Skocz do zawartości

Author Racing Club!!


Żbik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Dołączam do klubu. Jeżdżę na Versusie'04, kolor szary. na razie nic nie zmieniałem w nim. W najbliższym czasie zamieżam kupić pedały SPD. Jak możecie jakiś model doradzić to będę wdzięczny (nie za drogie).

 

PS. Czytałem w tym temacie o trzaskach w ramach. U mnie pojawilo się jakieś cykanie przy naciśnięciu bądź odpuszczeniu amortyzatora, nie wiem czy to amortyzator, czy może coś przy kierownicy. Jeżeli miał ktoś podobny problem lub wie co to może być to proszę o pomoc.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez sie wpisze. Troche pozno ale lepiej niz wcale. Jezdze na jakims Autchorz z takim osprzetem:

piasty p/t - yoytech/sram 9.0

hamulce p/t - tektro 824/sram 9.0

przerzutki p/t - shimano lx/alivio

amortyzator - jakis suntour

manetki - alivio

korba - deore

kaseta - alivio

klamki - de one :wink:

pedaly - nie wim ale mam zamiar zmienic na BBB mount& go

Wiecej nie wiem. A to fotka:

http://www.xc-zone.jgc.pl/galeria/details....hp?image_id=835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie do tego klubu :]

 

Mam authora, model opus. Sprawuje się bardzo dobrze tylko trzeba by w nim troche wymienic. Ma prawie caly osprzet na deorce, wiem co tu wszyscy mysla o tej polce, ale ... wymieniam powoli na lxa. Standardowo gumy to ritcheye innovadery, czyli typowe slicki bez prawie zadnego bieznika. Typowe jednosezonowki, chociaz to wlasnie dzieki nim nabrałem wiecej techniki w terenie, głownie na podjazdach. Gdy ucieknie mi koło na korzeniu, lub spod opony wyleci kamien nie poddawałem się i starałem sie utrzymac rownowage i jechac dalej, pomimo ze slicki jak to slicki, slizgaja sie wszedzie.

Drugie to amortyzator. RST jak to RST super moze nie jest ale i tak narzekac nie moge. Nie ma jeszcze zadnych lozow.

Piasta tylna ritcheya juz byla raz serwisowana. trzeba bylo ja przeczyscic bo sie rozszczelnila i syfu sie napchalo do srodka.

Rama mmmmmmm miodzio. Super geometria. Mam rozmiar 17". Zrobie kiedyś fotki to zamieszcze na forum.

W modelu 2003 ktory posiadam sa troche tandetne pedały. Niby taki mało istotny szczegol a moze czlowieka podkurzyc. but słabo sie trzyma i maja nieszczelne łożyska.

 

Dobra na razie tyle. napisze cos jeszcze, jak mi przyjdzie co nieco do głowy.

 

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał poważny wypadek i sprzedaje swojego ukochanego Author'a :) Oto jego specyfikacja:

 

rama - Author Vision '04 19" (prawie 5 lat gwarancji)

amor - SR Suntour XC Pro SS z blokadą w manetce (gwarancja)

stery - Ritchey Zero Logic Pro

mostek - KBIX Pro Comp

kierownica -Kore Race Lite

przerzutka przód - Shimano XT

przerzutka tył - Shimano Acera

manetki - Shimano XT

łańcuch - Shimano LX

kaseta - Shimano LX

korba - Shimano Alivio (suport Kinex)

pedały - Shimano SPD SP-M505

sztyca - Promax Pro Comp

siodło - Setlaz Team

hamulec przód - Shimano Alivio tarczowy mechaniczny

hamulec tył - Shimano LX (BR141)

koło przód - SunRims DS2-XC (disc), piasta Grimeca (maszynowa)

koło tył - SunRims CR-18 (V-brake), piasta Sram 7.0

opony - Michelin Wildgrepper Comp S UST Tubuless :!:

 

Do tego dokłada parę gadżetów: kask, spodenki z "pampersem" , koszyki na bidon, osłony na ramę

 

