system MIPS, chyba, że wybijecie mi go z głowy 😀

Na ten moment mam dwa typy, ale może podpowiecie coś innego, ciekawszego.

1. Uvex Unbound MIPS https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-uvex-unbound-mips-pd21699/?v_Id=138086&gclid=Cj0KCQjw39uYBhCLARIsAD_SzMTcwbOMMRpRMXQsZaNKczNBreGWZMlfHYWeBkG3sk6-PZTZboSlat8aAgp_EALw_wcB

2. Abus Moventor 2.0 MIPS https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-abus-moventor-2-0-mips-pd27056/?v_Id=161431&gclid=Cj0KCQjw39uYBhCLARIsAD_SzMQJx5H9QQ2wwE2UAPRPU7zuP9Y6TZpMZ6XqaR05dKKdOjyzaIU2tY8aAuv6EALw_wcB

O ile Uvex jest ok, tak mam zastrzeżenia co do jakości wykonania - głównie wizualne.

Abusa nie widziałem na żywo, kwestia przymiarki, tylko zastanawiam się czy taki kask (pod względem budowy) to nie przegięcie do jazdy XC.

Z góry dzięki za podpowiedzi w temacie. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod pytanie o Abus Moventor 2.0 MIPS. Szukam jakiegoś zamiennika do Lazer Jackal MIPS . Nie wiem czy to przez MIPSa, ale wentulacja w tym kasku jest średnia. Abus na podstawie zdjęć wydaje się lepiej wypadać pod tym względem. 

P.S nie przegięcie jeśli lubisz głębsze kaski chroniące potylicę. Miałem nieprzyjemność przetestować w praktyce że się przydaje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki wujek google, w wawie kaski i ... w Sportset na Kole 🙂

Uvexy wiedziałem że uwierają mnie po całości, Abusa czułem na skroniach, Bontrager dawał znać gdzieś na środku obwodu. Endura Hummvee (bez plusa) dawała komfort po całości.

Zdziwiło mnie że zamiast zawsze i wszędzie M to jak ulał pasowała elka 🙄

 

Ed.. Przymierzałem też ciuchy i powiem że bez obsługi niewiele bym zdziałał!

Faktycznie kupowanie rozmiarówek przez internet mija się z celem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 14:31, Mihau_ napisał:

Możemy się cieszyć, jazda w kasku jest coraz bardziej popularna. Gamechaneger na pewno poprawia osiągi na hulajnodze

IMG_20220903_142959.jpg

A ja właśnie myślałem żeby zmienić swoją pieczarkę Giro Isode na jakiś zgrabniejszy kask i rozważam gamechangera. Trochę się boję, że usmażę mózg latem. Z innej strony patrzyłem też na kaski ze zintegrowaną szybką bo przy mojej wadzie wzroku nie bardzo mam jak kupić okulary a w zwykłych oczy mi łzawią przy wyższych prędkościach. Coś jak Giro Vanqish. Ma ktoś doświadczenia albo opinię jakąś ciekawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ernorator napisał:

rozważam gamechangera. Trochę się boję, że usmażę mózg latem

To masz airbrakeera z taką samą skorupą

 

9 godzin temu, ernorator napisał:

Z innej strony patrzyłem też na kaski ze zintegrowaną szybką bo przy mojej wadzie wzroku nie bardzo mam jak kupić okulary a w zwykłych oczy mi łzawią przy wyższych prędkościach.

Gdzie leży problem w montażu wkładek korekcyjnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem kiedyśkasu na wyjazd. Wskoczyłem do Decathlonu i kupiłem Rockrider XC. Paski bez sensu bo bez regulacji na ich skrzyżowaniu :D Ale poza tym, to nic, NIC co przymierzałem nie zbliża się do tej wygody. Tak więc ten tego, trzeba mierzyć i porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okazało się, że znalezienie sklepu stacjonarnego z kaskami do przymierzenia graniczy z cudem. W wawie są 2 gamechangery, rivale nie, estro nie, manta 2 jedna. Coś koło 120km od sklepu do sklepu bym musiał naklepać.....

Chyba czas skorzystać z 14 dniowych zwrotów bo innego pomysłu nie mam. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Wszyscy piszą że kaski trzeba mierzyć w sklepie. Sam też tak doradzałem, ale problem w tym że w sklepach bardzo mały wybór, lub w ogóle brak czegoś konkretnego  co nas interesuje, albo rozmiar nie ten. Najlepiej pozamawiać po kilka kasków które nas interesują, nawet w różnych rozmiarach, ten co spasuje i się będzie podobał zostawić, resztę odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...