Skocz do zawartości

[rower] kola 26" czy 28 " na nierówne powierzchnie ?


k4mil93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam jakiegoś roweru górskiego albo trekkingowego, mam 193 cm wzrostu i zastanawiam się jaki rozmiar kół wybrać. Myślałem o Kellys Saphix i o Kellys Scarpe Będę jeździł na wycieczki rowerowe, głównie po asfaltowych drogach, ale zdarzy się też po kamienistych drogach zjeżdżać lub po jakichś wertepach. Z jednej strony chciałbym koła 28", ponieważ pozwalają rozwinąć większą prędkość, ale z drugiej strony boję się czy wytrzymają zjazdy po wertepach. Co mi radzicie? Który rower wybrać? Rower z kołami 26" czy 28" ?

Przenioslem do dzialu rowery/ramy bo temat bardziej dotyczy wyboru roweru niz tylko kol.

Zakladajac temat pamietaj o regulaminie pkt 2b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że ten Kellys Scarpe bardzo głupio wygląda - wielka rama i małe kółka.

Oczywicie do takiej jazdy polecam 28", ale mimo że jesteś miłośnikiem Kellysów (trochę słabo wyposażone - słabiutkie korby, piasty czy amortyzator) polecę droższego Unibike :

http://www.unibike.pl/vipergts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o rowerach 29er...powinien spełnić Twoje oczekiwania i nie tylko... Polecam.

Tu masz sbforum 29er , a tu portal team29er .

Oczekiwania jego zapewne by spełnił, ale cenowo na 99% odbiega od tego co użytkownik oczekuje. (patrzac na przedział cenowy w jakim znajdują sie rowery przez niego zaproponowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam roweru gdzieś tak do 1200 zł, powyżej odpadają. Najlepiej bym chciał ramę 21" tylko nie wiem jakie koła do tego lepiej pasują. I czy słabsze rawki w 28" nie popękają podczas jazdy jakiejś hardkorowej górskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym ten rower tylko niepokoi mnie parę spraw:

1. Koła 28", czy przetrwają zjazdy po wertepach, opony są cieńsze, to dobrze bo będzie mniejszy opór, ale czy te rawki nie będą się krzywić przy takich szybkich zjazdach po dziurawych drogach ?

2. 21 biegów a nie 24

3. Rama 19 a nie 21 jakiej szukałem, kolega ma KELLYS SCARPE stałem przy tym i był mały, ale tam koła 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeździł na wycieczki rowerowe, głównie po asfaltowych drogach, ale zdarzy się też po kamienistych drogach zjeżdżać lub po jakichś wertepach

21 biegów spokojnie wystarczy.

Kelleys Scarpe z ramą 21,5" wygląda pokracznie , a 19" jet poprostu za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...