Wszystko w super stanie. Ręczę za sprzęt własną głową :wink: Cena 1700zł !!!! Dowóz na koszt obecnego właściciela :!: Więcej info i fotki u mnie (mail zbik@jgc.pl lub gg 6526527) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja tez sie pochwale swoim rumakiem :D. Author Opus model 2004 kolor bialy z ladnym napisem "Respect Series" :D Przerzutki, kasteta, manetki i lanuch Deore (mimo ze ludzie pisza ze syf to te dzialaja calkiem ladnie i bez problemow) + 2 Sramy pc-59 do rotacyjnej wymiany, korba Suntour 310, piasty author (jeszcze sie kreca :D), obrecze Alexrimms DM18 - tylna puknieta przy nie udanym bunnym na maly murek :/, amorek RST Gila T4 (myslalem ze to jakis koszmar bedzie, a on chodzi calkiem ladnie jak na tej klasy sprzet. Mimo to juz zbieram na Bombowca :)).

No i najwazniejsza czesc czyli rama - miodzio :D. 21'' jakby na mnie mierzona z rozmiarem i geometria :> Mam nadzieje ze jej nie zlamie za szybko (bo nie skacze za duzo - tylko tyle co krawezniki i jakies mniejsze schodki przy normalnej jezdzie po miescie).

 

Aha...i jedyna wada tego roweru - hamulce... Tektro sie nadaja tylko wtedy gdy na drodze suchutko... Gdy spadnie malutki deszcz to przestaja hamowac :/. Planuje wymiane na Deore XT V-brejki, bo nie chce sie w tarcze pakowac bo i drogie to i ciezkie :).

 

To co? Jestem przyjety do klubu :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tez mam opusa, tylko ze model 2003 i tez na nim pisze respect series :D Mam w nim jeszcze gile tl, nawet nawet chodzi, co prawda pode mna nie chciala sie zbytnio wginac dlatego wydarlem jej jedna sprezyne i smigam teraz ze sprezyna tylko w lewym goleniu.

 

Najbardziej denerwuje mnie piasta tylna. Ritchey Zero System bodajze. Raz juz byla serwisowana bo sie rozszczelnila i napchalo sie syfu. na chwile byl spokoj, sezon objechalem i zjezdzily sie konusy. grrr. Po przesmarowaniu i wyczyszczeniu jakos chodzi ale daleko jej do idealu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Soso, coś za coś... Era to niby full XC ale jest bardzo pancerny. Tylni wahacz jest dość masywny ale bardzo wytrzymały. Hamulce tarczowe, opony Ignitor Maxxisa, damper... Wszystko ma swoją wagę. Myślę, że 14,5 kg dla rozmiaru L to nie jest dużo. Author Vision 19" waży 11,8 kg... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy full bedzie wazyl tyle co Santa Cruz Superlight, a nawet jesli to spojrzcie na jego cene :D. ERA kosztuje ~6000zl i ma byc to rower niby do FR (tak porzynajmniej Author na stronie pokazuje), takze te 14kg to nie jest az tak strasznie duzo. Moj Opus wazy 13,5 , a po przesiadce z 20kg makrokesza to myslalem ze author nic nie wazy :D)

Tylko amor chyba nie najwyzszych lotow, bo raz ze to 'tylko' axel (bombowiec by sie tu przydal :D, ale author chyba nie daje marzokow do zadnych swoich rowerow...), a dwa ze tylko 100mm skoku, a do FR by sie wiecj przydalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest bład Authora że ma tylko Manitou. Ale jak wiadomo ma z nim podpisaną umowe i dlatego nawet dampery siedzą tam tej firmy. Z shimano ta sama sprawa, części im taniej dostarczają niż normlanie. A jeżeli chodzi o Erę, to ona wg. mnie do Enduro jest, oczywiście jeżlei zmienimy parę rzeczy, np. Amorka na manitou black i tarcze na hayesy hydrauliczne to już będzie stykało. A może wiecie gdzie sa jakies ramki authora na nowy rok pokazana, chodzi mi o hardtaile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zeby te modele ERA byly do takiego prawdziwego FR, patrzac chociaz po geometrii ramy, czy typowym prostym, dlugim mostkiem XC :D Moze author chcial przyoszczedzic na webmasterze i nie dodali kategorii enduro na stronie :D

 

jak wiadomo ma z nim podpisaną umowe

Z Tektro tez maja? Jak mozna bylo do kultowego Versusa dac hample tarczowe tektro... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...